Detail autora


Matěj Říha


E-mail: 405487@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Anketa: Mezi moderní tradice patří netradiční rozbalování dárků i sledování oblíbených filmů

Anketa: Mezi moderní tradice patří netradiční rozbalování dárků i sledování oblíbených filmů

Lidé o Vánocích dodržují klasické tradice, ale v mnoha rodinách se objevují i poměrně originální způsoby, jak si každoročně připomenout rodinnou pohodu a sváteční atmosféru. Ač jsou tyto zvyky důvěrné a pouze pro vlastní rodinu, někteří se o své tradice rádi podělí i s ostatními.

Matěj Říha | 04. 12. 2016 22:58

Zachránili jsme novou planetu - cesta do neznáma a zpět s Hvězdnou lodí

Zachránit čtyři vědce, objevit novou planetu, přinést mír mezi dva znepřátelené národy a i mnohem více dokázaly stihnout děti během zážitkové akce Hvězdná loď. Tu pořádal poslední listopadový víkend Dům dětí a mládeže v Třebíči.

Matěj Říha | 30. 11. 2016 20:07

Deskové hry včera a dnes

Deskové hry včera a dnes

Nastává opět období zimy a nevlídného počasí, ale i doba kdy lidé hledají zábavu na dlouhé večery. Již ne každý tráví čas u televize, ale hledá jiné způsoby jak zahnat nudu. Proto mnozí sahají po některé z deskových her, kterých jsou na trhu stovky. Jenže i zde stále existují mnohé stereotypy.

Matěj Říha | 22. 11. 2016 20:55

Kostky jsou vrženy v brněnských Lužánkách

Kostky jsou vrženy v brněnských Lužánkách

Desítky deskových her a hlavolamů si po celý víkend mohli vyzkoušet návštěvníci Střediska volného času v Lužánkách. Konal se tam druhý ročník festivalu deskových her Brnohraní. Hráči si tak vyzkoušeli některou z novinek, strávili volný chladný víkend s přáteli a případně si i nějakou deskovou hru odnesli i domů.

Matěj Říha | 20. 11. 2016 14:32

Brno hostilo největší český veletrh počítačové zábavy

Brno hostilo největší český veletrh počítačové zábavy

Počítačové hry již dávno nejsou doménou několika jedinců, ale stávají se zábavou mas. E-sport, jak se nazývá profesionální hraní her, láká diváky na vizuálně lákavou show, napětí  i herní celebrity. Druhý ročník výstavy počítačové zábavy v rámci veletrhu In-Joy nabídl návštěvníkům podívanou v samostatném pavilonu.

Matěj Říha | 06. 11. 2016 21:31

Upoutávka: V online rozhovoru se můžete ptát Mojmíra Krokera,  trenéra fitness a specialisty na funkční trénink

Upoutávka: V online rozhovoru se můžete ptát Mojmíra Krokera, trenéra fitness a specialisty na funkční trénink

Trenér Mojmír Kroker má duši bojovníka i básníka. Po prodělaném nádoru na míše ochrnul, ale zatnul zuby a znova začal chodit. Dostal se do tíživé situace, sáhnul si na dno, prošel si obdobím drog i naprosté životní nejistoty. Přesto vše překonal a nyní pomáhá ostatním správně cvičit a žít.

Matěj Říha | 05. 11. 2016 12:36

Gaudeamus letos pomáhá nejen středoškolákům, ale i pedagogům

Gaudeamus letos pomáhá nejen středoškolákům, ale i pedagogům

Již po třiadvacáté se na výstavišti koná veletrh vysokých škol Gaudeamus. I letos mohou studenti středních škol vybírat z 240 vysokých škol, které nabízí přes čtyři a půl tisíce studijních oborů. Zájemci se mohou na výstavišti setkat se studenty a vyučujícími jednotlivých škol, zúčastnit se tematických přednášek či využít služby poradenského servisu.

Matěj Říha | 03. 11. 2016 09:43

Knižní bloger Vojtěch Hamerský: Snažím se být renesančním člověkem

Knižní bloger Vojtěch Hamerský: Snažím se být renesančním člověkem

Čtou hodně a rádi ostatním poradí, kterou knihu si pořídit a proč. Knižních blogerů je velké množství, někteří zůstanou jen u osobním blogů, jiní se snaží vytvořit větší projekty. Vojtěch Hamerský patří do druhé skupiny lidí. Ve čtyřiadvaceti letech spolupracuje s audio vydavatelstvím. Byl jedním z dvaceti lidí, kteří jako první četli a recenzovali Prázdné místo od J.K. Rowlingové. Zároveň působil v knihovně Jiřího Mahena v Brně, kde se snažil dětem usnadnit cestu ke knihám.

Matěj Říha | 26. 10. 2016 22:02

Deník Rovnost - pohovor, na který jsem nebyl připraven

Deník Rovnost - pohovor, na který jsem nebyl připraven

Odbornou praxi v redakci deníku si musí odchodit každý student Mediálních studií a žurnalistiky. Vedle školní redakce Stisku se jedná o další možnost jak si vyzkoušet novinářský život po škole. Pro mnohé však může být zkouškou i samotný pohovor do redakce.

Matěj Říha | 20. 10. 2016 22:12

Fotoreportáž: Brňané již po sedmnácté vítali v Kohoutovicích zimu

Fotoreportáž: Brňané již po sedmnácté vítali v Kohoutovicích zimu

Již po sedmnácté si nejen obyvatelé městské části Brno - Kohoutovic mohli užít pouliční divadlo, v němž  proběhlo symbolické rozloučení s létem a předání vlády zimě. Večer plný netradiční podívané, akrobatických kousků a ohně si ani letos nenechalo ujít mnoho Brňanů.

Matěj Říha | 20. 10. 2016 12:41

Brnem za čajem, aneb kudy vedou kroky čajovníků

Každý, kdo žije nějakou dobu v Brně, si jistě povšiml, že na nejrůznější čajovny narazí téměř na každém rohu. Kvalita a nabídka jednotlivých podniků bývá velice rozdílná, proto je lepší vědět, které z nich se od konkurence liší nevšedním požitkem nejen nad šálkem čaje.

Matěj Říha | 09. 10. 2016 22:52

Závodu Vokolo Príglu se zúčastnilo přes dva tisíce běžců

Závodu Vokolo Príglu se zúčastnilo přes dva tisíce běžců

Sedmý ročník závodu Vokolo Príglu opět nabídl možnost poměřit síly s ostatními sportovci na trase okolo brněnské přehrady. Letos se organizátoři snažili prolomit magickou hranici dvou tisíc účastníků. 

Matěj Říha | 08. 10. 2016 14:37

Slavnosti vína lákají na levandulové víno i na středověké koření

Slavnosti vína lákají na levandulové víno i na středověké koření

Vinaři, řemeslníci a jiní trhovci opět začátkem podzimu oživují brněnské náměstí Svobody. Festival Slavnosti vína nabízí široký výběr vín z nejrůznějších moravských vinařství. Návštěvníci však mohou nyní také ochutnat netradiční varianty vín, či koření ze středověku.

Matěj Říha | 06. 10. 2016 19:03