Detail autora


Ester Kyselková


E-mail: esterkyselkova@gmail.com

Příspěvky autora

Nová kapela Ypsilon hraje v Brně

Nová kapela Ypsilon hraje v Brně

Kapela Ypsilon funguje v Brně v současném složení od března 2017. Hraje covery, ale i vlastní písničky. Stylově by se dala zařadit do žánru pop-rock. Zpěv a kytaru obstarává Petr Zelenka, na elektrickou kytaru hraje Vojta Pavlík, na basu Ondřej Pokorný a na bicí Jan Kvapil. Všichni členové ještě chodí na střední školu. Nejbližší koncert se bude konat tento týden ve čtvrtek v hudebním klubu RUSTY NAIL.


Ester Kyselková | 22. 05. 2018 09:39

Brněnská muzea se v noci opět otevřela veřejnosti

Brněnská muzea se v noci opět otevřela veřejnosti

Do Muzejní noci, která se konala v sobotu večer v Brně už počtrnácté, se zapojilo 28 kulturních institucí z celého města. Expozice nebo výstavy byly veřejnosti přístupné zdarma anebo s výraznou slevou od šesti do dvanácti hodin. Konaly se zde také komentované prohlídky a různé workshopy. Akci tradičně organizuje Moravská galerie v Brně.

Ester Kyselková | 21. 05. 2018 21:48

Brněnské bienále představuje svět grafického designu

Brněnské bienále představuje svět grafického designu

Moravská galerie v Brně se snaží pořádáním mezinárodního bienále grafického designu prezentovat to nejlepší, co se za poslední dva roky v tomto odvětví událo. Jedná se o největší přehlídku vizuální kultury v Česku, kde jsou k vidění projekty designérů z celého světa. Celá výstava se nachází v Uměleckoprůmyslovém muzeu a potrvá až do konce srpna. Hlavním cílem je poukázat na zásadní fenomény oboru a představit je tak, aby byly přínosné pro odborníky i širokou veřejnost. Letos se koná jeho 28. ročník. 

Ester Kyselková | 20. 05. 2018 18:04

Noc literatury představila současné autory

Noc literatury představila současné autory

Ve středu večer uspořádal studentský spolek Zeměguľa poprvé v Brně Noc literatury. Cílem Noci literatury, která se koná jak v Česku, tak v zahraničí, je prohloubit povědomí veřejnosti o současné evropské literatuře. V Brně se četly ukázky z nedávno vydaných knih, například od Olgy Grjasnowé, Petra Krištůfka nebo Paola Cognettiho. Celá událost se konala v pěti různých institucích v okolí ulice Dornych. Akci hodnotí její organizátor, student Daniel Kniebügl.

Ester Kyselková | 14. 05. 2018 16:05

Skautský institut pořádá přednášky a workshopy

Skautský institut pořádá přednášky a workshopy

Skautský institut v Brně, který od září sídlí v nových prostorách na Moravském náměstí, připravuje přednášky, debaty a workshopy pro veřejnost. Tento týden se koná například šicí workshop, promítání dokumentu Dum spiro spero anebo hra na téma finanční nezávislost CashFlow. V prostorách institutu je ve všední dny v provozu také kavárna. Skautský institut zřizuje Junák — český skaut a funguje díky práci mnoha desítek dobrovolníků.

Ester Kyselková | 17. 04. 2018 22:08

Festival Open House je poprvé v Brně

Festival Open House je poprvé v Brně

Festival Open House letos poprvé v Brně zorganizovala společnost TIC BRNO. Veřejnosti se tuto sobotu otevřely vybrané architektonicky zajímavé domy, kancelářské a administrativní komplexy, nemocnice a mnoho dalších míst, které obvykle nebývají veřejně přístupné. Návštěvníci tak mohli zdarma vidět interiér například výzkumného centra CEITECu, hasičské stanice na Lidické či Biskupského gymnázia. Na některých místech byl připraven doprovodný program a komentované prohlídky.

Ester Kyselková | 16. 04. 2018 18:48

Výstava fotografií: Ženy z Cejlu vypráví své příběhy

Výstava fotografií: Ženy z Cejlu vypráví své příběhy

Výstava Ženy z Cejlu je k vidění v prostorách kavárny Morgal na Moravském náměstí v Brně. Vernisáž se konala ve čtvrtek. Autorem výstavy je profesionální fotograf Jiří Hloušek, který nafotil portréty žen, které žijí nebo žily v lokalitě obklopující ulici Cejl. Fotografie jsou doplněny jejich osobními příběhy. Smyslem výstavy je poukázat na to, že romské ženy mají podobné přání a problémy jako všichni ostatní a že není třeba mít zbytečné předsudky vůči romské komunitě. Celá akce vznikla ve spolupráci s IQ Roma Servis v rámci Týdne romské kultury.

Ester Kyselková | 15. 04. 2018 14:05

Divadlo Bolka Polívky uspořádalo slet klaunů

Divadlo Bolka Polívky uspořádalo slet klaunů

Program zahájil Bolek Polívka na Jakubském náměstí v Brně včera odpoledne. Návštěvníci si mohli vyzkoušet chůzi na chůdách, nechat si pomalovat obličej nebo pozorovat klauny pobíhající po náměstí. V rámci programu se konala vernisáž Petra Války v prostorách divadla Bolka Polívky. Večer zakončil Re-kabaret klaunským představením. 

Ester Kyselková | 05. 04. 2018 14:38

Masaryk run je největším koloběžkovým závodem v Česku

Masaryk run je největším koloběžkovým závodem v Česku

Pátý ročník běžeckého, koloběžkového a in-line závodu Masaryk run se konal tuto neděli na Masarykově okruhu u Brna. Akce se zúčastnil velký počet dospělých i dětí. Koloběžkový závod v této účasti představuje největší závod v České republice a patří k největším v Evropě. Organizátoři nachystali bohatý doprovodný program.

Ester Kyselková | 04. 04. 2018 09:18

Divadelní festival Dokořán je zpět v Brně

Divadelní festival Dokořán je zpět v Brně

Městské divadlo Brno (MdB) se vrací k pořádání festivalu Dokořán, který představí hudební inscenace z Česka i ze světa mezi 9. a 13. červnem. Festival se konal už v letech 2005 - 2009.  Diváci se mohou těšit například na muzikál Sweeney Todd - Ďábelský lazebník z Fleet Streetu v podání plzeňského divadla nebo na pražskou inscenaci V rytmu swingu buší srdce méMdB zde představí své muzikály Děsnej pátek a Představ si... Předprodej lístků začne 4. dubna.

Ester Kyselková | 29. 03. 2018 21:13

Brno zažívá VeganFest

Brno zažívá VeganFest

Sedmý ročník festivalu VeganFest probíhá tento týden zejména v Café Práh v brněnské Galerii Vaňkovce a trvat bude až do neděle. VeganFest zahájil v pátek benefiční koncert ve Vegalité, kterým chtěli pořadatelé tento festival podpořit. Nyní po Brně probíhají přednášky a workshopy na veganská a enviromentální témata. Z workshopů se mohou návštěvníci těšit například na workshop veganské kuchyně nebo na výrobu přírodní kosmetiky. O zájmu veřejnosti a o tom, komu je festival určen, informuje jeho organizátorka Markéta Musilová.

Ester Kyselková | 05. 03. 2018 21:51

Obraz za více než milion se nevydražil

Obraz za více než milion se nevydražil

Starožitnosti, obrazy a umění se včera dražily na aukci v prostorách aukčního domu na Jílové v Brně. V nabídce zde bylo více než tři sta předmětů, z nichž nejhodnotnější položky představovaly obrazy. Nejdražší obraz od Antonína Hudečka - „Jinoch v loďce u břehu potoka“ v hodnotě přes milion korun se ale neprodal. O dalších výsledcích dražby informuje licitátorka Petra Youngová.

Ester Kyselková | 05. 03. 2018 20:08

Hrad Veveří zaplnilo uzené a víno

Hrad Veveří zaplnilo uzené a víno

Na hradě Veveří mohli návštěvníci tento víkend navštívit Slavnosti moravského uzeného a vína. Veškeré uzené na slavnostech pocházelo od menších dodavatelů právě z Moravy. V poslední době roste obliba výrobků z lokálních surovin a stoupá také obliba menších výrobců. Důraz se klade hlavně na kvalitu. Co všechno si mohli návštěvníci Slavností užít popisuje koordinátor akce Pavel Pichler. 

Ester Kyselková | 04. 03. 2018 19:42