14.03.2017 18:00 - 19:00


V online rozhovoru se můžete ptát Krále a Královny Masarykovy univerzity pro letošní Majáles

Host: Cleo a Cesar

Autor: Michaela Střížová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Donedávna byli pouze studenti. Monika "Cleo" Latýnová a Jan Cesar, kandidáti z Masarykovy univerzity se ale již za necelé dva měsíce poperou o koruny Krále a Královny Brněnského Majálesu . Monika je v druhém semestru na své cestě za bakalářským titulem z financí a práv a Jan je na právech ve třetím semestru magisterského studia. Čím si chtějí získat srdce a hlasy voličů a co mají v plánu, když jim na Majálesu nasadí korunu? Na to a vše ostatní se můžete zeptat v našem online rozhovoru v úterý 14. 3. v 18 hodin.

V úterý 28. února byli odbornou porotou zvoleni kandidáti za Masarykovu univerzitu, kteří budou v dubnu bojovat o tituly Krále a Královny Majálesu. Tyto dvě nové tváře, Monika Latýnová a Jan Cesar, nebo jak se jim v kampani přezdívá, Cleo a Cesar, si vydobili své místo v soutěži ve třech disciplínách. Kandidáti ukázali, že jsou pohotoví, mají komunikační schopnosti i přehled o studentském dění na univerzitě. 

Na vaše dotazy budou odpovídat v úterý 14. 3. od 18 do 19 hodin.

misa | smallfox1993@gmail.com Co si myslíte o celkem nerovných rolích, které budete mít, když Majáles vyhrajete?
Anet | hamsikovaaneta@seznam.cz Ahoj :-) na co se nejvíc těšíte na Majáles a jak moc si ho asi užijete? Moni: Já se těším už na samotný průvod a pak si to budu užívat, až bude po volbě. Jan: Já se těším na tu uvolněnou atmosféru, skvělé skupiny, na Horkýže a IneKafe. Jestli si ho nebudu pamatovat tak si ho užiju hodně (haha).
Blbeček | heppy.os@gmail.com Proč si myslíte, že zvolili právě Vás? Jak chcete svou vyhru oslavit? Případně budete oslavovat spolu nebo každý zvlášť? Moni: Honzu zvolili, protože měl na jeho fotce psa :D Jan: No očividně dobrá taktika :D Monča zaujala tím, jak vypadá a jak mluvila, takže nemusela mít takové nekalé zbraně! Moni: Rozhodně budeme oslavovat společně, dlouho a hodně. Jan: S mírou i bez míry.
Honza | janek.kor12@seznam.cz Jaké problémy by se podle vás měly na MU řešit? Co se vám naopak na MU nejvíc líbí? ... Máte rádi Zemana a Trumpa? (dnes se z toho dá leccos odvodit, proto ta otázka) :-D Jan: Myslím si, že studenti by měli mít v rukách "větší moc". Myslím si, že byměla být lepší komunikace mezi fakutama a jejíma studentama. Na MU se mi líbí její prestiž. Studentský život na MU je fajn. Muni: Já bych zase řekla, že každá fakulta má takový vlastní charakter. Jan: Veřejně bych nechtěl řešit politickou situaci, nebo tyto dva pány, ale ani jednomu sympatie rozhodně nechovám. Moni: Myslím, že bychom tady neměli řešit politiku, protože Majáles je hlavně o studentech. Jan: Jinak si s tebou klidně sednu na pivo a pokecám o tom.
Kristýna | k.kucharca@gmail.com Co děláte nejraději ve volném čase? Moni: Já, protože pocházím Jižní Moravy, tak mám ráda folklór a všechno, co to obnáší. Taky ráda fotím a cestuju. Jan: A za mě je to suveréně volejbal a sport kompletně. Nikdy se nebráním jít někam s kamarády, třeba diskutovat politickou situaci (haha).
misa | smallfox1993@gmail.com Co si myslíte o celkem nerovných rolích, které budete mít, když Majáles vyhrajete? My jsme v tom jako tým. Budeme se navzájem podporovat. Ve skutečnosti na tom projektu s králem pracuje celý náš tým, takže i královna. I kdybychom oba nevyhráli, tak budeme pořád pracovat společně.
Eliška | elivlachova@seznam.cz Ahoj, k čemu byste využili funkci krále a královny Majálesu, kdybyste vyhráli? Vyplývají z toho titulu pro vás nějaké povinnosti nebo je prostě na vás, jestli se pak budete nějak angažovat? :) Povinnosti z toho samozřejmě plynou. Král tam má projekt, který se snaží nějak zrealizovat. A reprezentovat univerzitu. Obnáší to spíš povinnosti před Majálesem, protože tam je hodně událostí, kterých se musíme a chceme zúčastnit.
Zuzka | malika.cafi@gmail.com Můžu se zeptat, co konkrétně ty tři disciplíny obnáší? První bylo představení, já (Jan) jsem tam vítal spolek anonymních alkoholiků, pak jsme si losovali dvě otázky o univerzitě a Brně. A třetí bylo pití piva brčkem v párech. To jsme se chytli zrovna my dva. Náhoda? Nemyslím si!
misa | smallfox1993@gmail.com Proč jste se vůbec přihlásili jako kandidáti? Monika: No, tak. Mě přihlásila kamarádka, protožesi myslela, že se na to hodím.