01.05.2017 17:00 - 18:00


Brněnský Majáles 2017

Host: organizátor Majálesu David Peštál

Autor: Radek Krajči | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na Výstavišti vypukne v sobotu už čtrnáctý Brněnský Majáles. Na akci, kde vystoupí například Tomáš Klus, No Name, Marpo nebo Horkýže Slíže, se podílí řada organizátorů a brigádníků. Jak dlouho trvá příprava na tuto velkolepou jednodenní akci a jak se vybírají kapely? Na to a mnoho dalšího se můžete ptát organizátora Majálesu Davida Peštála od 17 hodin.

David Peštál je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Po ukončení studia se zabýval marketingovým poradenstvím a výzkumem trhu. Po několika letech se připojil ke svému kolegovi z univerzity, který už během studia pořádal Majáles, a stal se spoluorganizátorem akce. Tím je až dodnes. Mezi jeho záliby patří například sledování filmů a sport.David Peštál, organizátor Majálesu (Autor: David Peštál)

Radek Krajči | radek.krajci@centrum.cz Jaká bude trasa průvodu jednotlivých univerzit a jaké kapely budou u kterých univerzit? Průvod startuje na náměstí Svobody a začíná kácením májky. Trasa průvodu je jednotná a vede přes Dominikánské náměstí, Šilingrovo náměstí, Pekařskou, Mendlovo nám. až do areálu BVV. Přiznám se, že přidělení kapel k jednotlivým školám teď v rychlosti nejsem schopen vypsat :)
Petříček | petr2uhlir@seznam.cz Jaká nejbizarnější věc se vám v historii pořádání Majálesu stala? Dobrá otázka, teď se mi vybavuje jedna věc. Před několika lety si jeden kandidát na Krále Majálesu vzal jako doprovod živé prase, které nám dělalo v backstagi společnost :).
Hanka | husovska.hanka@seznam.cz Čeká nás letos na Majálesu nějaká novinka, která v předchozích ročnících nebyla? Letos nás čeká největší průvod v historii. Každá univerzita, která se do průvodu zapojí bude mít velký alegorický vůz, na kterém bude hrát známá kapela. Bude se jednat o Tomáše Kluse, Marpa, Rybičky 48, Jelena a Vypsanou Fixu. Očekáváme tedy velkou show :)
Alča | alice.splichalova@gmail.com Kolik lidí se reálně podílí na organizaci akce těchto rozměrů? Jedná se o desítky lidí. Na místě nám s organizací pomáhají stovky spolupracovníků.
Olga | megice@centrum.cz O jaký sport se zajímáte nebo ho aktivně hrajete? Nejvíce se zajímám o fotbal, hokej a futsal. Aktivně jsem hrál tenis, florbal a futsal.
Jana | jana.k@centrum.cz Proč nevystoupí Divokej Bill? Jednání s kapelami vede kolega, takže teď neumím odpovědět, proč to zrovna u nich letos nevyšlo.
Vít | vitek.brejsa@seznam.cz Proč se soustředíte ryze na domácí a slovenské interprety? Je to dramaturgie, která se osvědčila a o kterou mají návštěvníci největší zájem. V minulosti u nás vystupovala řada zahraničních interpretů, ale jejich vystoupení nevyvovala zdaleka takový zájem a odezvu jako u českých a slovenských kapel. Navíc jsou jejich vystoupení značně finančně náročná a při současným cenách našich vstupenek si nemůžeme dovolit opravdu kvalitní zahraniční kapely.
Láďa | ladish@gmail.cz bude letos v Brně zase převážná část koncertů uvnitř nebo na venkovních stage? Všechna vystoupení budou letos na venkovních pódiích
Bernard Urban | bernurbino@seznam.cz KDo teda přispívá nejvíc ze sponzorů? Letos jsou to nejvíce hlavní partneři akce, Starobrno a Pepsi.
Bernard Urban | bernurbino@seznam.cz Kde získává festival peníze na takový kapely a interprety jaký tam jsou? V zásadě se jedná o 3 základní zdroje. 1) Sponzoři, 2) Vstupné 3) Ostatní příjmy - např. prodej merchandise
Radek | radek.krajci@centrum.cz Jak dlouho už pořádáte Majáles a jaká je vaše role v organizování?
Radek | radek.krajci@centrum.cz Jak dlouho už pořádáte Majáles a jaká je vaše role v organizování? Letos se jedná o 14. ročník. Jestli dobře počítám, tak můj je to 7. ročník. Moje současná role by se dala nazvat výkonným ředitelem festivalu, který koordinuje činnost celého organizačního týmu
Lucie | lucka.langrova@seznam.cz Jak přesně probíhá výběr kapel na Majáles? Proč letos nevystoupí například Chinaski nebo Kryštof? Již nějakou dobu máme jasně stanovenou dramaturgii, nabízet primárně to nejlepší z české a slovenské hudby. Bohužel ne každý rok jsou všechny kapely k dispozici, což je letos případ kapel Kryštof a Chinaski. Například Kryštof letos nebyl v ůbec k mání, soustředí se na svoje kempy a koncrty na Strahově. Jiní interpreti zase jedou vlastní turné a nechtějí ho "narušovat" jinými vystoupeními. Tím se výběr učinkujících zužuje.