Detail autora


Kristýna Kolibová


E-mail: 402868@mail.muni.cz

Příspěvky autora

IV. Novinářka, která vládne nejen peru, ale i mluvenému slovu

IV. Novinářka, která vládne nejen peru, ale i mluvenému slovu

Nejprve byla PR manažerkou v reklamní agentuře, pak působila v novinách a nyní je dva a půl roku tiskovou mluvčí brněnského dopravního podniku. Linda Škrancová je další úspěšnou novinářkou, která studovala na Fakultě sociálních studií v Brně. Hodně využívala praxí, které byly a jsou nabízeny budoucím žurnalistům během studia. „Katedra žurnalistiky nabízí spoustu příležitostí, kam mohou studenti psát a získat tak mnoho zkušeností a cenných kontaktů, které jim usnadní nástup do novinářské branže,“ řekla Škrancová. Co by dál doporučila studentům žurnalistiky?

Kristýna Kolibová | 18. 05. 2013 17:35

Co český politik, to muzikant, furiant a hráč

Co český politik, to muzikant, furiant a hráč

Půl roku od vydání novoroční amnestie sice uplynulo, ale kauze, která se zabývá jejími autory, stále neodzvonilo. Vedle hlavního tvůrce, bývalého prezidenta Václava Klause, se začala objevovat jména jako Pavel Hasenkopf, Petr Hájek a Ladislav Jakl. A aby byla hádanka pořádně zapeklitá, nemálo významnou roli sehrálo i ministerstvo spravedlnosti.

Kristýna Kolibová | 17. 05. 2013 16:28

Fotoreportáž: Tanečníci ze skupiny Filigrán se nechali unášet rytmy městského života

Fotoreportáž: Tanečníci ze skupiny Filigrán se nechali unášet rytmy městského života

Den města se v Brně poprvé slavil ve středu 15. května. Organizátoři ukázali Brňanům, co vše se dá dělat ve veřejném prostoru, a jak oslavit život ve městě s pohodou a grácií, která k Brnu neodmyslitelně patří. Do bohatého programu se zapojil i taneční soubor Filigrán s improvizovaným vystoupením v doprovodu Tomáše Vtípila. „Filigrán jsme do programu zařadili, protože už mají zkušenosti s představeními ve veřejném prostoru. Myslíme si, že mohou vytvořit pěknou show,“ vysvětlil pořadatel akce Lukáš Likavčan.

Kristýna Kolibová | 16. 05. 2013 21:53

Aktuálně: FC Kozel, Cítím pnutí nebo Hula hula - fotbalový turnaj na Drakenu si studenti užívají

Aktuálně: FC Kozel, Cítím pnutí nebo Hula hula - fotbalový turnaj na Drakenu si studenti užívají

Fakulta sociálních studií pořádá už po dvanácté fotbalový turnaj. Přihlásilo se třináct týmů, které tvoří studenti z různých oborů fakulty. Zhruba sto účastníků bude soupeřit do středy, kdy si vítězný tým převezme pomyslný titul. Dnes v devět hodin ráno na brněnské Kraví hoře v areálu Draken začal v přátelské atmosféře první zápas. Organizátor Jan Tvrdoň zve všechny studenty, aby podpořili spolužáky na turnaji.

Kristýna Kolibová | 22. 04. 2013 20:53

III. díl: Rádio je kouzlo okamžiku

III. díl: Rádio je kouzlo okamžiku

Zbyněk Loucký byl u vzniku Rádia Krokodýl i Rádia Petrov, ve kterém působí dodnes. Má zkušenosti s televizním zpravodajstvím na Primě a od minulého roku je moderátorem Brněnské televize. Brněnský rodák absolvoval Fakultu sociálních studií. „Díky studiu žurnalistiky neplavu v mediálním oceánu, který bych jinak vůbec neznal," zhodnotil přínos studií Loucký. Co radí studentům žurnalistiky úspěšný moderátor a majitel známého a charismatického hlasu?

Kristýna Kolibová | 20. 04. 2013 12:07

Anketa: Internetové portály s nabídkami brigád jsou pro studenty ztráta času

Anketa: Internetové portály s nabídkami brigád jsou pro studenty ztráta času

Studentská léta se mají užít, ale kde na to vzít peníze? Je lepší hledat brigády na portálech, které jsou plné nabídek na práci, nebo aktivně pátrat v oblastech, které nás baví? Být plavčík, recepční, prodávat v obchodu s oblečením nebo roznášet letáky? Studenti brněnských vysokých škol mají jasno – hlavně se nepředřít.

Kristýna Kolibová | 18. 04. 2013 16:15

Aktuálně: Tanec pro handicapované léčil i pohladil po duši

Aktuálně: Tanec pro handicapované léčil i pohladil po duši

Taneční workshop pro handicapované The MotionComposer se v Česku konal poprvé. Organizátoři festivalu Tanec a handicap uspořádali na první dubnovou sobotu workshop v brněnském divadle Barka. Tělesně postižení účastníci si pod heslem „ovládej hudbu, ovládej pohyb, pohyb je gesto" vyzkoušeli propojit hudbu přes vlastní pohyby. Technik Marcello Lussana a animátorka Miriam Pfeiffer přivezli z německé školy Bauhaus jedinečný způsob, jak se pohybově vyjádřit.

Kristýna Kolibová | 06. 04. 2013 21:38

II. díl: Černá kronika je mnohdy komedie

II. díl: Černá kronika je mnohdy komedie

Zuzana Valíková je mladá novinářka, která píše pro Brněnský deník Rovnost. Absolvovala žurnalistiku na Fakultě sociálních studií v Brně. Na černou kroniku, kterou píše už třetím rokem, nedá dopustit. „Chodím k soudu jako do kina," říká. Jaké má zážitky ze soudních líčení, co si myslí o studiu žurnalistiky a proč by svou rubriku nevyměnila za žádnou jinou?

Kristýna Kolibová | 06. 04. 2013 20:16

Rozchod mladého páru skončil pokusem o vraždu

Rozchod mladého páru skončil pokusem o vraždu

Čtyřiadvacetiletý Michal Vedra si v pátek na Krajském soudu v Brně vyslechl rozsudek. Soudce postrestal mladíka osmi lety ve vězení za pokus o vraždu. Po rozchodu s přítelkyní za ní přišel do bytu, kde byl její nový milenec. Obžalovaný Vedra ho bodl do hrudi a utekl. Napadený rival útok přežil. Soudce přihlédl ke skutečnosti, že čin nebyl dopředu naplánovaný, ale šlo o demonstrativní útok v afektu.

Kristýna Kolibová | 03. 04. 2013 07:22

Vonešovými obrazy se můžete v Brně kochat už jen týden

Vonešovými obrazy se můžete v Brně kochat už jen týden

Brněnský hrad Špilberk v těchto dnech nabízí ke zhlédnutí výstavu maleb, kreseb a grafiky Ludvíka Voneše. Neprávem opomíjený malíř se podílel na tvorbě kreseb k Erbenově Kytici a skleněných vitráží ve vestibulu Kounicových kolejí. Je také tvůrcem panelu ze železa a skla pro letištní halu v Tuřanech. Expozici světového formátu mohou zájemci navštívit jen do 31. března.

Kristýna Kolibová | 25. 03. 2013 09:18

I. díl: Budoucí novináři, nebuďte ješitní, říká Ondřej Tomek

I. díl: Budoucí novináři, nebuďte ješitní, říká Ondřej Tomek

Ondřej Tomek je rodilý Brňan a absolvent Fakulty sociálních studií. Žurnalistiku si vysnil, studoval a nyní se jí živí. Je vyhledávaným komentátorem a reportérem sportu v České televizi. Účastnil se tří olympiád: „Do Turínu mě vyslal Robert Záruba," říká úspěšný komentátor Ondřej Tomek. Jeho záběr v komentování i reportování sportovních událostí je opravdu různorodý. Dělá branky, body i vteřiny. „Jsem rád, že se nemusím věnovat jen jednomu okruhu sportu. Má práce je pestrá," dodává Tomek. Jaký je jeho pohled na žurnalistiku?

Kristýna Kolibová | 23. 03. 2013 14:14

Tancuj, vykrúcaj, Brno! Další zastávka bude na Mistrovství Moravy

Tancuj, vykrúcaj, Brno! Další zastávka bude na Mistrovství Moravy

Taneční skupiny ze všech koutů Jihomoravského kraje se v sobotu utkaly v regionálním kole soutěže Czech Dance Organization. Halu brněnského Bobycentra zaplnilo tisíc osm set diváků. Tanečníci ovládli parket za doprovodu jazzové, moderní, latinskoamerické i baletní hudby. „Jedná se o dlouholetou tradici. V dobách totality šlo o přehlídky mladého tance na písničky českých autorů. Postupem času a s přílivem nových trendů se soutěž dostala do současné podoby," řekl hlavní organizátor Radim Samek. Tanečníci se už nyní připravují na další kolo soutěže – Mistrovství Moravy, které se koná 20. - 21. dubna v Přerově.

Kristýna Kolibová | 20. 03. 2013 07:58

Kašparova polívka aneb jak se vařilo v Brně

Kašparova polívka aneb jak se vařilo v Brně

Divadelní festival s chytlavým a trefným názvem Kašparova polívka mohli zhlédnout diváci v Brně už podruhé. Hostující spolek Kašpar z Divadla v Celetné po dobu pěti večerů bavil obecenstvo v Divadle Bolka Polívky. „Divácká odezva je skvělá. Obecně se ví, že jsou diváci v Brně přísní a vstřícní zároveň. Hrát tu je pro nás radost," říká hlavní tvůrce festivalu a ředitel spolku Kašpar Jakub Špalek. Co se na prknech divadelní scény pod taktovkou Kašparů odehrálo?

Kristýna Kolibová | 12. 03. 2013 22:36

Element F - výstava, která uzavírá cyklus problematiky fotografie a umění

Element F - výstava, která uzavírá cyklus problematiky fotografie a umění

BRNO V Moravské galerii minulý týden skončila výstava, která návštěvníkům poutavě přiblížila svět fotografií a výtvarného umění. Po dobu tří měsíců získávala kladné ohlasy z řad návštěvníků i odborníků. Jedná se o výstavu Element F, která nahlíží na fotografii netradičním způsobem. Bourá zažitý stereotyp, že fotografie čerpá inspiraci z výtvarného umění - nikoli naopak. Element F byla v řadě už třetí ze série výstav, které se věnovaly propojení fotografie a umění. O souvislostech fotografie a výtvarného umění jako úzce propojených fenoménů doby hovořil kurátor výstavy Jiří Pátek.

Kristýna Kolibová | 11. 03. 2013 20:38

Rekordy v každé disciplíně, to byla Grand Prix Moravie 2013

Rekordy v každé disciplíně, to byla Grand Prix Moravie 2013

Mezinárodní závody Vodního záchranného sportu se zatím příliš do povědomí Čechů nedostaly. Grand Prix Moravie je však důkazem, že i u nás jde o prestižní záležitost, na kterou se sjíždí reprezentace ze všech koutů Evropy. „Závody jsou na pozvání, cítíme tlak především ze zahraničí na zvýšení kapacity závodu. Letos jsme jeli na doraz. Uvidíme, co bude příští rok," hodnotí už sedmý ročník ředitel závodu Pavel Plavina.

Kristýna Kolibová | 06. 03. 2013 23:05