Detail autora


Picková Kateřina


E-mail: 414595@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Vinaři z Velkých Pavlovic znovu otevřeli sklepy pro veřejnost

Vinaři z Velkých Pavlovic znovu otevřeli sklepy pro veřejnost

Členové Velkopavlovického vinařského spolku včera zahájili akci Otevřené vinné sklepy. Zájemci si mohou až do konce září zajít na košt do více než desítky tamních sklípků. Vinaři je pro větší přehlednost označili bílou vlaječkou s logem Víno z Velkých Pavlovic. Čím vším je tato akce pro návštěvníky zajímavá zjišťovala od studentky Martiny Spoustové naše reportérka Kateřina Picková.

Picková Kateřina | 28. 04. 2014 22:59

Jak lépe učit o sexu přednášeli experti z celého světa

Jak lépe učit o sexu přednášeli experti z celého světa

Více než desítka zahraničních i českých odborníků v Brně poprvé přednášela o sexuální výchově. Na konferenci Education young people about sex diskutovali hlavně o změnách výuky. Do osnov by rádi zařadili nejen téma různých sexualit, ale také rovnosti pohlaví. Jaký je potenciál české pedagogiky v tomto směru se ptala reportérka Kateřina Picková.

Picková Kateřina | 14. 04. 2014 21:43

Modelky poslouží v pražské Inchebě jako malířská plátna

Modelky poslouží v pražské Inchebě jako malířská plátna

Na mistrovství republiky v bodypaintingu budou zítra soutěžit malíři lidských těl. Na pražském Bodyartu 2014 se v rámci veletrhu Interbeauty Prague ve dvou kategoriích utká více než desítka profesionálů. Výsledná umělecká díla pak ohodnotí odborná porota a oba vítězové se nominují na mistrovství světa v Rakousku. Jak soutěž vnímá modelka v roli plátna se Štěpánky Kavkové zeptala reportérka Kateřina Picková.

Picková Kateřina | 04. 04. 2014 11:20

Veganská strava se stává rodinným trendem

Veganská strava se stává rodinným trendem

Veganství je čím dál populárnější. O zdravý životní styl hájící morální chování ke zvířatům se zajímají teenageři, senioři i rodiny s dětmi. Právě rodiče se stále častěji připojují k rostoucí veganské komunitě, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo odborných přednášek. O tom, že noví zájemci nevznikají jen díky internetu, přesvědčuje i jedna z organizátorek letošního brněnského VeganFestu Markéta Musilová.

Picková Kateřina | 26. 03. 2014 23:03

Brněnští studenti znovu soutěžili v technice i kreativitě

Brněnští studenti znovu soutěžili v technice i kreativitě

Studenti Vysokého učení technického se včera utkali ve finále soutěže Brno Ebec. Čtyřčlenné týmy z různých fakult soutěžily ve dvou kategoriích zaměřených na jejich analytické i kreativní schopnosti. Z každé kategorie postoupil jeden vítězný tým do centrálního kola, ve kterém porovná síly také se slovenskými a maďarskými kolegy. Helena Kuráňová, která se svým týmem skončila na třetím místě, popisuje, jakým způsobem ji soutěž okouzlila.

Picková Kateřina | 13. 03. 2014 00:15