Ondřej Charvát

E-mail: 471339@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Hokejisté Sparty porazili v prodloužení Berany ze Zlína

Sparťanští hokejisté zvítězili ve 24. kole české nejvyšší hokejové soutěže nad Zlínem 2:1 po prodloužení. Připsali si tak devátou výhru v řadě a dál vládnou extraligové tabulce. Berani ze Zlína nenavázali na poslední tři výhry, nicméně z Prahy si odvezli alespoň bod.

Ondřej Charvát | 01. 12. 2019 21:16

Brno láká slovenské studenty na vyšší kvalitu vzdělání a schůdné podmínky studia

Brněnské vysoké školy lákají slovenské studenty, ať jde o Masarykovu univerzitu, Mendelovu univerzitu či Vysoké učení technické. Ne nadarmo získává Brno přídomek „slovenské“ město. Díky své geografické poloze a dopravní schůdnosti je Brno pro mladé studenty příjemnou volbou pro zahájení vysokoškolského života. Druhým podstatným důvodem je vysoká kvalita brněnských vysokých škol.

Ondřej Charvát | 28. 11. 2019 12:02

Florbalisté Bohemians otočili ve třetí třetině duel s Libercem a zvítězili

Jedenácté kolo nejvyšší české florbalové soutěže svedlo netradičně v pondělí hráče domácích Bohemians a Liberce. Přes to, že Liberečtí vedli i po druhé třetině o dvě branky, odešli nakonec jeho hráči z duelu poraženi. Zelenobílí totiž předvedli v závěrečné třetině velký obrat a dokázali utkání otočit na 7:6.

Ondřej Charvát | 19. 11. 2019 13:05

Českou reprezentaci sráží nevyrovnané výkony. Vyhrát dvakrát v řadě se jí povedlo v kvalifikaci jen jednou

Čeští fotbalisté dokázali v posledním kvalifkačním dvojzápase vybojovat postup na závěrečný turnaj EURO, hlavně díky vítězství nad Kosovem. Nedělní zápas v Bulharsku již tolik radosti nepřinesl, čeští reprezentanti neskórovali a odvezli si jednogólovou porážku. Nejde o nahodilost, nýbrž o opakovaný trend. Občas v opačném gardu: přijde facka a po ní sladké vítězství. A nešlo by to bez těch neustálých facek?

Ondřej Charvát | 18. 11. 2019 15:45

Vybudování pražského Centra Nového Žižkova komplikuje soudobý územní plán

Pražanům je Ústřední telekomunikační budova na Žižkově, kterou má nahradit Centrum Nového Žižkova, známá jako „Mordor“ nebo „Štrougalova budova“ a  je prozatím neodmyslitelnou součástí pohledu na Žižkov společně s televizním vysílačem. Již nefunkční komplex má by měl vystřídat veřejný prostor se zelení a trojicí vysokých zvlněných budov z návrhu architektky Evy Jiřičné. Proti však stojí současné znění územního plánu.

Ondřej Charvát | 15. 11. 2019 09:54

Konvent sester Alžbětinek neuspěl s odvoláním u Městského soudu o vlastnění školní zahrady v Praze

Soud prvního stupně již dříve rozhodl o zamítnutí žaloby Konventu sester Alžbětinek v Praze na Hlavní město Praha, Městskou část Praha 2 a Českou republiku, ve sporu o vlastnictví školních zahrad. Na rozhodnutí obvodního soudu podal Konvent odvolání. Původním vlastníkem pozemku byly právě Alžbětinky, po církevních restitucích připadl Praze a hospodaření přešlo na její část Praha 2. Toto úterý neuspěla strana žalobkyně ani při zmíněném odvolání u Městského soudu v Praze.

Ondřej Charvát | 05. 11. 2019 18:16

První ročník mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala opanovali cizinci

O prvním listopadovém víkendu se v Praze uskutečnila mezinárodní violová soutěž pojmenovaná po českém hudebním skadateli Oskaru Nedbalovi. Premiérový ročník přilákal do Prahy přes šedesát účastníků ze všech koutů světa. Soutěžící se utkali ve dvoukolovém systému.

Ondřej Charvát | 04. 11. 2019 20:38

Fotbalová Líšeň odjela z Prahy s prázdnou, Dukla potvrdila roli favorita

Vstřelit na hřišti favorita na postup do první ligy dvě branky a stejně odjet domů bez zisku jediného bodu? Často se tento příběh nepíše. Fotbalisté brněnské Líšně však přes svoji produktivitu nedokázali na Julisce bodovat. Dukla totiž vstřelila branky čtyři a zaslouženě zápas vyhrála.

Ondřej Charvát | 02. 11. 2019 17:09

Spadlé trakční vedení u Hrušovan u Brna omezilo vlakový provoz

Vlakový provoz v úseku mezi Brnem a Břeclaví je v úterý od dopoledních hodin omezen. Pasažéři cestující do Brna jsou nuceni volit jiná dopravní spojení, primárně přes Českou Třebovou. Vlaky se Brnu vyhýbají v obou směrech, neplatí to však pouze pro regionální linky, ale i pro mezistátní.

Ondřej Charvát | 22. 10. 2019 14:08

Slavia otočila domácí duel s Příbramí, dvakrát se trefil Souček

Jasného favorita mělo sobotní klání třináctého kola nejvyšší české fotbalové soutěže hrané od sedmi večer v pražské Sinobo Aréně. Na domácím hřišti se po reprezentační pauze představili hráči Slavie Praha, lídra tabulky, a proti nim vyběhli hráči čtrnácté Příbrami. Zápas neměl tak jednoznačný průběh, jak se mohlo před utkáním zdát. Po poločase vedli právě hosté, kteří se ujali vedení brankou Škody. Domácí však zvládli zápas ve druhé půli otočit.

Ondřej Charvát | 19. 10. 2019 23:40

Česko-německý den mimo podobnosti poodkryl i témata, na kterých se země neshodnou

Hospodářská a politická závislost České republiky, popřípadě států Visegrádské skupiny, na vztazích s Německem je stále aktuální a nesporná. „Když vzpomenu na odkaz Helmuta Kohla, musíme přijmout roli mostu Visegrádské skupiny k Západní Evropě,“ nastínil vizi Německa velvyslanec v ČR Christoph Israng. Oslava třiceti let svobody v České republice s sebou nese i závazek v pokračování budování vzájemných vztahů.

Ondřej Charvát | 18. 10. 2019 13:52

Klimatické změny netrápí jen životní prostředí, doprovází je i environmentální žal a úzkost

Když se člověk dozví fakta o klimatické změně, často nad nimi mávne rukou, na některé jedince však dopadá psychická tíha. Odborníci u nich mluví o environmentálním žalu, tedy emoci reagující na děj a proměny v okolním přírodním světě, krajině a v životě zvířat. Žal se protkává se strachem o budoucnost a spoluvinou na dopadech klimatických změn.

Ondřej Charvát | 17. 10. 2019 11:14

Brněnská Zbrojovka dokázala po obměně kádru na úvod jara zvítězit

Fotbalový klub Zbrojovka Brno vstoupil do jarní části druhé nejvyšší soutěže vítězně. V sobotu na chrudimské půdě dokázal přetlačit tamní MFK, i když od 14. minuty brněnští prohrávali. Další komplikace pro hosty přišla v 51. minutě, kdy se nechal při svém prvním startu v soutěži po druhé žluté kartě vyloučit Jakub Přichystal. Vývoj zápasu však zvládli otočit, jelikož se na konci obou poločasů prosadil Peter Štepanovský a stanovil konečné skóre 2:1 ve prospěch jeho týmu. Zbrojovka po zisku tří bodů zůstala na sedmé příčce tabulky, kterou si vybojovala na podzim. Chrudim setrvala na čtrnáctém místě.

Ondřej Charvát | 05. 03. 2019 21:46

Komentář: Video jen pro trojlístek mocných. Je liga vůbec regulérní?

Běží dvaadvacátá minuta zápasu, Bohemka se ujímá na domácím hřišti vedení po trefě Puskáče a favorit utkání Slavia má před sebou nelehký úkol skóre otočit. Tribuny v Ďolíčku bouří, trenér domácích Martin Hašek pumpuje vítězně paží a zelenobílí se radují. Střih. Za čtyři minuty je všechno jinak, Slavia se z penalty ujímá vedení a na hřiště se snáší kelímky od piva. Neptejme se, jak je tohle možné. Ptejme se, proč tohle není možné všude.

Ondřej Charvát | 05. 03. 2019 18:37