Detail autora


Veronika Machová


E-mail: 372035@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Radim Uzel v Brně vzpomínal na své mládí

Radim Uzel v Brně vzpomínal na své mládí

Známý český sexuolog a porodník Radim Uzel včera v podvečer v Brně představil svou novou knihu Rozpomínání. Jejího křtu, autogramiády a autorského čtení se zúčastnilo asi třicet návštěvníků.

Veronika Machová | 13. 05. 2012 12:34

Studenti rozveselili konec semestru svým Tyjátrem

Studenti rozveselili konec semestru svým Tyjátrem

Festival dramatické výchovy Drápek uspořádali již pošesté studenti sociální pedagogiky Masarykovy univerzity v Brně. Letošní ročník nazvali Tyjátr aneb Typický jásot tragédů. Včera se návštěvníci mohli pobavit u žonglérských čísel, vyzkoušet si na vlastní kůži improvizaci či zhlédnout představení o zneužívání cizinců jako levné pracovní síly. Další kreativitou nabité projekty na celospolečenská témata lze vidět i dnes.

Veronika Machová | 10. 05. 2012 08:41

Cyklisté slavnostně otevřeli stezku z Brna do Vídně

Cyklisté slavnostně otevřeli stezku z Brna do Vídně

Již tradičně se první květnovou sobotu sešli milovníci jízdy na kole, aby slavnostně zahájili letošní sezónu na cyklotrase Brno - Vídeň. V osm hodin ráno vyjel peleton z Hevlína a o hodinu později se mu naproti vydali i Brňané. Obě skupiny se setkaly v Opatovicích na Brněnsku. Sobotní akci na fotografiích zdokumentovala Veronika Machová.

Veronika Machová | 09. 05. 2012 08:14

Někteří lidé o mé práci nechtějí slyšet, říká Ondřej Mahovský

Někteří lidé o mé práci nechtějí slyšet, říká Ondřej Mahovský

Někdo ve dvaceti letech roznáší letáky, doučuje jazyky, nabízí kolemjdoucím v podchodu nový telefonní tarif či zkouší své štěstí v call centru. Ondřej Mahovský ale rád provokuje své blízké a vybral si práci z úplně jiného soudku. Pracuje jako obsluha kremační technologie v brněnském Krematoriu zvířat.

Veronika Machová | 16. 04. 2012 11:41

Brněnskou přehradu už zase brázdí lodě

Brněnskou přehradu už zase brázdí lodě

Na Brněnské přehradě začala včera před polednem již šestašedesátá plavební sezóna. Na slavnostní nástup kapitánů lodní dopravy za doprovodu tradiční znělky se přišly podívat stovky lidí. Zahájení turistických plaveb se zúčastnili představitelé města Brna a diplomaté z amerického velvyslanectví, kteří přijeli pokřtít novou loď Dallas. Druhým rozšířením brněnské flotily bude loď Stuttgart, která vypluje na hladinu o týden později.

Veronika Machová | 15. 04. 2012 12:54

Jiřina Šiklová v Brně představila svou knihu

Jiřina Šiklová v Brně představila svou knihu

Socioložka a publicistka Jiřina Šiklová brněnským čtenářům představila svou novou knihu Bez ohlávky. Dílo je životopisným líčením sebeironické autorky, která všechna životní rozhodnutí zpětně analyzuje. Šiklová vypráví o svém vstupu do komunistické strany, politické perzekuci, věznění, založení organizace Gender studies a umožňuje čtenářům nahlédnout také do svého soukromí.

Veronika Machová | 11. 04. 2012 20:15

V brněnské ZOO se lidé budou procházet s klokany

V brněnské ZOO se lidé budou procházet s klokany

Africká vesnice a australský výběh o velikosti fotbalového hřiště, ve kterém budou návštěvníci v přímém kontaktu s klokany, by měly do roka vyrůst v brněnské zoologické zahradě. Orli bělohlaví se zase nastěhují do nového areálu orlince. Výstavba pavilonů má stát zhruba čtyřiapadesát milionů korun.

Veronika Machová | 31. 03. 2012 08:16

Aktuálně: Workcamp není jen práce zadarmo

Aktuálně: Workcamp není jen práce zadarmo

Jak strávit letní prázdniny v zahraničí, poznat mladé lidi z různých koutů světa a neutratit za to příliš peněz se dnes večer mohli dozvědět studenti v Brně. Dobrovolnice ze Střediska volného času Lužánky si pro ně připravily besedu s názvem Workcampová kápézetka. Posluchači se na ní seznámili s tím, na co je potřeba dát si pozor, na co se připravit, s čím počítat a na co raději zapomenout při výjezdu na takzvaný workcamp.

Veronika Machová | 28. 03. 2012 22:40

Dětští pacienti získají větší práva

Dětští pacienti získají větší práva

Souhlas obou rodičů budou zdravotníci od neděle vyžadovat při náročnějších ošetřeních u nezletilých pacientů. K lékařské péči se navíc bude moci vyjádřit i samo dítě či dospívající. Začne totiž platit nový zákon o zdravotních službách, který je jedním z pilířů zdravotnické reformy. Pacienti díky němu mají získat více možností, jak se domoci svých práv nebo jak aktivně konzultovat svou diagnózu a léčbu s lékaři.

Veronika Machová | 28. 03. 2012 10:24

Kam se poděla naše novoroční předsevzetí?

Kam se poděla naše novoroční předsevzetí?

Určitě to znáte. Rok se chýlí ke konci a člověk je nad vypitou lahví šampaňského a zbytkem česnekových jednohubek plný plánů a předsevzetí. Cíl je prostý. Všechny své nešvary a slabosti nechat vyhasnout s posledním zábleskem silvestrovského ohňostroje. Někdy je ale cesta k uskutečnění našich plánů poněkud trnitá.

Veronika Machová | 17. 03. 2012 15:02

Vezměte budoucnost do vlastních rukou, neslo se výstavištěm

Vezměte budoucnost do vlastních rukou, neslo se výstavištěm

Veletrh Peníze zaměřený na osobní finance a investování byl letos na brněnském výstavišti novinkou. Návštěvníci měli možnost získat informace týkající se připravované důchodové reformy a financování bydlení, či radu, jak začít investovat. Součástí veletrhu bylo i nezávislé poradenské centrum.

Veronika Machová | 14. 03. 2012 12:20

Kvetoucí orchideje provoněly jarní víkend

Kvetoucí orchideje provoněly jarní víkend

Návštěvníci brněnské botanické zahrady si o uplynulém víkendu mohli prohlédnout jednu z největších sbírek tropických orchidejí v Evropě. Součástí výstavy bylo i promítání filmu o orchidejích a konzultace pěstitelů s odborníky.

Veronika Machová | 14. 03. 2012 08:10

Brňanům se na sídlištích líbí

Brňanům se na sídlištích líbí

Jak se dnes žije obyvatelům brněnských panelových sídlišť? Na tuto otázku odpovídá výstava s názvem Sídliště – dobrá adresa, kterou mohou návštěvníci až do konce března zhlédnout v Urban centru na Staré radnici.

Veronika Machová | 03. 03. 2012 09:11

ANKETA: Navštěvují Brňané farmářské trhy?

ANKETA: Navštěvují Brňané farmářské trhy?

V poslední době se stále častěji objevují nekalé praktiky velkých obchodních řetězců. Jako možná alternativa k prošlým sýrům a jiným potravinám s přelepeným datem trvanlivosti se tak jeví zboží z farmářských trhů. Zeptali jsme se nakupujících, zda farmářské trhy navštěvují pravidelně a co si z nich odnášejí nejčastěji domů.

Veronika Machová | 03. 03. 2012 08:42

Josef Maňák: Veganství mi otevřelo oči

Josef Maňák: Veganství mi otevřelo oči

Měsíc únor se v Brně nesl ve znamení zdravého a etického životního stylu. V rámci festivalu Veganfest se lidé mohli blíže seznámit s veganskou stravou prostřednictvím tematických přednášek, workshopů a různých doprovodných akcí. Spolupořadatel festivalu Josef Maňák je veganem již čtvrtým rokem a užívá si života plnými doušky, o kterých prý my všežravci nemáme ani ponětí.

Veronika Machová | 29. 02. 2012 17:57