Detail autora


Kořínek David


E-mail: 427141@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Nejtvrdší cestovky na světě a líbivé plány

Nejtvrdší cestovky na světě a líbivé plány

Nejvyšší představitelé zemí Evropské unie hledají řešení uprchlické krize. Po nedávné nehodě pašerácké lodi ve Středozemním moři, při které zahynulo až devět stovek uprchlíků, dokonce svolali mimořádný summit. Jeho výsledkem je rozhodnutí o posílení monitoringu pobřežní hranice unie a přijetí pěti tisíců migrantů. Za loňský rok jich ale do Evropy dorazilo přes sto padesát tisíc. Další více než milion se na svou cestu chystá na severu Afriky. 

Kořínek David | 08. 05. 2015 13:02

Miloš není gentleman

Miloš není gentleman

Ne všechny lidské činy mají jasný význam. Člověk je mnohdy tlačen do nepříjemných situací, ve kterých se musí rozhodnout, zda si zachová svou integritu či se přizpůsobí tlaku. Stejně tak vyzrálý člověk musí umět přiznat chybu nebo prohru. Tento text je o dvojici, respektive trojici lidí, kteří se do podobné situace dostali. Každý z nich se však k řešení postavil jinak. 

Kořínek David | 07. 05. 2015 20:32

Od Japonska po USA, za studiem i prací, to vše nabízí Centrum zahraniční spolupráce

Od Japonska po USA, za studiem i prací, to vše nabízí Centrum zahraniční spolupráce

Několik stovek studentů Masarykovy univerzity každoročně míří do ciziny během studijních programů nebo pracovních stáží. Převážná většina z nich k tomu využívá služeb Centra zahraniční spolupráce, přičemž největší zájem je o program Erasmus+ a Erasmus Mundus. Mezi preferovanými zeměmi vévodí Německo, Francie, Španělsko. Ze vzdálenějších států pak třeba Japonsko nebo Taiwan. 

Kořínek David | 07. 05. 2015 13:32

Jak jsem se mohl stát úspěšným umělcem

Jak jsem se mohl stát úspěšným umělcem

Reálný svět a prostředí sociálních sítí mají trochu jiné principy fungování. Nedávno se to vcelku zajímavě projevilo při organizování akcí proti průjezdu amerického konvoje Českou republikou. Díky této události většinová společnost objevila „nový fenomén“ – trolling. Bohužel, ne každý má pro tuto disciplínu nadání. Že je však český lid tvořivý v uplynulém týdnu poznala herečka a zpěvačka Olga Lounová.

Kořínek David | 27. 04. 2015 16:36

Více než stovka psů a koček čeká v útulku městské policie

Více než stovka psů a koček čeká v útulku městské policie

Několikrát denně vyjíždějí strážníci brněnské odchytové služby k nalezeným psům a kočkám. Velkou část z nich se jim daří vrátit původním majitelům už během několika hodin.  I přesto je v útulku městské policie více než stovka psů a koček, ke kterým se nikdo nehlásí. Největší šanci na nalezení nového pána mají podle vedoucího útulku hlavně mladší zvířata.

Kořínek David | 24. 04. 2015 18:14

Uzavírající se Evropa na dostřel

Uzavírající se Evropa na dostřel

Vztahy mezi Ruskou federací a převážnou většinou Evropy se v posledních letech neustále zhoršují. Za uplynulé čtvrtstoletí nebyla bezpečnostní situace na starém kontinentě nikdy tak napjatá. Hlavními důvody prohlubujících se svárů je krize na východě Ukrajiny a loňská anexe Krymu Ruskem. Zvláště vyhrocená je bezpečnostní realita států ležících u Baltského moře, tedy v přímé zájmové sféře Ruské federace. Evropská unie se snaží Putinovské agresi vzdorovat, mnohdy to však vede k paradoxním situacím.

Kořínek David | 22. 04. 2015 08:37

Aktuálně: Člověk jak jej neznáte - výstava lidských kuriozit začala

Aktuálně: Člověk jak jej neznáte - výstava lidských kuriozit začala

Po třinácti letech se do Česka vrátila výstava Katastrofy lidského těla. Pětadvacet voskových figurín podle reálných předloh znetvořených lidí je k vidění v brněnském kulturním domě Rubín do 27. dubna letošního roku. Expozice pochází z Petrohradského antropologického muzea a v uplynulých letech sklízela úspěchy po celé Evropě.

Kořínek David | 30. 03. 2015 21:13

Vandalové ročně způsobí dopravnímu podniku škody za miliony

Vandalové ročně způsobí dopravnímu podniku škody za miliony

Zaměstnanci brněnského dopravního podniku řeší každý týden úmyslné poškození majetku. Nejčastějším terčem vandalů jsou sedačky a okna prostředků hromadné dopravy. Ročně tak v Brně způsobí škody za více než pět milionů korun. I přes usilovnou spolupráci se strážníky a policisty  se podaří objasnit jen minimum případů. 

Kořínek David | 25. 03. 2015 18:38

Aktuálně: Děti tvoří přímo v galerii

Aktuálně: Děti tvoří přímo v galerii

Zaměstnanci brněnské Adam Gallery každý měsíc připravují speciální Miniateliér pro děti do čtyř let. Více než hodinovým výtvarným workshopem děti provází lektorka a výtvarnice Klára Kleinerová. Na každou dílnu lektoři připravují originální výtvarný program inspirovaný některým z vystavovaných děl. Dnes si děti vyráběly čepici podle obrazu Ivana Vosenského.

Kořínek David | 25. 03. 2015 18:22

Jak si vybrat nejvýhodnější účet?

Jak si vybrat nejvýhodnější účet?

Mít dnes bankovní účet je nezbytnost, řada bank nabízí zvýhodněné účty pro studenty. Jejich podmínky se však mnohdy značně liší. Který studentský účet je nejvýhodnější pak záleží především na tom, jaké služby zákazník využívá nejvíce a co od banky požaduje. Správným výběrem účtu může student měsíčně ušetřit desítky korun. Za několik let studia se tak uspořená částka může přehoupnout i do tisíců.

Kořínek David | 25. 03. 2015 09:41

Asijští podnikatelé investují na Moravě

Firma HTC do konce letošního roku s největší pravděpodobností zahájí stavbu nové haly na opravu mobilních telefonů na Moravě. V novém závodě nalezne místo tisícovka lidí. Vedení firmy navíc neoficiálně sdělilo, že má zájem spolupracovat s lokálními firmami a vysokou školou. Agentura CzechInvest rovněž očekává další vlnu investic ze strany korejských firem. 

Kořínek David | 15. 03. 2015 03:19

Tisíce běžců vyrazí na Masarykův okruh

Tisíce běžců vyrazí na Masarykův okruh

Až dva tisíce sportovců se v sobotu 11. dubna utká na Masarykově okruhu v Brně hned v několika kategoriích. Měsíc před startem se registrovalo již třináct stovek běžců. Připravený je bohatý doprovodný program včetně akrobatické show Martina Šonky, pilota světové série Red Bull Air Race. Novinkou je závod na koloběžkách.

Kořínek David | 14. 03. 2015 13:06

Evropa by se měla pokusit neztratit svou židovskou komunitu

Evropa by se měla pokusit neztratit svou židovskou komunitu

V posledních letech se Evropa stále více potýká s růstem nesnášenlivosti a množícími se útoky s náboženskou tematikou. Největšího mediálního ohlasu se dostává střetu takzvaně křesťanské a islámské kultury. Lehce opomíjen je však dopad na židovskou komunitu.

Kořínek David | 11. 03. 2015 12:43

Romská komunita uctila památku obětí holocaustu

Romská komunita uctila památku obětí holocaustu

Desátý ročník smutečního shromáždění na připomínku obětí prvního brněnského hromadného transportu Romů do koncentračních táborů si v pondělí připomněli pozůstalí a členové místní komunity. Pietu navštívilo zhruba osm desítek lidí, včetně zástupců židovské obce nebo hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Brněnští radní akci zařadili do programu Rok smíření, který připomíná konec druhé světové války a zvěrstva s ní spojená. 

Kořínek David | 11. 03. 2015 11:32

V poezii je třeba mít pořádek, říká básník Kučera

V poezii je třeba mít pořádek, říká básník Kučera

Jsou čtyři odpoledne. U stolku v jedné z brněnských restaurací sedí muž ve středním věku. Vedle sebe má brašnu, ze které vykukují stránky rukopisů. Část z nich se v brzké době dost možná objeví v prestižním literárním časopisu HOST, ač jejich autoři jsou většinou doposud neznámí. Řeč je o Vojtěchu Kučerovi, který v tomto časopisu vede básnickou část rubriky Nová jména.

Kořínek David | 01. 03. 2015 22:12

Výstava Saudek&Saudek 80 už přilákala dva tisíce návštěvníků

Výstava Saudek&Saudek 80 už přilákala dva tisíce návštěvníků

Výstavu Saudek&Saudek 80 zahájil ve čtvrtek 12. února sběratel a pořadatel sbírky Zdeněk Kočík. Za první týden ji navštívily více než dva tisíce lidí. Expozice na brněnském hradě Špilberk  obsahuje desítky fotografií, kreseb a dalších děl světoznámých bratrů Jana a Karla Saudkových.

Kořínek David | 26. 02. 2015 20:34