Detail autora


Lucie Hillová


E-mail: 448868@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Multimediální den přinesl vítěze Školního časopisu roku

Multimediální den přinesl vítěze Školního časopisu roku

Vyhlášení soutěže Studentský časopis roku 2016 se letos konalo na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Nově se tak soutěž propojila s Multimediálním dnem, který zde Katedra mediálních studií a žurnalistiky pořádala. Syndikát novinářů České republiky ocenil hned několik studentských médií, organizátoři totiž soutěž rozdělili na sedm kategorií. První místo v kategorii webových časopisů obsadila zlínská Televize T.G.M., z tištěných středoškolských časopisů si pak prvenství obhájil časopis pražského gymnázia Pod lavicí.

Lucie Hillová | 03. 12. 2016 18:44

Na prohlídky brněnské káznice přišla veřejnost i bývalí vězni

Na prohlídky brněnské káznice přišla veřejnost i bývalí vězni

Na komentované prohlídky bývalé brněnské káznice přišlo 17. listopadu několik desítek lidí. Prohlídky uspořádané právě v tento den měly připomenout historii objektu a uctít památku politických obětí, které zde byly ještě v průběhu 20. století popravovány.

Lucie Hillová | 20. 11. 2016 14:42

Staré půdní prostory oživila experimentální hudba

Staré půdní prostory oživila experimentální hudba

Staré půdní prostory se na několik dní proměnily v koncertní místa. Skupina lidí v čele s brněnským AVA kolektivem uspořádala sérii tří koncertů nazvanou Půdní pudy. Společně se zahraničními umělci tak oživili tři místa - starý rodinný domek na Francouzské ulici, kulturní faru v Obřanech a půdu Rumiště. Chtějí tak pročistit staré půdy od nahromaděných nepotřebných věcí a využít ji ke scházení komunity a podpořit kreativní přístup k prostoru.

Lucie Hillová | 30. 10. 2016 21:41

Středoškoláci se na den stali tvůrci evropské politiky

Středoškoláci se na den stali tvůrci evropské politiky

Žáci středních škol z Jihomoravského kraje a Vysočiny se sjeli do Brna na soutěž "Staň se na den tvůrcem evropské politiky". Jejich úkolem bylo simulovat jednání Evropského parlamentu a Rady Evropské unie. Odborná porota vybrala výherní tým, který postoupí do celostátního finále. Kromě dalšího postupu získali výherci také věcné ceny.

Lucie Hillová | 12. 10. 2016 19:46

Komiksový hrdina upozorňuje na psychické problémy mladých

Komiksový hrdina upozorňuje na psychické problémy mladých

Komiksový projekt Isaac v úzkých poprvé představila veřejnosti jeho překladatelka Anežka Chrudinová. Po slavnostním zahájení výstavy následovala beseda s lidmi trpícími psychickou poruchou. Sám autor komiksu Adrian Malmgren se nechal při tvorbě inspirovat vlastními životními zkušenostmi. Kreslený příběh popisuje úzkosti a pocity mladého člověka a poskytuje tak čtenářům rady a podporu při hledání odborné pomoci. 

Lucie Hillová | 02. 10. 2016 17:06