Detail autora


avatar

Jakub Ryšávka

Přezdívka: meshCuba Dysrhythmic
E-mail: 289706@mail.muni.cz

Příspěvky autora

AVAntýry uvádí: Pjoni @ Boro v rámci Exitab Tour In The Dark

AVAntýry uvádí: Pjoni @ Boro v rámci Exitab Tour In The Dark

Kolektiv AVA a label Exitab uvádí koncert v rámci Exitab Tour In The Dark, který představí debutové album Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho, známého také z působení ve dvojiciInk Midget & Pjoni. Své české miniturné zahájí v brněnském Boru ve středu 22. února.

Jakub Ryšávka | 21. 02. 2012 00:35

AVAntýry: The Hipster's Guide to the CTM 12 na Rku

AVAntýry: The Hipster's Guide to the CTM 12 na Rku

V dalším vydání pořadu AVAntýry bude mapovat "spektrum" hudby, která bude tento týden k vidění a slyšení v Berlíně. Koná se zde totiž další ročník festivalu "dobrodružné hudby a spřízněného vizuálního umění" - Club Transmediale 2012. Průvodci hipstera po nevšedních hudbách Berlína budou Snediggen Snurssla a Matěj Kotouček.

Jakub Ryšávka | 31. 01. 2012 16:16

AVAntýry s Ahleuchatistas

AVAntýry s Ahleuchatistas

AVAntýry včera natočily s Ahleuchatistas rozhovor. Pusťte si Radio R, jestli chcete vědět co bude na příštím albu a na středečním koncertu nového. Do toho zahrajeme několik songů, které vybrali přímo Shane Perlowin s Ryan Oslance pro tento pořad + playlist aktuálních desek a gigů. 4.10. v 21:30 na Radiu R

Jakub Ryšávka | 04. 10. 2011 14:24

AVAntýry

AVAntýry

Další úterý, další AVAntýry. Živě sice vysílat nebudeme, ale to neznamená, že v éteru bude mrtvo. Moderátorky Snedi ejkej "bíkej" Snursslová a Meškubizna Dyzrytmična si pro tebe tentokrát připraví vyvoněný mixtejpek složený ze samých pěkných písniček, které v poslední době vyšly na pěkných destičkách. Tentokrát bez zbytečnejch (to znamená žádnejch) keců, bejbi. Takže se při poslechu bez problému můžeš věnovat vnoučatům, luštit křížovky nebo sledovat vědomostní soutěže a popíjet u toho kakao. AVAntýry, to je tvá pravidelná dávka emocí pro úterní večer. Začínáme jako vždy ve 21.30 na Radiu R.

Jakub Ryšávka | 17. 05. 2011 15:42

AVAntýry s Kabalem

AVAntýry s Kabalem

Další pravidelná dávka zhudebněných nemocí Radia R už dnes! Nepřizpůsobivý hudební pořad AVAntýry bude tentokrát pod taktovkou strýka Kabala. Čekejte volný i mimovolný proud hudby kosmické i té z nehlubšího undergroundu současné klubové scény. Nalaďte si nás dnes ve 21.30 na Radiu R. Adresa pro stream rádia: http://tinyurl.com/avantyry-128 nebo http://tinyurl.com/avantyry-256. Protože vaše kočky by poslouchaly AVAntýry. Pro méně informací hltejte tyto linky: http://ava.chernobyl.eu/ http://radior.cz/ http://last.fm/group/AVA http://twitter.com/avavavantyry

Jakub Ryšávka | 10. 05. 2011 11:35

AVAntýry se ZVUKOLOMem

AVAntýry se ZVUKOLOMem

V úterních AVAntýrách si představíme slovenský netlabel LOM a jeho čerstvě vydanou kompilaci ZVUKOLOM. Nebudou chybět ani čtyři hosté, jejichž skladby na kompilaci můžeme najít - z toho někteří přímo zakládající členové labelu. Ti se vysílání tentokrát zúčastní trochu netradičně skrz Skype z různých koutů Evropy. LOM je vydavatelství zaměřené především na experimentální (nejen) hudební tvrobu v rámci střední Evropy a pak směrem dál na východ. Na samotné kompilaci pak najdete mimo jiné post-folk, konceptuální kompozice, konkrétní hudbu nebo studené vlivy minimal techna. Pár vybraných ukázek zazní pochopitelně i v AVAntýrách, nebude chybět ale ani aktuální hudební servis. Na závěr pořadu je pak nachystané speciální překvapení - prozradíme pouze, že jej budou mít na svědomí dva ze zakládajících členů LOMu. AVAntýry naladíte v úterý 22.3. ve 21.30 na RadioR.cz. Zvuk bude s hosty Orlockem, Mrkvou, Andrášem a Štefanem tentokrát lámat Matěj.

Jakub Ryšávka | 05. 04. 2011 13:11

AVAntýry s ABBA

AVAntýry s ABBA

Vření brněnského hudebního podsvětí vystoupá až k nám do slonovinové věže Radia R. V příštím vydání nepřizpůsobivého hudebního pořadu AVAntýry přivítáme místní promotérskou crew Tomáše a Báry Přidalových a Rafala Marciniaka. Tenhle svérázný kolektiv známý jako ABBA do Brna dováží obskurní projekty obvykle oscilující někde mezi noisem a úchylnou kytarovou hudbou. ABBA nedávno přesunuli své aktivity ze Skleněné louky do klubu Boro, kam brněnské publikum již brzo může zavítat na nějaké ty hluky a hloučky. O jaké koncerty půjde? 29. března se Brnu představí Jeans Wilder, psychedelický pop Američana Andrew Caddicka. Support: Hugo a Zoe (8bit-eletronika/glitch, CZ) Deceased Squirrel on The Phone (kytarový bordel, ABBA crew, CZ). 15. dubna Boro ohluchne díky australskému noise performerovi Justici Yeldhamovi. Ten svou hudbu produkuje hrou úst na skleněnou tabulku. Těžko říct, jestli víc krve poteče z jeho pusy nebo z uší posluchačů. Support: Te_Ri (jazz/math/noise rock, JP), Zone of Alienation (improvizační sludge/drone/industrial, GRE), Zabloudil(a) (experimentální noise rock, CZ) a Nod Nod (trip-hop, CZ).

Jakub Ryšávka | 22. 03. 2011 01:58

AVAntýry z budoucnosti Rádia R

AVAntýry z budoucnosti Rádia R

Co nového uslyšíte na Rádiu R? Pokud tě zajímá, jak daleko je možno v éteru zajít, tak si pusťi AVAntýry. Hudební dramaturgii Rádia R čeká RRrevoluce (!) Na tomto projektu se totiž podílelo několik individuí, co hudbu snídají, co se rytmem sprchují, do beatu se milují, kteří se skrz melodie vyrovnávají a žehnají se světem vezdejším. Jejich chutě jsem posbíral a ochutnal... a WOWTF! Oblizuju se až za ušima CB-P Jeden by netušil, kolik že existuje palet chutí. Pokud chcete, aby vám Tongue taky povyrostl o dva cáky, tak neváhejte a naslouchejte ..ušima.. CB-p x CB-P You wish you'd already hEARd it :) Tydle bambitky navždy ovlivní, co se na Radiu R denně pohraje ve streamu. Radio R Rocks & Basses

Jakub Ryšávka | 15. 03. 2011 03:04

AVAntýry s Vojenskou nemocnicí

AVAntýry s Vojenskou nemocnicí

Další AVAntýry budou pod taktovkou experimentálního hudebního kolážisty a učitele němčiny Klause Mikea Hübnera, který má na svědomí existenci nespočtu nahrávek pod názvem Vojenská nemocnice. Ve své hudbě se nebojí surreálna nebo diletatntských postupů, kdy ambient a noise jdou ruku v ruce ve smyčkách, aby znovuobjevily kouzlo polozapomenutých hudebních zážitků z dětství či nalezených slov a zvuků v nových souvislostech. Kromě pár ukázek z vlastní tvorby představí především speciální výběr nahrávek, které více či méně zapadají do kontextu tvorby Vojenské nemocnice. Mimo jiné uslyšíte Edwarda Ka-Spel, Muslimgauze, Current 93, Death In June, Nurse With Wound, Nocturnal Emissons, Organum, Andrew Chalk a nebude chybět ani vzpomínka na Coil a Petera Christophersona. Průvodcem hosta AVAntýr bude tentokrát Matěj.

Jakub Ryšávka | 08. 03. 2011 00:35

AVAntýry: Matematické aspekty hudby I

AVAntýry: Matematické aspekty hudby I

AVAntýry vám 8. února představí úvodní díl tématického celku Matematické aspekty hudby. Jakkoliv by to mohlo znít divně, dá se s určitou mírou nadsázky říct, že hudba je matematika oblečená do estetického smokingu. Je-li tedy bůh matematik, určitě hraje na piano beebop někde v zapadlém klubu v zapadlé uličce zapadlé čtvrti nějakého zapadlého města. Právě se mu chystám připálit doutník. Playlist a později i záznam vysílání najdete na našem webu. Odkaz na vysílání rádia: http://quark3.video.muni.cz:8000/FSS_mp3-256.mp3.m3u http://ava.chernobyl.eu/ http://www.radior.cz/ http://www.facebook.com/avantyry

Jakub Ryšávka | 08. 02. 2011 13:09

AVAntýry: "Sine Bubble Embossed Dub"

AVAntýry: "Sine Bubble Embossed Dub"

Tohle úterý zasvětíme hypnotickým spirálovým ornamentům a pulzujícím dubovým bublinám a na chvíli zamíříme i do dob, kdy metamorfózy dubu byly na pokraji zájmu. Mezi hlavními reprezentanty těchhle hluků počítejte se Seefeel (kteří právě vydávají novou desku) a v návaznosti s projekty někdejších členů, které celou skládačku skvěle doplňují. Mezi ně patří jména jako Mark Van Hoen, Scala, Disjecta, Locust, Velma (jo to jsou ti, se kterýma spolupracovali Dälek) nebo Autocreation. Nevyhneme se ani pár aktualitkám. bvdub, Demdike Stare, Mika Vainio, Nicolas Jaar,Duo 505, Gurun Gurun, nebo překvapivě i John Vanderslice a další okoření úterní AVAntýry.

Jakub Ryšávka | 30. 01. 2011 17:19

AVAntýry: AVAVýběr 2010 #4

AVAntýry: AVAVýběr 2010 #4

Lednový bilanční cyklus o hudbě roku 2010 v AVAntýrách uzavíráme ohlédnutím za těmi nejzajímavějšími počiny na poli extrémní hudby. Snediggen Snurssla a MeshCuba se nechají vystavit radioaktivnímu záření metalových avantgard, mathcorů, noisecorů či dalším modernistickým tendencím někde mezi technickým progresivním metalem, hardcorem, grindcorem, death metalem, noisem a jazzem.

Jakub Ryšávka | 25. 01. 2011 00:06

AVAntýry: AVAVýběr 2010 #3

AVAntýry: AVAVýběr 2010 #3

18.leden 21:30 - 23:30. Lámání hluku, hlasité chaotično mathcoru či screama, jedem nasáklé indie, hypnotický post-punk, smyčky minimalismu nebo třeba jazzová avantgarda.

Jakub Ryšávka | 18. 01. 2011 11:43

AVAntýry: AVAvýběr #2

AVAntýry: AVAvýběr #2

S dalším vydáním AVAntýr, pořadu o hudební alternativě na Radiu R, budeme pokračovat v retrospektivě nad deskami loňska.

Jakub Ryšávka | 11. 01. 2011 15:28

AVAntýry: AVAvýběr 2010 I.

AVAntýry: AVAvýběr 2010 I.

Co uslyšíte? Ellen Allien, Glass Candy, Von Spar, Devo, Jonas Reinhardt, Baths, Eleven Tigers, sólovku kytaristy Emeralds, nádherně podivnou elektroakustickou hudbu z Finska, kosmické milence ze Španělska nebo specialitku od Jona Hopkinse.

Jakub Ryšávka | 06. 12. 2010 23:11

AVAntýry Stoned and Doomed

AVAntýry Stoned and Doomed

Nasledujúce AVAntýry budu venované stone rocku a doom metalu. Žánre, ktoré su na viacerých miestach prepojené viac ako by ste si mohli myslieť. Poctivo sa na vysielanie pripravte a užite si ho. http://ava.chernobyl.eu/

Jakub Ryšávka | 29. 11. 2010 22:07

AVAntýry s Frankem Zappou

AVAntýry s Frankem Zappou

Frank Zappa. Do tohoto dílu si Cuba pozval nejzappálenějšího odborníka na Zappu v Česku, Bohouše Jůzu a special hosty Chálího a Ondřeje. Instrumentální jazzrock, vážná hudba, úmyslně kýčovité parodie a zase Rock.

Jakub Ryšávka | 19. 11. 2010 00:01

Záznam Interview with the danish math rock band Town Portal

Záznam Interview with the danish math rock band Town Portal

http://soundcloud.com/meshu/town-portal-interview Záznam Interview with the danish math rock band Town Portal

Jakub Ryšávka | 15. 11. 2010 22:38

Záznam Interview with the danish matrock band Nightpass

Záznam Interview with the danish matrock band Nightpass

Záznam Interview with the danish matrock band Nightpass http://soundcloud.com/meshu/nightpass

Jakub Ryšávka | 15. 11. 2010 22:36

Záznam Interview with Nightpass

Záznam Interview with the danish matrock band Nightpass

Jakub Ryšávka | 27. 10. 2010 16:37

Záznam Interview with Town Portal

Interview with the danish mathrock band Town Portal

Jakub Ryšávka | 27. 10. 2010 16:34

Swedish AVAntýry

Swedish AVAntýry

AVAntýry: úterý 21:30 meshCuba has invited three swedish guys to play you lesser known swedish music. Metal, Crust, Grind, Jazz, bizarre pop, you name it!! http://ava.chernobyl.eu/

Jakub Ryšávka | 24. 10. 2010 21:03