22.04.2013 18:00 - 19:00


Rapper Oliver Lowe prezradí, aké je to robiť hip hop so živou kapelou

Host: Oliver Lowe

Autor: Peter Bobula | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Oliver Lowe, kedysi člen skupiny Divokej Západ, dnes majiteľ labelu Everydays, MC a producent, ktorý robí svoj hip hop so živou kapelou, odpovedá na otázky týkajúce sa jeho kariéry či spôsobu života.

kml | bhutal.vita@seznam.cz Co na svět holky? No já si ho za ženské pohlaví užívám co to jde, jinak znáš to, mám ještě mladší léta tak házim chill a kašlu na školu. Ty se měj krásně a dělej další dobrou hudbu, za to sme my holky taky moc rády 8)
kml | bhutal.vita@seznam.cz Co na svět holky? No já si ho za ženské pohlaví užívám co to jde, jinak znáš to, mám ještě mladší léta tak házim chill a kašlu na školu. Ty se měj krásně a dělej další dobrou hudbu, za to sme my holky taky moc rády 8)
kml | bhutal.vita@seznam.cz Co na svět holky? No já si ho za ženské pohlaví užívám co to jde, jinak znáš to, mám ještě mladší léta tak házim chill a kašlu na školu. Ty se měj krásně a dělej další dobrou hudbu, za to sme my holky taky moc rády 8)
Lu | zitna.lu@gmail.com A mas aj nejaky oblubeny track (dubstep a pod.) ? Názvy si pamatuju pouze v té jazzové rovině, takže konkrétní dubstep track neřeknu.
Lu | zitna.lu@gmail.com Ahoj, chcela by som sa spytat, ci si najdes cas aj na elektronicku hudbu. Dik :) Ahoj. Teď přesně nevím jak to myslíš. Elektronická hudba je vlastně i ten hip hop. Jeslti myslíš třeba ty "syntetičtější" věci jako dubstep atp, tak ano, tu a tam mě překvapí různé skvělé skladby a třeba je to dubstep, drumnbass, cokoliv. Ale obecně mám radši živou muziku.
Jana | moteelka@seznam.cz Čím vším je pro tebe v životě hudba? Čímkoliv. Někdy příjemnou kulisou, kdy zažíváš něco krásného s dalším člověkem. Často je mi samotná hudba inspirací pro život. Někdy je hudba parťákem, když jsi sám a nikdo nemá čas. Někdy jí nechci ani slyšet. Může ti být čímkoliv, čím jen chceš aby ti byla.)
Peter | peterbobula@yahoo.com Aj ja by som sa rád spýtal. Ako vnímaš ranú českú hip hopovú, rapovú tvorbu, konkrétne Rigor Mortiz? Pre mňa stále jeden z najlepších kúskov, ktorý možem počúvať kedykoľvek, aj keď nejde o veľmi pozitívne dielo... Od Depha mám rád jednu desku a to HDP. S Repertoárem (PSH) a MY3 (Indy a Wich) - pro ty co neznají, nejlepší česká deska. Jinak jeho ostatní tvorbu uznávám. Ale kromě HDP mě nic takhle neoslovilo. Ani starý ani nový desky.
kml | bhutal.vita@seznam.cz :D krása, asi je s Tebou sranda :D Tu a tam.) Díky. Co ty, jak se dnes vede? Tady slunečno (konečně), kamarádi rozpalujou poprvé grill. Zejtra se jdu podívat do města, co na to slunce říkají holky. Svět je krásný.
kml | bhutal.vita@seznam.cz Chtěla bych se zeptat jak vnímáte texty od 2jakosti, jejich narážky na tuto společnost a hledání "pravdy" mě baví, kdežto vy máte texty posazeny jinak. Uklidňujete a vyrařuje z Vás vyrovnání, takže bych se chtěla zeptat alespoň na kapku té Vaší ,,univerzální pravdy. ;) Album Kvůlikurvachudejm od 2.jakosti bych zařadil mezi jedno z deseti nejlepších českých hip hop alb. Texty jsou kvalitní a velice se na něm podepsal muzikant Jan Černý. Pravda. Pravda. Rozum je super. Pochopení. Balanc. Hledat to všechno. To je život.
jeryy | croseart@seznam.cz Práve ze jsem ty posilal do zprav nakresleniho ale ani jsi nejak nereagoval tak mne to torsku zamrzelo ale jinak jsem rad zato co delas super tvorba bude penize nebo život 3 Ne vždy u toho internetu člověk sedí, když má čas. Takže někdy neodpoví. Nezlob se. Vidíš a já si myslel, když jsem to viděl, že jsi tam namalovanej ty jak ukazuješ na graffiti nápis "Oliver Lowe". Další deska se určitě nebude jmenovat Peníze nebo život 3.
Tomáš | klenhatomas@seznam.cz Skladby jsou hodně ovlivněny jazzem, jaké jsou tvoje oblíbené jazzy kapely, zpěváci? Ahoj Tome. Tvé jméno si pamatuju. Asi z komentářů, lajků na fb. Možná objednávka cd. Díky za zájem. Jazz. Miles Davis. Dave Brubeck. Sidney Bechet, Thelonious Monk, John Coltrane a další. To, co se týče legend.
jeryy | croseart@seznam.cz Ahoj zdravím co rikas na dárky od fans treba na obrázek kde te nikdo nakreslí ? Ahoj. Je fajn vidět, že se lidi nějak realizujou.
Lenka | haha@donaha.cz Přibližte nám vaše vzpomínky na Divokej západ :) Díky V heslech. Naivita. Bezstarostnost. Pivo. Holky. První vydělaný peníze. Bagety na benzínkách. Marihuana. Vzpomínky. Zkušenosti.
Abraka | abraka@dabraka.cz Čau, pustíš si takhle ještě někdy pecky jako Roštěnky nebo THC? Ahoj. Dík za otázku. Sám si to nepustím, ale jednou-dvakrát za rok to občas někdo někde pustí, tak se zasmějem.)
Kristýna | motlova.kristyna@gmail.com Co sám ve volném čase posloucháte za hudbu? Všechno možné. Jestli se ptáte na žánry, tak všechny možné, které obsahují vliv jazzu.
Anna | puf@muf.cz Krásné texty Olivere :) Co vás nejvíce inspiruje při jejich psaní? Děkuju Anno. Nejvíce? Lidé a cokoliv co udělají. Samozřejmě někdy Vás inspiruje i vlastní pes, kterej má radost. Cokoliv.
Lucie Sitarová | l.sitarova@gmail.com Kde čerpáte kreativní inspiraci? Děkuji za odpověď. Ahoj. Všude. Hlavně z lidí a jejich činů. Hodně z žen.) Z jakékoliv energie okolo. I z přírody, zvířat, lesa, všechno je krásné a inspirující.
Kíťa | kolibova.kristyna@seznam.cz Dobrý den, máte na hip hopové nebo celkově hudební scéně nějaký vzor? Děkuji. Dobrý den. Konkretní vzory asi ne. Každý člověk, který dělá něco dobře, je mi inspirací.
Peter | peterbobula@yahoo.com si tu, oliver ? :-) Ano. Máme kontakt, Petře.