Detail autora


Ondřej Vařecha


E-mail: 455906@mail.muni.cz

Příspěvky autora

První brněnský Campus Day se nesl v duchu sportovních aktivit

První brněnský Campus Day se nesl v duchu sportovních aktivit

Historicky první Campus Day v Bohunicích se konal tuto středu na půdě Fakulty sportovních studií. Návštěvníci mohli přijít přes den zafandit zástupcům jednotlivých fakult, večer si pak poslechnout dvě studentské kapely a u toho si něco ugrilovat. Na celodenní akci si lidé mohli také zasoutěžit například v petanque nebo stolním tenise. 

Ondřej Vařecha | 20. 05. 2018 18:05

Bydlení budoucnosti v podání českých a rakouských architektů

Architektonická výstava s názvem „Bydlení zítřka“ je k vidění v Galerii Architektury v Brně. Zájemci o výstavu ji mohou navštívit od 15. května do 24. června. To, jakým způsobem by se v budoucnu mohlo v Brně bydlet, se veřejnosti snaží vzájemnou spoluprací ukázat čeští a rakouští architekti. Návštěvníci si můžou prohlédnout návrhy domů, napsat návrhy toho, co by chtěli změnit nebo se třeba podívat, jak by mohlo vypadat ideální město. Jednou z návštěvnic výstavy byla i Marie Dočkalová.

Ondřej Vařecha | 18. 05. 2018 10:36

Na Dni linky 155 si návštěvníci vyzkoušeli první pomoc

Na Dni linky 155 si návštěvníci vyzkoušeli první pomoc

Záchranářské vozy, technika, vybavení. To vše dnes na Malinovském náměstí v Brně mohli vidět ti, kteří se přišli podívat na akci s názvem Den linky 155. Návštěvníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet první pomoc na umělé figuríně, nahlédnout do XXL sanitky nebo vyzkoušet automatizované elektrické defibrilátory. Pro veřejnost dnes byly také otevřeny téměř všechny stanice Zdravotnické záchranné služby v Jihomoravském kraji.

Ondřej Vařecha | 15. 05. 2018 23:25

One day as a soldier

One day as a soldier

The perfectly peaceful atmosphere of the forest is accompanied by the sounds of airsoft guns and occasional loud shouting. "Shoot someone for god’s sake!!" calls Dave’s fella to him. Together with my friends we decided for the first airsoft game this year in the woods near the village we live in.

Ondřej Vařecha | 14. 05. 2018 18:52

Project NEVYHOŘÍM helps medicine students manage their school stress

Project NEVYHOŘÍM helps medicine students manage their school stress

Burnout syndrome affects many students studying medicine. Three young students from Faculty of Medicine in Brno decided to change it.

Ondřej Vařecha | 19. 04. 2018 12:11

Noc vzdělávání v Brně nebyla jen o přednáškách a diskuzích

Druhý ročník akce Noc vzdělávání mohli včera zájemci navštívit na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od 18 hodin do půlnoci si pořadatelé připravili diskuze a přednášky s odborníky na téma školství a vzdělávání. V průběhu večera si návštěvníci mohli zahrát deskové hry, nebo navštívit filmové promítání. Jednou z účastnic byla i Martina Tomanová.

Ondřej Vařecha | 05. 04. 2018 22:25

Projekt NEVYHOŘÍM má pomáhat medikům zvládat stres a deprese

Tři studentky šestého ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se rozhodly pomáhat nejen svým spolužákům. Pomocí projektu NEVYHOŘÍM chtějí sbližovat studenty Lékařské fakulty napříč ročníky a umožnit jim mluvit o problémech a řešit je společně. O projektu hovoří jedna z jeho zakladatelek Zuzana Špačková.

Ondřej Vařecha | 05. 04. 2018 22:15

Brněnská pivní šalina opět vyjíždí do ulic

Brněnská pivní šalina opět vyjíždí do ulic

Pivní šalinou se v Brně mohli nadšenci svézt již na Zelený čtvrtek. Byla to první letošní jízda pro veřejnost. Od teď začínají pravidelné páteční jízdy, které budou pokračovat do konce října. Pasažéři se mohou těšit na tradiční Starobrno 11°, nebo Heinekena v lahvi. Kromě klasických jízd se nabízí i možnost si celou tramvaj pronajmout.

Ondřej Vařecha | 30. 03. 2018 23:47

Žadatelé o nové vinice letos překročili kvóty o téměř 50 hektarů

Žadatelé o nové vinice letos překročili kvóty o téměř 50 hektarů

Zatímco minulý rok v Česku pěstitelé vína nevyužili celkovou možnou rozlohu k pěstování vinné révy, letos ji svými žádostmi překročili. Zažádali o možnost vysazení vinné révy na téměř 230 hektarech ze 177 možných. Žadatelů je letos necelých 200, ale naprostá většina je z Moravy. Z Čech jich je pouze deset. O tom, jakým způsobem bude půda mezi žadatele rozdělena, hovoří vedoucí oddělení registru vinic Rostislav Gruna.

Ondřej Vařecha | 21. 03. 2018 19:23

The first year in Brno was harder than I could ever imagine, says Juraj from Slovakia

The first year in Brno was harder than I could ever imagine, says Juraj from Slovakia

Juraj Durec is one of the most positive people I’ve ever met. However, his first year in Brno wasn’t as successful as he thought. “I spent a whole year looking for a job and sometimes I was thinking about going back to Slovakia,” says Juraj, now with smile on his face.

Ondřej Vařecha | 20. 03. 2018 21:48

Veletrh s dětským zbožím ProDítě je v plném proudu

Veletrh s dětským zbožím ProDítě je v plném proudu

Na brněnském výstavišti je od včerejška možné navštívit veletrh zaměřený na dětské potřeby, který potrvá až do neděle. Návštěvníci se můžou těšit na sortiment od devadesáti různých vystavovatelů, v podobě nejmodernějších kočárků, autosedaček, oblečení a hraček pro děti. Tisková mluvčí této akce Markéta Kamenická prozradila, na co se mohou návštěvníci těšit.

Ondřej Vařecha | 16. 03. 2018 19:38

Studentskou stávku #Vyjdiven podpořili i studenti z Brna

Studentskou stávku #Vyjdiven podpořili i studenti z Brna

Na Mezinárodní den proti policejní brutalitě se dnes ve 12 hodin na náměstí Svobody sešli zejména studenti vysokých škol a podpořili tak celorepublikovou stávku. Studenti protestují hlavně proti prezidentovi a současné vládě v demisi. Nechtějí, aby byl předsedou vlády trestně stíhaný člověk. Protestovat přišla i Martina Moresová z Masarykovy univerzity.

Ondřej Vařecha | 15. 03. 2018 17:33

V posledním zápase před playoff se hráči Masarykovy univerzity postaví hokejistům z Bratislavy

V posledním zápase před playoff se hráči Masarykovy univerzity postaví hokejistům z Bratislavy

Již tento pátek se v univerzitní hokejové lize střetnou hráči z týmů HC Masaryk University a Paneuropa Kings Bratislava. Utkání se uskuteční ve Sportcentru Lužánky od 19:00. Jedná se o poslední zápas před samotným playoff, do kterého tým Masarykovy univerzity postoupil ze čtvrtého místa. I když toto utkání neohrozí účast týmu v playoff, hráči jej nepodceňují a berou ho jako poslední možnou přípravu. O tom, na čem hráči zapracovali od posledního zápasu, jestli je někdo zraněný a jak probíhá příprava hovoří kapitán týmu Masarykovy univerzity Peter Bustin.

Ondřej Vařecha | 07. 03. 2018 17:17

Brněnští strážníci pomáhají lidem bez domova přečkat neustávající mrazy

Brněnští strážníci pomáhají lidem bez domova přečkat neustávající mrazy

Krutý mráz, který Brno sužuje již přes týden, je největším nepřítelem zejména pro bezdomovce. Ti mají možnost toto nepříznivé počasí přečkat v některé ze čtyř nabízejících se nocleháren v Brně. K snazšímu přečkání zimy lidem bez domova pomáhají i brněnští strážníci, kteří je obchází a sdělují jim důležité informace. O tom, jak probíhá taková pomoc bezdomovcům ze strany brněnské městské policie informuje její tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Ondřej Vařecha | 02. 03. 2018 19:18

I přes silné mrazy strážníci nedoporučují vstupovat na zamrzlou Brněnskou přehradu

I přes silné mrazy strážníci nedoporučují vstupovat na zamrzlou Brněnskou přehradu

Teploty okolo mínus deseti stupňů celsia se v Brně stále drží. Toto počasí láká většinu zimních nadšenců vyrazit s bruslemi na zamrzlou Brněnskou přehradu. Strážníci však lidem nedoporučují vstupovat na zamrzlou plochu, jelikož je zde stále vysoké riziko prolomení ledu. O aktuálním stavu ledové plochy na brněnské přehradě hovoří tiskový mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Ondřej Vařecha | 02. 03. 2018 13:12