Detail autora


avatar

Jan Daněk


E-mail: 380652@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Veselé Vánoce, editore

Veselé Vánoce, editore

V rámci výuky probíhal tento semestr kurz ZUR109 On-line internetový deník STISK. I má, do textu explicitně zahrnutá maličkost, měla možnost a čest psát do tohoto média. Mým chlebem a vodou se staly tiskové konference a tiskové zprávy. Mou Biblí byly žurnalistické příručky Jak psát a Novinářské minimum.

Jan Daněk | 20. 12. 2011 17:18

Anketa: Budou se studenti o Vánocích učit?

Anketa: Budou se studenti o Vánocích učit?

Zkouškové období se blíží. Volno o Vánočních svátcích je tak vhodnou dobou pro studenty, aby prohloubili své znalosti a vyplnili čas učením a četbou studijních materiálů.

Jan Daněk | 19. 12. 2011 12:37

Vánoce v domovině redaktorů: Vyškovské zastavení

Vánoce v domovině redaktorů: Vyškovské zastavení

Seriál vánočních reportáží z českých a moravských měst má další zastávku ve Vyškově. V jihomoravském okresním městě žije necelých třiadvacet tisíc lidí. Vyškov leží čtyřicet kilometrů severovýchodně od Brna a město je známo především díky turistické atrakci, Dinoparku.

Jan Daněk | 17. 12. 2011 15:31

Aktuálně: Dobrovolníci ze sportovky dostávali dárky a bilancovali

Aktuálně: Dobrovolníci ze sportovky dostávali dárky a bilancovali

Systém Dobrovolníci Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity plně funguje od letošního září. I přes krátkou existenci se stihli dobrovolníci podílet na mnoha sportovních, kulturních a společenských akcích. Odměnou studentům nejsou peníze, ale fakultní trička, kredity či volné vstupy do posilovny. „Především však získávají zajímavé kontakty a zkušenosti,“ tvrdí koordinátor dobrovolníků Viktor Póč.

Jan Daněk | 06. 12. 2011 21:18

Nebreč, já jsem přece Mikuláš

Nebreč, já jsem přece Mikuláš

Který den můžete na ulici vidět tlupu pekelných, nebeských a svatých bytostí najednou? Jedině pátého prosince, v předvečer svatého Mikuláše. Rozhodl jsem se podpořit pozvolně skomírající mikulášskou tradici, navlékl na sebe svatý hábit, přilepil si falešné vousy z vaty, do ruky vzal mikulášskou hůl obalenou alobalem a vydal se rozdat trochu radosti do mateřské školky.

Jan Daněk | 05. 12. 2011 14:26

Fotoreportáž: Jak se vyrábí slivovice

Fotoreportáž: Jak se vyrábí slivovice

Slivovice patří k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům v tuzemsku. Zejména na Moravě je výroba a následná konzumace tohoto destilátu kulturní tradicí. Popularitě přispívá také fakt, že si pěstitelé ovoce mohou slivovici vyrobit sami v pálenicích. Pálit lze nejen ze švestek, ale i z jablek, višní, hrušek, meruněk či špendlíků.

Jan Daněk | 04. 12. 2011 17:19

Kredit sem, kredit tam, kolik jich vlastně mám?

Kredit sem, kredit tam, kolik jich vlastně mám?

Pro studenty slovo kredit neznamená pouze stav účtu mobilního telefonu, ale je jedním z nejdůležitějších věcí, se kterým se setkávají při studiu na vysoké škole. Pro úspěšné složení bakalářského studia jich student minimálně potřebuje sto osmdesát, na magisterské studium alespoň tři sta kreditů.

Jan Daněk | 22. 11. 2011 17:00

Tomáš Klus jako (ne)mediální hvězda

Tomáš Klus jako (ne)mediální hvězda

Tomáš Klus je jedním z nejoblíbenějších českých hudebníků současnosti. Bohužel držitel Ceny Hudební akademie v kategorii Objev roku 2008 je veřejností znám především jako „ten, co měl něco s Ewou Farnou“. O jeho hudební tvorbě moc laiků neví.

Jan Daněk | 19. 11. 2011 09:47

Plzeňská vlna zachránila potápějící se český fotbal

Plzeňská vlna zachránila potápějící se český fotbal

Česká fotbalová reprezentace se popáté za sebou kvalifikovala na Mistrovství Evropy. Cesta na šampionát byla trnitější než kdy jindy. Fanoušci mohou děkovat především hráčům Plzně, kteří se na postupu velkou měrou podíleli.

Jan Daněk | 17. 11. 2011 00:10

Ráda bych byla trenérkou a někomu předala zkušenosti, říká rekordmanka ve skoku do výšky Zuzana Hlavoňová

Ráda bych byla trenérkou a někomu předala zkušenosti, říká rekordmanka ve skoku do výšky Zuzana Hlavoňová

Rovné dva metry. To je hodnota současného českého rekordu ve skoku do výšky. Už jedenáct let ho drží bývalá halová vicemistryně světa i Evropy Zuzana Hlavoňová. Rodačka ze slovenské Šaly povídá nejen o rekordu, ale i o změně občanství, o olympijských hrách, o životě po konci sportovní kariéry. V současnosti vyučuje na Masarykově univerzitě atletiku, ale ráda by zkusila být i trenérkou. „Myslím, že mám co předávat,“ říká s roztomilým slovenským akcentem bývalá výškařka.

Jan Daněk | 08. 11. 2011 20:15

Anketa: Bojí se studenti filozofické fakulty o své zdraví?

Anketa: Bojí se studenti filozofické fakulty o své zdraví?

V médiích se před časem objevila informace, že student filozofické fakulty vyhrožuje smrtí rektorovi, pedagogům i studentům. Polák Dariusz Damian Sieczkowski tak chtěl vyřešit své problémy. Nepovedla se mu úspěšně složit zkouška do doktorandského studia. Ve svém prohlášení zaměstnance Masarykovy univerzity nařkl z ponižování, pohrdání a posmívání.

Jan Daněk | 06. 11. 2011 09:53

Studenti si v bohunickém kampusu nemají kde sednout

Studenti si v bohunickém kampusu nemají kde sednout

Studenti a návštěvníci bohunického Univerzitního kampusu v Brně řeší problém. Na chodbách kampusu nejsou prakticky žádné židle nebo sedačky. Studenti si nemají kde sednout. Proto před učebnami buď postávají, anebo si raději sednou na podlahu.

Jan Daněk | 05. 11. 2011 11:53

Aktuálně: Něco k hokejovému mecheche

Aktuálně: Něco k hokejovému mecheche

Ačkoliv hokejový souboj univerzit má za sebou teprve dvě třetiny, lze už zhodnotit dění v hledišti a napsat několik postřehů.

Jan Daněk | 25. 10. 2011 19:50

Je libo smažený sýr?

Je libo smažený sýr?

Smažený sýr je oblíbeným českým jídlem. Nechybí proto ani na jídelníčku v brněnských menzách, hostincích a stáncích s rychlým občerstvením. Studentům sýr chutná, navíc patří k nejlevnějším jídlům.

Jan Daněk | 11. 10. 2011 19:55

Jak jsem si zaběhal okolo přehrady

Jak jsem si zaběhal okolo přehrady

Běžci v sobotu dopoledne měli dostaveníčko u Brněnské přehrady. Jak se říká brněnskou hantýrkou – u Príglu. Konal se tam druhý ročník závodu Triexpert Vokolo Príglu. Rozhodl jsem se běhu také zúčastnit. Ne kvůli honoráři za vítězství, ale abych poznal, jak se běžec cítí během čtrnáctikilometrového závodu.

Jan Daněk | 11. 10. 2011 17:00

Pozvánka: Běžci změří síly u přehrady

Pozvánka: Běžci změří síly u přehrady

Triexpert Vokolo Príglu zní oficiální název sobotního běžeckého závodu. Organizátoři očekávají okolo jednoho a půl tisíce startujících. Závodu se můžete ještě aktivně zúčastnit, registrace končí ve čtvrtek. Pokud ne, přijďte se podívat a podpořit běžce. Závodníci na trať okolo Brněnské přehrady vyrazí v jedenáct hodin dopoledne.

Jan Daněk | 05. 10. 2011 20:35

Ekonomicko-správní fakulta slaví výročí

Ekonomicko-správní fakulta slaví výročí

Letošní rok si Ekonomicko-správní fakulta připomíná své dvacáté výročí vzniku. Za svoji dobu existence se stala jednou z nejprestižnějších fakult Masarykovy univerzity. Každoročně narůstá počet přihlášek uchazečů o studium. Absolventi a studenti fakulty oslaví jubileum ve středu večer v hudebním klubu Fléda.

Jan Daněk | 05. 10. 2011 19:53

Dominik Grohmann je žonglující všeuměl

Dominik Grohmann je žonglující všeuměl

Lyžař, basketbalista, rozhodčí, běžec, žonglér, účastník celostátního kola německé olympiády, dvojnásobný účastník ve středoškolské soutěži SOČ (Středoškolská odborná činnost), herec, inscenátor, cestovatel poutník, student filozofické fakulty a FSS, vášnivý čtenář, pracovník a průvodce Mendelova muzea a v budoucnu pasáček ovcí v rámci environmentálních studií. Ne, nejedná se o výčet aktivit a zájmů několika desítek lidí. Všechna tato slova mají jediného jmenovatele – Dominika Grohmanna. Tento dvacetiletý mladík toho za život stihl už tolik, co by nestihli běžní smrtelníci za celý život.

Jan Daněk | 30. 06. 2011 11:49

Na slovíčko s princeznou

Na slovíčko s princeznou

Jméno Sarah Haváčová do loňského pětadvacátého prosince téměř nikdo neznal. Herečka, která do té doby natočila pouze jeden amatérský snímek, dostala nabídku hrát hlavni roli ve vánoční pohádce České televize. Školu princů, jak se pohádka jmenovala, zařadila ČT1 do svého programu na Boží hod vánoční ve hlavním vysílacím čase. Pokud si diváci jméno nezapamatovali, tak tvář jim jistě utkvěla v paměti. Určitě se nestala tuctovou princeznou. I v reálném životě se představitelka princezny Lenky nechová královsky a nadřazeně. „Nikdy mě ve snu ani nenapadlo, že budu princeznou,“ dodává upřímně Sarah.

Jan Daněk | 10. 05. 2011 13:29