Detail autora


Kadrnožková Tereza


E-mail: 397627@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Pálení čarodějnic nemusí být hrou s ohněm

Pálení čarodějnic nemusí být hrou s ohněm

Z dnešní noci na zítřek se bude v řadě evropských zemí slavit filipojakubská noc nebo také pálení čarodějnic. Jedná se o starý svátek, který oslavuje příchod jara. Více o tom, jak se akce připravuje a zabezpečuje řekl RadiuR velitel dačických dobrovolných hasičů, Vlastislav Švec.

Kadrnožková Tereza | 06. 05. 2013 13:18

Studenti stomatologie znovu Brňany poučí o péči o chrup

Studenti stomatologie znovu Brňany poučí o péči o chrup

Po celý zítřek se budou moci obyvatelé Brna setkat se studenty stomatologie v rámci projektu Ve zdravém Brně zdravý zub. Akce bude probíhat od 9 do 18 hodin na Náměstí Svobody. O projektu Rádiu R více řekla projektová manažžerka Sdružžení studentů stomatologie, Kristýna ŠŠedivá.

Kadrnožková Tereza | 26. 04. 2013 15:50

Light show se vrací do Brna

Light show se vrací do Brna

Koleje pod Palackého vrchem, které patří pod Vysoké učení technické v Brně, se dnes večer rozzáří desítkami světel. Lightshow, která se koná v rámci soutěže Kolej roku, bude v Brně k vidění již podruhé. Loni právě tato světelná show dopomohla koleji pod Palackého vrchem k vítězství. O akci Radiu R více řekl mluvčí organizace Studenti pro studenty Petr Jarchovský.

Kadrnožková Tereza | 11. 04. 2013 07:17

Nového papeže oslavuje také diecézie v Brně

Nového papeže oslavuje také diecézie v Brně

Katolická církev od včerejšího večera oslavuje zvolení nového papeže, kterým se stal Argentinec Jorge Bergoglio. Přestože se původně předpokládalo, že konkláve rozhodne až v pátek, hned po prvních záběrech bílého dýmu nad Sixtínskou kaplí se rozezněly zvony kostelů po celém světě. Pozadu nezůstala ani katedrála na Petrově, kde na přípravy oslav zvolení nového papeže Františka dohlížela mluvčí brněnské diecézie, Martina Jandlová.

Kadrnožková Tereza | 14. 03. 2013 13:12

Wannieck gallery nekončí, alespoň prozatím

Wannieck gallery nekončí, alespoň prozatím

Budoucnost brněnské neziskové Wannieck gallery (Vaněk galery) je stále v jednání, plánované vyklizení galerie k desátému březnu se ale odkládá. Ačkoliv společnost Jižní centrum Brno vypovědělo galerii osmnáctého února nájemní smlouvu kvůli opoždění platby nájemného, v současnosti se už projednává smlouva nová. Proti uzavření galerie, která se zaměřuje na současné umění, vznikla například webová stránka „nerušte galerii“ nebo petice, která čítá přibližně 2200 podpisů. Podle náměstkyně primátora, Jany Bohuňovské, je zde ale velká pravděpodobnost, že budeme moci galerii navštívit i v budoucnu.

Kadrnožková Tereza | 05. 03. 2013 16:28