Detail autora


Markéta Puldová


E-mail: 427852@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Aktuálně: Soutěž Máš umělecké střevo? vyhrála dvojice studentů z Brna

Aktuálně: Soutěž Máš umělecké střevo? vyhrála dvojice studentů z Brna

Vítězi letošního ročníku studentské soutěže Máš umělecké střevo? se stala dvojice  studentů Viktorie Kačínová a Adam Směták ze Střední školy umění a designu v Brně. Ocenění získali za svoji instalaci nazvanou Batoh. Cenu jim udělili členové odborné poroty dnes odpoledne v Moravské galerii v Brně. Soutěž se konala již posedmé a letošním tématem byl Portrét vs. autoportrét. 

Markéta Puldová | 20. 05. 2016 16:26

Aktuálně: K referendu radši nechoďte, říká člen spolku Brno+

Aktuálně: K referendu radši nechoďte, říká člen spolku Brno+

O poloze nového nádraží by měli Brňané rozhodnout letos v říjnu. Společně s krajskými volbami se v Brně totiž uskuteční i referendum. Lidé se budou moci rozhodnout mezi dvěma otázkami. S podobou otázek však nesouhlasí členové spolku Brno+, kteří preferují odsun nádraží. Svůj nesouhlas včera veřejně vyjádřili otevřeným dopisem předsedovi vlády. Pokud by nedošlo ke změně znění otázek, radí voličům jediné, a to v referendu nehlasovat. 

Markéta Puldová | 06. 05. 2016 14:09

Dovolenou na Jadranu nechtějí Češi strávit ve stanu, ale spíše u bazénu

Dovolenou na Jadranu nechtějí Češi strávit ve stanu, ale spíše u bazénu

Chorvatsko je stálicí pro letní dovolenou českých turistů a v souvislosti s bezpečnostní situací ve světě se jeho potenciál nadále zvyšuje. Češi začínají na Jadranu objevovat nová místa, jako je například ostrov Korčula. Zároveň požadují kvalitnější služby, na jaké jsou zvyklí z ostatních přímořských oblastí. Největší zájem mají Češi o čtyřhvězdičkové hotely.

Praha – Letošní letní dovolenou si Markéta Pospíšilová s přítelem zaplatila už na začátku roku. Jasnou představu o místě však měli už mnohem déle. „Oba s přítelem máme rádi moře, tam si také nejvíce odpočineme. Moc jsme se chtěli podívat do Řecka, ale tam si prozatím kvůli situaci v Evropě netroufneme. Proto jsme zvolili Chorvatsko,“ popisuje svoje plány na léto Markéta Pospíšilová.

Podobně jako Markéta i ostatní zájemci o dovolenou pečlivě zvažují, kam se vydat. „Současná geopolitická situace ve světě  snižuje počet bezpečných  destinací, ve kterých by klienti mohli strávit klidnou dovolenou. To samozřejmě nahrává momentálně prodeji zájezdů do Chorvatska,“ popisuje současnou poptávku majitel cestovní kanceláře 101 CK Zemek Petr Zemek.

Chorvatsko v loňském roce navštívilo více jak třináct miliónů zahraničních turistů. Svoji dovolenou tam strávilo zhruba 740 tisíc Čechů. Letos by se počet měl ještě zvýšit. „Prodej zájezdů je v letošním roce vyšší o dvacet procent v porovnání s rokem 2015,“ říká manažer cestovní kanceláře Kompas Viktor Klimek.

Se zvýšeným počtem zájemců rostou i požadavky na kvalitnější služby. Češi vyhledávají podobný typ ubytování, na jaký byli zvyklí při leteckých zájezdech do jiných zemí. „Čeští turisté si chtějí dovolenou užít a poptávají v Chorvatsku dražší hotely. Největší zájem je o čtyřhvězdičkové ubytování s all inclusive,“ konstatuje zaměstnankyně tiskového oddělení cestovní kanceláře Fisher Simona Fischerová. Podobnou představu o dovolené má i Markéta „Na dovolenou jedeme hlavně proto, abychom si odpočinuli. Pro mě bylo nemyslitelné jet například do stanu. Nechci půl dne strávit vařením a spát na nepohodlné karimatce,“ říká Pospíšilová.

Kromě kvalitnějších služeb Češi stále častěji touží objevovat v Chorvatsku nová místa. Oblíbeným cílem jsou tak i dalmatské ostrovy Brač, Hvar nebo Korčula. „Dlouho jsme přemýšleli, zda zůstat na pevnině, anebo jestli se vydat na nějaký ostrov. Nakonec jsme se rozhodli pro Murter, protože na pevninské části Chorvatska jsme se koupali už mockrát,“ vzpomíná Markéta Pospíšilová.

Čeští turisté jsou čtvrtou nejpočetnější skupinou, která v Chorvatsku tráví dovolenou. Nejvíce lidí na Jadran zavítá z Německa, Slovinska a Rakouska. A i v těchto zemích poptávka roste. „Současné prodeje v sousedním Německu či Rakousku naznačují, že by Češi neměli nákup svého zájezdu na letošní léto déle odkládat,“ radí tajemník Asociace cestovních kanceláří České republiky Michal Veber. 

Markéta Puldová | 26. 04. 2016 10:39

Studenti vysokých škol se mohou stát řidiči tramvají

Studenti vysokých škol se mohou stát řidiči tramvají

Studenti vysokých škol v Brně si mohou přivydělat jako řidiči tramvají. Brigáda je určená pro ty, kterým je již jednadvacet let a vlastní řidičské oprávnění skupiny B. Kurzu řízení tramvaje se uchazeči mohou zúčastnit letos v červenci nebo srpnu. Naposledy se vysokoškoláci mohli o místo řidiče ucházet v roce 2008, když Dopravní podnik města Brna (DPMB) potřeboval řidiče autobusů. Řada z brigádníků nakonec našla po škole uplatnění právě v DPMB. 

Markéta Puldová | 24. 04. 2016 11:28

Poznávat zajímavá místa v Brně mohou lidé i s průvodcem

Poznávat zajímavá místa v Brně mohou lidé i s průvodcem

Lidé mohou po roce opět objevit nejzajímavější místa v Brně prostřednictvím komentovaných jarních procházek. Na první takový výlet se společně s průvodcem vydali turisté v sobotu šestnáctého dubna. Pro zájemce Cyklu City Tours, který potrvá až do osmnáctého června, si průvodci připravili osmnáct různých okruhů ve dvaceti termínech. Dva z nich jsou přichystané v angličtině.

Markéta Puldová | 23. 04. 2016 15:15

Letošní ročník Studentského designu vyhrála soutěžící se svou vzpomínkou na moře

Letošní ročník Studentského designu vyhrála soutěžící se svou vzpomínkou na moře

Vítězkou letošního ročníku Studentského designu se stala Kieu Ly Le. Cenu Grand Prix získala za svoji maturitní práci, tři oděvy s názvem METAMORFÓZA – Vzpomínky moře. Cenu dívce udělila odborná porota na čtvrteční derniéře výstavy studentských prací v brněnském Domu pánů z Kunštátu. Společně s ní získalo od poroty ocenění Laureát Studentského designu 2016 dalších dvacet devět studentů. 

Markéta Puldová | 08. 04. 2016 14:38

Pravidelně se v Česku opíjí až třicet procent patnáctiletých

Pravidelně se v Česku opíjí až třicet procent patnáctiletých

České děti mají nedostatek pohybu a volný čas tráví u počítače. Nadprůměrné jsou také v pití alkoholu, kouření cigaret a marihuany. Takové jsou hlavní závěry výzkumné studie Health Behaviour in School-aged Children, která zkoumá životní styl dospívajících. Do studie je zapojeno 220 tisíc školáků ze 42 zemí světa. Výzkum pod záštitou Světové zdravotnické organizace v České republice zajišťuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Markéta Puldová | 07. 04. 2016 14:59

Žluté autobusy změnily jméno a jsou bezpečnější

Žluté autobusy změnily jméno a jsou bezpečnější

Vedení Student Agency přejmenovalo své žluté autobusy, cestující tak od pondělí jezdí autobusy RegioJet. Například autobusové nádraží Grand v Brně prošlo změnou o víkendu. Sjednocení názvu vlakové a autobusové dopravy by mělo českému dopravci usnadnit vstup na zahraniční trh. Další novinkou je zařazení nového typu autobusu na pravidelné linky.

Markéta Puldová | 06. 04. 2016 14:34

Sehnat práci je pro absolventy stále těžké

Sehnat práci je pro absolventy stále těžké

Lidí bez práce je v Česku opět méně, volných míst je nejvíce od října 2008. I přesto absolventi vysokých škol těžko hledají práci, zaměstnavatelé totiž nejčastěji dávají přednost uchazečům s praxí. V únoru měli největší zájem o pomocné pracovníky ve výrobě, montážní dělníky, kuchaře a řidiče.  Nezaměstnanost by měla podle generální ředitelky Úřadu práce Kateřiny Sadílkové klesat i nadále. 

Markéta Puldová | 29. 03. 2016 11:40

Nivnice, nebo Uherský Brod. Kde se narodil Komenský?

Nivnice, nebo Uherský Brod. Kde se narodil Komenský?

Učitel národů by dnes oslavil čtyři sta dvacet čtyři let. Jan Amos Komenský, ve světě známější pod latinským jménem Comenius, je považován za otce moderní pedagogiky. Mezi jeho nejznámější díla patří Orbis Pictus a Velká didaktika. Mezi další velké spisy patří Labyrint světa a ráj srdce nebo Listové do nebe . V den jeho narození se v Česku slaví Den učitelů.

Markéta Puldová | 28. 03. 2016 08:30

Třetí díl Kung Fu Pandy ničím nepřekvapí

Třetí díl Kung Fu Pandy ničím nepřekvapí

Víc než týden mohou lidé v kinech sledovat film Kung Fu Panda 3. Dobře známá nemotorná panda Po se opět musí vypořádat s nebezpečným záporákem, tentokrát v podobě zlého býka. Děj je bohužel kombinací předešlých dvou dílů, takže nový film téměř ničím nepřekvapí. Jedinou výjimkou je setkání hlavního hrdiny s dosud neznámým biologickým otcem. Slabý děj kompenzuje snad jen povedené výtvarné zpracování.

Markéta Puldová | 26. 03. 2016 11:00

Brňané si mohou zkusit napsat obraz

Brňané si mohou zkusit napsat obraz

Od pondělí do neděle mohou lidé v Brně navštívit speciální výstavy a přednášky. Včera odpoledne totiž studenti a vyučující z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity odstartovali v brněnském Místodržitelském paláci již sedmý ročník Týdne výtvarné kultury. Letošním tématem je heslo 'Napiš obraz'. Součástí projektu je i studentská soutěž Svět vět, jejíž vítěz byl vyhlášen na slavnostním zahájení. 

Markéta Puldová | 15. 03. 2016 19:55

Jaké to je žít v Americe? V létě si to studenti mohou vyzkoušet

Jaké to je žít v Americe? V létě si to studenti mohou vyzkoušet

Semestr ještě není ani v půlce, ale většina studentů již přemýšlí, jaké to bude až skončí. Někdo chce chodit na brigádu, někdo se chce opalovat u moře a někdo chce cestovat. Najdou se ale i tací, kteří by chtěli dělat vše najednou. Právě pro ty je tu program Work & Travel. Studenti mohou pracovat ve Spojených státech, poté tam i měsíc cestovat. Každé léto této možnosti využijí tisíce studentů nejenom z Česka.  

Markéta Puldová | 12. 03. 2016 15:39

Čokoládu na všechny způsoby představil brněnský Čokofest

Čokoládu na všechny způsoby představil brněnský Čokofest

V brněnském Campus Square se včera sešli milovníci čokolády. Ve čtrnáct hodin zde začal Čokoládový festival. Kromě návštěvy stánků s nepřeberným množstvím pralinek a jiných delikates mohli návštěvníci během prvního dne zdarma zhlédnout i přípravu netradičních pokrmů. Tři osobité recepty s využitím neobvyklých surovin představil publiku kuchař Jan Péter. Festival potrvá až do soboty. 

Markéta Puldová | 11. 03. 2016 15:49