12.12.2016 12:00 - 13:00


Na vaše otázky nejen o politice odpoví Dominik Feri

Host: Dominik Feri

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Ve dvaceti letech je Dominik Feri teplickým radním, studentem právnické fakulty Univerzity Karlovy a nedávno mu vyšla kniha "Tak jsme lajkovali". Jeho profily na sociální sítích sledují tisíce lidí a Feri se pomalu stává hlasem mladé české generace.

Dominik Feri

Online rozhovor s Dominikem Ferim se uskuteční v pondělí 12.12. ve 12:00. Jak vidí budoucnost TOP09? Má jeho kniha úspěch? Dají se povinnosti radního skloubit se studiem práv? Nejen na to se budete mít možnost ptát po celou jednu hodinu. 

ahoj | cagej@seznam.cz Jak vnímáš Ostravu a Polsko celkově?
Brambora | guth.tomas@seznam.cz Ahoj, Dominiku. Nechce se mi kupovat za ~100kč Muži v Česku a chtěl bych se zaptat kde sháníš nejčastěji ošacení, popřípadě nějáký tipy a triky co bys doporučil při jeho lovu :D
Larry Kratochvýl | larrykratochvyl@seznam.cz Pane Feri, jste sice ještě mlád, ale přesto jste již životem značně poznamenán a rozumíte jsoucnu. Má otázka je prostá, myslíte si, že rozum a chtíč mohou být v opozici natrvalo?
Pavel | milovnikptactva@email.cz Ahoj, Dominiku! Všiml jsem si, že jsi našel určité zalíbení ve folklóru. Chystáš se na nějakou takovou akci v blízké době?
F | master.f@seznam.cz Děkuji za odpověď a rozumím...berte to tedy spíše jako inspiraci, protože máte opravdu zdraví a rozumný pohled na mnoho věcí, proto bych věřím nejen já uvítal objektivitu a určitý druh pochvaly pro rozumná a logická řešení neoblíbených politiků, protože jako jeden z mála na to máte! Ohledně veřejnoprávních médií...bohužel v dnešní době postrádají objektivitu a články jsou opravdu až moc často zájmové... Každopádně držím palce!
Brambora | guth.tomas@seznam.cz Ahoj, Dominiku. Nechce se mi kupovat za ~100kč Muži v Česku a chtěl bych se zaptat kde sháníš nejčastěji ošacení, popřípadě nějáký tipy a triky co bys doporučil při jeho lovu :D Doporučuju objednávat z Anglie. Všechno.
Henry | mordorskyjezdec@seznam.cz Zdravím, Dominiku, chtěl bych se tě zeptat, jakým směrem by dle tebe v budoucnu mělo směřovat zdanění příjmů klasických zaměstnanců. Současné zdanění mzdy/platu mi přijde strašlivé vzhledem k tomu, že stejně další hrůzostrašnou částku člověk každý měsíc zaplatí na nepřímé dani. Během krize pokud se nepletu, došlo ke zvýšení DPH, nyní během období růstu by dle mého názoru měla být daňová zátěž obyvatel ponížena. Jak na tuto záležitost nahlížíš? Díky za odpověď. //mini dotaz - daň z nabytí nemovitosti - u mladších lidí, kteří chtějí bydlet v Praze ve svém, a rozhodnou se pro hypotéku může být tato daň zbytečným klackem pod nohy. Za mě: snížení odvodů a sjednocení DPH tak jak to bylo tehdy plánováno. Ano, máš pravdu, že ta 4 % mohou zejména pro mladé představovat komplikaci.
Petr | sisteksisa@centrum.cz Odmítl jsi někdy nějakou zajímavou nabídku na komerční reklamu? Je pro tebe případné odmítnutí otázka peněz (zatím nepřišla nabídka, která se neodmítá) nebo principu, že by se v této oblasti politicky aktivní člověk neměl angažovat? Odmítl. Jsem komunální zastupitel, čili jsem stran tohohle ještě v pohodě
Monča | monika.smutna@email.cz Zdravím, Dominiku. Člověk si říká, že by s někým takhle aktivním a dle všeho inteligentním někdy rád pokecal, zjistil názory trošku více do hloubky, sednout k pivu a diskutoval (nemyslím tím veřejně nebo na přednáškách). Ale pak tě potkám v Brně v obklopení místní "smetánky" (nic proti nim), veřejně známých lidí a zdá se mi, že seš v bublině, do které není možné vstoupit. Že jakékoliv oslovení bude působit stylem "jeee, ahoj, uděláme si fotku?" a zase ahoj. Mám trošku pocit, jako bys s "normálními lidmi a studenty" komunikoval trošku z vyšší úrovně toho přednášejícího, ne sobě rovného... To není pravda. Zejtra jedu přednášet do Pardubic a pak se studentama na pivo. To stejný pozejtří v Český Lípě. Oslovit mě je to nejmenší.
Lukáš Nedomlel | L.nedomlel@email.cz Považuješ se za liberála, nebo konzervativce? Z tvých příspěvků na Facebooku bych tě někdy netipoval za člena konzervativnější Topky. Dílem! Po ekonomické stránce konzervativec. Po hodnotové liberál.
Matěj Vrána | wrany.wrany@seznam.cz Ahoj, Dominiku Budvar nebo Starobrno? A jelikož jsme na "pude" VŠ, poprosil bych o nějakou širší analýzu. Pořád se nemůžu rozhodnout a věřím, že ty mi můžeš pomocí. Děkuji Budvar. Je to pocitový, těžko říct.
Milan | kvapil.milan@gmail.com Nelituješ někdy toho, že jsi veřejně známý a navíc výrazný? Nemáš občas chuť být jen šedá nevýrazná myš, co proplouvá? Aby si tě aspoň na den nikdo nevšiml a nemusel jsi odpovídat na desítky zpráv a mailů? Teď když jsem se ostříhal, tak mě na ulici poznává desetina lidí. A musím říct, že je to úleva.
Tomáš | st30234@student.upce.cz Dnešní politický systém je skvělý nástroj pro populisty a pro lidi, kteří umí oslovit voliče (peníze na kampan, dobrý pr, schopnost dobře formulovat fakta v médiích). Voliči byli, jsou a budou, ve většině, málo aktivní, mediálně negramotní, informačně nekritičtí. Politici můžou říct lež, či nepravdu a většina se spokojí. Ti rozumní politici jsou maličký a zašlápnuti velikány. Je z toho cesta ven? Jak řešit postfaktičnost doby? Občanským vzděláváním už od školy. Lehké to nebude
Peťulka | peťulka@seznam.com Domčo, co projekt #jetovtobě? Co to je za aktivitu, je to k něčemu? Jedná se o projekt Vodafonu, kterej se snaží zaktivizovat mladé lidi – na všech úrovních. Apatie mladých je největší výzva. A zdá se, že se daří
F | master.f@seznam.cz Takže nesouhlasíte či se neztotožňujete např s - jednotná politika ČR ohledně Číny a problém ohledně setkání se s dalajlamou (neřešme samotnou etiku a morálku, ale ekonomický pohled na věc), EET - všichni by měli platit daně (neřešme jak kvalitní řešení to je, jde o princip, oba víme, kolik hospod/kadeřnic/...platí daně), Trumpův přistup k médiím (podpora Hillary), Rusku a Číně, popřípadě jeho pohled na syrskou a vůbec krizi na dálném východě? Zemanův pohled na přiznání původu majetku či zdanění velkých firem (omezení daň rájů) nebo fungování ČNB ...všechno toto Vám jde proti srsti? Omezujete politické činy na princip. To se pak dá omluvit vše. Ekonomické hledisko stran Číny je podružné. EET je nesmyslná buzerace v zemi, kde šedá ekonomika není hlavním problémem dne. Trumpův boj s médii se zájmem sleduji, stejně jako proces předávání moci. Rozumím vám kam míříte, ale nejsem veřejnoprávní médium, abych dával prostor všem, i když s nimi nesouhlasím.
Nechciuvéstjméno | emailneuveduužtímtuplem@neane.cz Co z tebe budeš, až vyrosteš? Politik? Právník? Spisovatel? Bavič? Masér? Věřím, že advokát!
Klara | klara21_2005@post.cz Jakou největší lež o tobě v novinách někdy napsali? "Kalouskův krasavec"
Arnold Čierny | arni.schwarz@gmail.com Veríš alebo veril si niekedy nejakej konšpiračnej teórií? Trebárs WTC alebo pristátie na Mesiaci? Ne. Jsem sice debilní. Ale ne kretén.
Michaela | tomkovam@gmail.com Zakaz kouření v restauracich - ano/ne? Zcela upřímně – nevím!
Ales | akozdera@gmail.com Zakoupil si někdo tvé vlasy po nedávné návštěvě kadeřníka (vypadal celkem zmateně)? Babička si takto kdysi pěkně zarobila! Dali je do tomboly na žurnalistickým mejdanu!
Jana | janapokorna@email.cz A nestrádá tvůj osobní život? Jsou v tvém životě ženy? Jaké ženy preferuješ? Jsou. Preferuji ženy inteligentní. A nežárlivé.
Jituš13 | jitka.novackova@email.cz Budeš krajským lídrem Topky? Respektive, je to možné? Teoreticky ano, ale prakticky bych to nechtěl. Z DVTV vyplývá, jako kdybych to snad chtěl někde vést, ale já bych rád kandidoval do počtu
Petr | sisteksisa@centrum.cz Vlakem jezdíš často a asi i rád. Stihl tě již něčím zarazit nový jízdní řád? Zatím ne, ale to přijde!
Vladimír | vladodj@seznam.cz Hele, řekněme si to zcela bez obalu a na rovinu - vzhledem k milionu tvých aktivit (knížka, přednášky, politika celostátní, politika komunální, sociální sítě), neházíš tak trošku bobek na školu? Zrovna sedím na přednášce, poslouchám a odpovídám! Na cestách čtu a během zkouškovýho se věnuju jenom škole. Zatím to jde
Ales | akozdera@gmail.com Ahoj Dominiku, planuješ se zúčastnit rozbalování vánočních dárků s Tomiem Okamurou nebo se nepovažuješ za vlastence? Budu tam a zapálím ohně
Tomáš | st30234@student.upce.cz Je pro Tebe loajalita politické straně hodně důležitá? Co říkáš na Hnutí Ne a Martina Jaroše? Je reálná Tvoje angažovanost? A ještě jedna. Myslíš si, že někdy nastane, a pokud ano, tak kdy, politická obměna a lidi v politice budou správně motivovaní (na veškeré úrovni)? Tzn. dělat zemi a svět lepším, bez nějakých výraznějích sobeckých motivů. Ano, je velmi důležitá. Nicméně loajalita neznamená bezmezně souhlasit se vším, co vedení strany řekne. Martinovi držím palce, ale já budu kandidovat za Topku. Ano, stane, ale v první řadě bude potřeba dostat mladý k politice. Což i tak bude úkol na deset, patnáct let
Zů | spamprozuzu@gmail.com Jak se má malej brácha? Dobře. Už má 4 zuby a skoro chodí. Taky hodně slintá, což máme společnýho
Klara Z | klarkaz12879@seznam.cz Jak tě žurnalisti z Brna k tomuhle přemluvili? Nastrčili ženu
Tomáš Vilím | vilim.cz@gmail.com Co si myslis o Brne? Skvělé město a hlavně bez turistů
Houdini | houdini222@email.cz Pokud se TOP 09 nedostane za rok do PS, rozloučíš se s politikou? Nevím
honza | vochomurka@gmail.com Nebojíš se, že ti sláva stoupne do hlavy? Resp. že ti stoupne do hlavy příliš brzy, než stihneš něco dokázat, a pak už tě budou všichni myslící lidé ignorovat? (nic osobního, jen v teorii) Proto se snažím tak pohybovat mezi lidmi z různých sociálních vrstev a z různých míst, abych se udržoval pokorným. Nadto v politice nechci bejt do konce života, čili v důsledku budu rád, že mě veřejnost bude ignorovat a začne naslouchat někomu jinému. To je přirozené a není třeba se tomu bránit
F | master.f@seznam.cz Dobrý den, Zajímalo by mě jedna věc a to jak moc se snažíte být na FB a i celkově OBJEKTIVNÍ v poměru s výroky, které podporují Vaši image a "sbírání liků"?? ...podle Vašich komentářů totiž vidím, že jste inteligentní, ale neviděl jsem, že byste se zastal rozumných rozhodnutí pana prezidenta, pana Babiše nebo třeba pana Trumpa apod. (tedy osob, které 99% vašich podporovatelů nesnáší). Není to škoda? Upřímně – mnoho výroků se kterými bych se dokázal ztotožnit jsem nepostřehl
Boris Bača | Bboro287@gmail.com Retrospekívne, ako sa pozeráte na rozpad Česko-Slovenska? P.S.- V Košiciach máte dosť veľký fanbase. V Košicích? Jak je to možný? Rozpad znamená, že jsme přišli o vynikající horehronský, gemerský, šařišský a jiný folklor!
Jituš13 | jitka.novackova@email.cz Budeš ještě jezdit do Brna, když už nerandíš s mladou Vitulovou? Budu!
Petr | jakub@seznam.cz Jaký je tvůj sexuální život ? Máš ho veselý nebo naopak ? Mám ho takový, jaký by si ho přál Havel
Katerina Apolinova | apolinova.katka@gmail.com Myslíš, že je octování účinný způsob boje proti chemtrails? Octování nefunguje, protože se octuje málo
Petr Urban | urban55@post.cz Zdravím Dominiku, měl by se podle tebe stát Michal Horáček příštím prezidentem? A pokud ne, kdo by jím měl být? Michal Horáček je ideálním kandidátem do druhého kola proti Zemanovi. Pro další hodnocení si raději počkám.
Tomáš | ulman.t@seznam.cz Ahoj Dominiku, V posledních letech jsi zažil celkem mnoho volebních úspěchů, od komunálních voleb až po krajské volby. Chceš v příštím roce kandidovat i do poslanecké sněmovny? Krajské volby byl úspěch malý a osobní. I když mě samozřejmě počet hlasů potěšil. Do PSP kandidovat budu.
ahoj | cagej@seznam.cz Jak vnímáš Ostravu a Polsko celkově? Do Ostravy bych se znovu rád podíval. To město nemá strop
Petr | sisteksisa@centrum.cz Říká se, že práva jsou svým způsobem hodně specifická škola. Cítíš potřebu tam chodit na přednášky nebo věříš, že se to dá dát stylem, že zkoušejícího poprvé uvidíš až na zkoušce? :) Dá se to dát stylem, že člověk do školy moc nechodí. No, ostatně to zatím prochází i mně.
Lucia Prchká | lucia.prchka@gmail.com Čo všetko si schopný spochybniť ako "dôsledný agnostik"? Opouštím metafyzické pojetí a věnuju se spíš rovině kulturní.
Tomáš | onlinerozhovor.stisk@seznam.cz Navštěvuješ i jiné typy středních škl než gymply? Například průmyslovky a učňáky, kde by osvěta pomáhala daleko více? Navštěvuji. Byl jsem třeba v Lounech na učňáku, kde volit šlo 6 lidí ze 150 v sále.
Terez | Terrrrrry@seznam.cz Co je ta nejvíce dekadentní věc, kterou jsi kdy udělal? Očekávám přiměřeně bizarní odpověď, děkuji ;) Jak pravil kluk který dal řetízek do jiného hrníčku: "To nemůžu říct."
Ondřej Navratil | navrc55@gmail.com Nazdar pane, Šlo by tě kontaktovat a domluvit sd s tebou na přednášku nebo si mista vybiras tak nějak sám ?? Ps.byla by to Morava takže slivovice zajištěna!. Ahoj, napiš mi na Feridominik@gmail.com :))
panKaplan | tomas.fojtik@gmail.com Teď vážně: Kdo nebo co je podle tebe naděje topky? Pozitivní program a lidé v regionech
Martin | martin.sluha1988@seznam.cz Moc se mi líbí, jak se oblékáš. Kde nejraději nakupuješ obleky a máš štěstí, že ti sedí konfekce, nebo musíš ke krejčové? Dík! V Německu, v Anglii, košile T.M.Lewin apod. Baví mě starší věci, takže frak mám ze 30. let, smoking jakbysmet
Patrik Trlica | patrik.trc@gmail.com Jak lidé reagují, když jim řekneš co děláš? Diví se, že umím česky
Karel Vomacka | nemamvasrad@seznam.cz Ahoj Dominiku, kolik procent úspěšnost cca má tvoje balící technika "dáme si hezkou snídani"? Cca 99,8 %
panKaplan | tomas.fojtik@gmail.com Mohou rozum a chtíč zůstat v opozici natrvalo?
12:12 | idiotyvcrnechceme@email.cz Cestuješ rád? :) Velmi – ale po ČR!
Lucia Prchká | lucia.prchka@gmail.com Čo ty a náboženská otázka? Si veriaci? V čo veríš? Nejsem věřící. Jsem důsledný agnostik. Hodně citlivě vnímám vliv křesťanství. A v obecnější rovině věřím v pokrok jako východisko
honza | vochomurka@gmail.com Může být rozum a chtíč v opozici natrvalo? Už jsem se bál, že tahle otázka nepřijde!
Sartrblé | jps@pcf.fr považuješ existencialismus za dávno překonaný filozofický směr? Vůbec ne. Přijde mi naopak velmi aktuální. Přeci jen, doba je eklektická
Petr Prdel | p.prdel@email.cz Tvý zuby se zdají být bílí, je to jen díky kontrastu s tvojí pletí či si je opravdu čistíš? Nemám bohužel názor
Kate | katie.terr@gmail.com Co tě přivedlo na nápad začít diskutovat s mladými a pořádat diskuze v městech? Jak se ti líbí na PFUK? Proč jsi nekandidoval do AS? Co myslíš, že je největší problém fakulty? Zjistil jsem, že to nikdo nedělá. Respektive snaží se, ale dopad na mladé je diskutabilní. Když se debatuje s mladými lidmi, které politika obecně moc nezajímá, je nutné mít malá očekávání a malé cíle. Já se snažím propojovat politiku s humorem a zdá se, že tenhle koktejl mladé na internetu i na besedách baví. Nekandidoval jsem, protože nemám bohužel čas. A problémem je malá dotace občanského práva.
Aleš Pokorný | yami.ryu.ougi@gmail.com Máš originální styl oblékání. Je pro tebe při seznamování významný a směrodatný vkus druhých? Není. Na módní poryvy moc nedám
Pavel Beran | war@emobil.cz Jaký je tvůj názor na Brněnskou MHD ? Večerní rozjezdy, organizace dopravy, značení, čistota, rychlost... Šaliny jsou tzv. v topíčku! Dobře navazujou, čisté a tak. Rozjezdy jsou pro přespolního nepochopitelnej fenomén
Ondrej Mikula | onicek@gmail.com Myslíš, že si vzorom pre mladých ľudí? Čo na sebe považuješ za vzorové a čo naopak nie? Odmítám koncept vzorů. Trošku mě děsí, že někam přijedu a mladí jsou z toho celý pryč. Snad ode mě neokoukaj moji lenost!
Kate | katie.terr@gmail.com Máš přítelkyni? Cítíš se být slavným? Nemám. Cítím se být známým a rád bych té známosti, která je samozřejmě velmi prchavá, maximálně využil k dobrejm účelům
Ilja Stavrovský | alan.ilja@gmail.com Jak pečuješ o svoje vlasy? Nechávám je bez péče
Emil Tepličan | et@emzak.cz Dominiku, jakou máš docházku do školy a jakou na jednání rady? Škola 90 %, rada taky tak
Marcela Frlajsová | mrca.fr@gmail.com Dá sa v politike dobre zarobiť? Můj plat neuvolněného radního 50tisícového města je 7135 korun měsíčně
Lenka Hajnová | lenkahajnova@gmail.com Jakému konkrétnímu právnímu odvětví by ses v budoucnu rád věnoval? Korporátnímu právu. Ale teď mě dost baví ústavní právo a právní dějiny
Vlastimil Musel | vlastimilmusel@gmail.com Dobré poledne Pane Dominiku, chtěl bych se zeptat, jestli neplánujete točit denní vlogy, popřípadě pranková video na youtube? Vlastimile, zdravím! Ano! Ale ještě nevím jak by to mohlo vypadat. Nicméně cejtím, že youtube bude skvělá platforma k oslovování mladých. A to nikoliv ve smyslu jenom politickém, ale především občanském.
Iva Konvalinová | akasunasasorri@gmail.com Setkal ses někdy s projevy rasové nenávisti nebo diskriminace vůči své osobě? V internetovém prostředí dennodenně. V reálném životě minimálně
Ján Kmenta | pupa923@gmail.com Ovčáček sa chválil na internete, že má tvoju knihu. Čo to pre teba znamená? Má ešte vôbec zmysel niečo robiť? Je to jako orgasmus. Jenom lepší