Detail autora


Tereza Ondřichová


E-mail: 358829@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Rozhovor s Tomášem Konečným, kardiologem a výzkumníkem z americké Mayo clinic a české FN USA-ICRC

Rozhovor s Tomášem Konečným, kardiologem a vědcem z americké Mayo Clinic a české FNUSA-ICRC. Zajímá vás, jak se jako mladý doktor dostat do Spojených států a jak jde spojit klinickou praxi s výzkumem? A v čem je jiný český a americký vzdělávací systém? Poslechněte si pořad Rádia R.

Tereza Ondřichová | 14. 02. 2013 17:26

ScienceOpen s neurologem a prorektorem MU Martinem Barešem

Jak funguje lidský mozek? Může se stát z člověka léčeného pro Parkinsonovu chorobu gambler? Jak se dělá věda v USA? A jak se mohou zapojit studenti humanitních oborů do neurologického výzkumu? Nejen o tom hovořil v pořadu ScienceOpen neurolog Martin Bareš.

Tereza Ondřichová | 29. 01. 2013 19:27

S Radkou Čapkovou o Lékařích bez hranic

Do pořadu ScienceOpen přijala pozvání internistka Radka Čapková, která vyjela s humanitární organizací Lékaři bez hranic na misi do Arménie, Keni, Jižního Súdánu a na Srí Lanku. Poslechněte si ze záznamu jak organizace funguje, kdo pro ní pracuje nebo jak vypadá běžný den lékaře na misi.

Tereza Ondřichová | 24. 01. 2013 18:09

Karel Schwarzenberg na Rádiu R

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg přijal pozvání do Rádia R. Jakub Krainer s ním hovořil o kandidatuře na prezidenta ČR, práci pro Helsinský výbor, předchozích prezidentech, směřování naší republiky i o jeho vzorech.

Tereza Ondřichová | 08. 01. 2013 13:51

ScienceOpen s Bárou Kozlíkovou o Caver, programu na vizualizaci proteinů

Terka si v pořadu ScienceOpen povídala s Bárou Kozlíkovou ze společnosti CaverSoft, která vyvíjí program na vizualizaci struktury proteinů a možnosti připojení signální látky na aktivní místo. Poslechněte si záznam, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jaké to je pracovat na ambiciozním projektu už během pregraduálního studia, co to je StarCube nebo jestli jde skloubit akademický výzkum s byznisem.

Tereza Ondřichová | 19. 12. 2012 13:47

ScienceOpen s výkonným ředitelem CEITECu Markusem Dettenhoferem

Středoevropský technologický institut CEITEC je ojedinělý projekt, na kterém se v Brně podílí Masarykova univerzita, VUT, Veterinární a farmaceutická univerzita, Mendelova univerzita a řada výzkumných týmů. O jeho fungování i vizi do budoucna si Tereza povídala v pořadu ScienceOpen s jeho výkonným ředitelem, Markusem Dettenhoferem.

Tereza Ondřichová | 12. 12. 2012 21:26

S Martinou Čermákovou z IFMSA o Mezinárodním dni boje proti AIDS

1. prosinec patří každoročně Dni boje proti AIDS. Tereza si o této problematice povídala s Martinou Čermákovou z organizace IFMSA, která sdružuje studenty medicíny po celém světě. Právě organizace IFMSA pořádá ve spolupráci s Lékaři bez hranic a Českou společností AIDS pomoc řadu akcí po celé republice. Tématu Lékařů bez hranic a boji proti AIDS bude také věnováno setkání z cyklu MediCafé Brno, které se bude konat 6.12 od 19:00 v kavárně Trojka a kam přijala pozvání MUDr. Irena Janoušková.

Tereza Ondřichová | 05. 12. 2012 17:29

Motolkomix v ScienceOpen

Motolkomix v ScienceOpen

V ScienceOpen si Tereza povídala s Donaldem, autorem Motolkomixu, komixu o studiu medicíny. http://www.motolkomix.cz/special.php?id=4

Tereza Ondřichová | 19. 11. 2012 20:12

ScienceOpen s Michalem Zeleným o práci soudního lékaře

Zajímá vás, koho je třeba pitvat nebo jakou roli hrají v rozkladu těla brouci? Poslechněte si rozhovor s Michalem Zeleným z Ústavu soudního lékařství FNUSA v pondělním pořadu ScienceOpen s Terezou.

Tereza Ondřichová | 19. 11. 2012 19:38

S Ladislavem Duškem, ředitelem Institutu biostatistiky a analýz MU

S Ladislavem Duškem, ředitelem Institutu biostatistiky a analýz MU

Terouk si ve svém středečním Odposlechu povídala s Ladislavem Duškem nejen o tom, že data nejsou nudný soupis čísel. Když jim člověk rozumí, stává se statistika užitečným a hlavně nutným nástrojem většiny věd. Hovořili jsme o studijním oboru PřF Matematická biologie, o předpovídání rakoviny nebo o tom, jak se stalo že vzniklo takto jedinečné pracoviště právě na akademické půdě Masarykovy univerzity.

Tereza Ondřichová | 28. 05. 2012 15:56

StarCube opět na Radiu R

StarCube opět na Radiu R

Terouk si ve svém středečním Odposlechu povídala s Michalem Hrabím z Jihomoravského inovačního centra a Borisem Bošiakem. Právě Boris a jeho tým zvítězili v letošním startup projektu StarCube. Pokud máte nápad na mladou firmu, neváhejte si rozhovor pustit! Dozvíte se zde mimo jiné jak se přihlásit do dalšího ročníku!

Tereza Ondřichová | 28. 05. 2012 15:32

S Helenou Továrkovou o projektu StarCube

S Helenou Továrkovou o projektu StarCube

S Helenou Továrkovou z Jihomoravského inovačního centra (JIC) jsem si povídala ve středečním Odposlechu s Teroukem o projektu StarCube. Máš nápad na mladou firmu, ale chybí ti zkušenosti? Právě pro tebe je projekt určený! Přihlášky na příští ročník právě startují. Poslechni si ze záznamu podrobnosti a těš se na příští středu, kdy od dvou hodin přijdou do Odposlechu zástupci letošního vítězného týmu. http://www.starcube.cz/ http://www.jic.cz/

Tereza Ondřichová | 09. 05. 2012 16:35

Se Silvesterem Bučkem o CONferenci Gamestudies

Se Silvesterem Bučkem o CONferenci Gamestudies

Terouk si ve svém středečním Odposlechu povídala s Silvesterem Bučkem o CONferenci Gamestudies, zaměřené na akademický pohled nejen na počítačové hry. Přijdte v pátek, 11.5 na FSS přímo na CONferenci, nebo si alespoň poslechněte ze záznamu rozhovor. http://gamestudies.cz/

Tereza Ondřichová | 09. 05. 2012 16:20

S Vaškem Prakem o studentském spolku Be International

Terouk si ve svém středečním Odposlechu povídala s Vaškem Prakem, studentem Mezinárodních vztahů o činnosti studentského spolku Be international!, se kterým je možné vyjet na projekty a stáže do evropských i neevropských zemí.

Tereza Ondřichová | 02. 05. 2012 16:35

S Radkou Valovou o cestování a bodypaintingu

Cestovatelka a mistrině Slovenské republiky v bodypaintingu Radka Valová byla hostem středečního Odposlechu s Teroukem

Tereza Ondřichová | 02. 05. 2012 16:27

S Davidem Františkem Wagnerem o projeku Misie MDCXLI

S Davidem Františkem Wagnerem jsem si ve středečním odposlechu s Teroukem povídala o LARPu, který je součástí semináře na Filosofické fakultě v rámci projektu „Inovace studia historie na Filozofické fakultě MU“. Součástí semináře a hlavně jeho závěrečného, týdenního intenzivního kurzu, je právě tato interaktivní společenská hra, která novým a jednoduchým způsobem umožní nejen osvojit si mnoho historických reálií z doby první poloviny 17. století v Paraguayi, ale také užít trochu zábavy v prostředí Českomoravské vrchoviny v hlavně studentském kolektivu. Vzhledem k tomu, že se uvolnilo místo, si nyní mohou hru zahrát i ti, kteří předmět jako takový zapsaný nemají a dokonce třeba ani nejsou studenty MU. Více informací najdete na stránkách projektu http://misie-mdcxli.larpard.cz/

Tereza Ondřichová | 02. 05. 2012 16:24

Co dělá Centrum pro transfer technologií? Více v rozhovoru s Evou Janouškovcovou z Osposlechu s Teroukem

Co dělá Centrum pro transfer technologií? Více v rozhovoru s Evou Janouškovcovou z Osposlechu s Teroukem

Ve středečním Odposlechu s Teroukem jsem si povídala s ředitelkou Centra pro transfer technologií při MU Evou Janouškovcovou. Poslechněte si, jak je nakládáno s duševním vlastnictvím univerzity a co může centrum udělat i pro vás.

Tereza Ondřichová | 23. 04. 2012 21:47

Malíř Jerry Máška hostem pirátského Odposlechu

Malíř Jerry Máška hostem pirátského Odposlechu

Emigrant, malíř, svetoběžník, námořník i pirát Jerry Máška hostem středečního Odposlechu s Teroukem. Nachte na sebe dýchnout atmosféru Karibského ostrova Roatan. Nalaďte se na naše vlny a poslechněte si vypravěni nejen o stavbě repliky Černé perly Henryho Morgana.

Tereza Ondřichová | 23. 04. 2012 21:35

S Pavlem Hájkem o Číně a bojových uměních

Rozhovor se studentem FSS Pavlem Hájkem o jeho půlročním pobytu v Číně, kde cvičil bojová umění.

Tereza Ondřichová | 11. 04. 2012 16:46

Rozhovor se Sarah Komasovou o odsunu Němců po Druhé světové válce

Se studentkou Mezinárodních a teritoriálních studií Sarah Komasovou jsem si povídala o odsunu sudentských němců a o tom, jak tuto událost vnímáme dneska.

Tereza Ondřichová | 10. 04. 2012 23:30

S ředitelkou Národního tkáňového centra Barbarou Kubešovu o tkáňovém inženýrství

S ředitelkou Národního tkáňového centra Barbarou Kubešovu o tkáňovém inženýrství

Kde se berou kmenové buňky? A k čemu se mohou využít? Půjde vyrobit z tkáňové kultury ledvinu? A mohuu to být já, komu se to povede? Poslechněte si odpovědi ze středečního odpoledního Odposlechu s Teroukem.

Tereza Ondřichová | 28. 03. 2012 16:32

Radio R hostilo Občanské sdružení Rozkoš bez rizika, které se stará o sexuální pracovnice.

Radio R hostilo Občanské sdružení Rozkoš bez rizika, které se stará o sexuální pracovnice.

Zajímá vás, jak vypadá dnešní český sex-business a jak pomoci jeho bezpečnosti? Občanské sdružení Rozkoš bez rizika, které se stará o české sexuální pracovnice bylo hostem středečního Odposlechu s Teroukem. Poslechněte si rozhovor se zakladatelkou sdružení Hanou Malinovou (od začátku) a brněnskou koordinátorkou Terezou Gorgoňovou (od 35. minuty). A hlavně bezpečně! Ono se to nezdá, ale ten kondom vám fakt může zachránit život!!!

Tereza Ondřichová | 21. 03. 2012 17:01

Rozhovor s běloruským bohemistou Sjarhejem Smatryčenkou

Rozhovor s běloruským bohemistou Sjarhejem Smatryčenkou

S Sjarhejem Smatryčenkem jsem si povídala nejen o politické situaci v Bělorusku, ale i o literatuře a překladatelství. Pokud budete chtít vědět o Bělorusku víc, doporučuji projekci filmu Běloruský sen, v rámci festivalu Jeden svět - 21.3 a hlavně s debatou 26.3.

Tereza Ondřichová | 19. 03. 2012 15:42

S Michalem Mádlem o Sýrii

S Michalem Mádlem o Sýrii

Rozhovor se studentem Bezpečnostních a strategických studií a Mezinárodních vztahů na FSS MU o současném dění v Sýrii.

Tereza Ondřichová | 19. 03. 2012 15:26

Jan Preisler představil v Odposlechu nový patent MU na analýzu kovů v kapalinách.

Tým z Ústavu chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity získal patent na novou elegantní metodu analýzy kovů v kapalinách. Je k ní nutný jen laser, inkoustová tiskárna a obyčejný kancelářský papír. Poslechněte si ze záznamu rozhovor s otcem myšlenky Janem Preislerem.

Tereza Ondřichová | 01. 03. 2012 18:47

O lidskoprávním festivalu Jeden Svět s Adamem Vašíčkem

O lidskoprávním festivalu Jeden Svět s Adamem Vašíčkem

Přípravy na festival Jeden svět, který se v Brně koná v termínu od 19. do 27. března jsou v plném proudu. Koordinátor pro dobrovolníky Adam Vašíček přijal pozvání do Odposlechu. Povídali jsme si nejen o tom, co můžeme od festivalu čekat, na jaké filmy se můžeme těšit, ale i o tom jak festivalu pomoci. Poslechněte si záznam rozhovoru!

Tereza Ondřichová | 01. 03. 2012 18:00