NEPŘEHLÉDNĚTE

Masarykova univerzita bude přispívat studentům, kteří pomáhají na hranicích

Masarykova univerzita bude přispívat studentům, kteří pomáhají na hranicích

03.10.2015 09:27

Autor: Jolana Radinová, Kategorie: Univerzita

Masarykova univerzita otevřela stipendijní fond pro studenty, kteří v zahraničí i v Česku pomáhají uprchlíkům. Peníze podle rektora univerzity Mikuláše Beka nebudou odměnou za práci dobrovolníků, ale použijí se například na jejich cestovné, školení, nebo ubytování. Do fondu univerzita vložila statisíce korun, přispět do něj může ale i široká veřejnost pomocí speciálních webových stránek.

další příspěvky

Rubriky
  • Medvěd šlape po Sýrii
    Ruské nálety a dodávky zbraní vzbuzují podezření, že anažování ruské armády v Sýrii není čistě protiteroristickou operací. Oficiálně jde však stále o výpomoc a vzájemnou spolupráci s armádou diktátorského prezidenta Bašára Asada v boji proti Islámskému státu. Ruskou odpovědí na nařčení z útoků na protirežimní povstalce je opakované popření veškerých spekulací. A ohraný scénář „já nic, já muzikant!“ se opakuje.

O nás

Stisk je studentský zpravodajský on-line deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Brno. Stisk vznikl jako cvičné médium pro studenty v roce 1997, kdy byl jedním z prvních internetových časopisů v České republice. Cílem multimediální dílny je simulace redakčního prostředí, každý student si tak může vyzkoušet všechny role při výrobě on-line zpravodajského či publicistického obsahu. Od února 2009 vychází Stisk také na blogu iDnes. Nejzajímavější články z nynější produkce redakce Stisku tedy najdete také na www.stisk.blog.idnes.cz.

Všechny žurnalistické materiály jsou zveřejněny podle stejných pravidel jako na kterémkoliv jiném zpravodajském serveru nebo například v novinách, rozhlasovém nebo televizním zpravodajství. Mazání už zveřejněných žurnalistických příspěvků (ani jejich částí) v jakékoli formě není možné nyní ani v budoucnu.

Tiráž

Tiskové zprávy a náměty pro tvorbu žurnalistických materiálů zasílejte na e-mail stisk.munimedia@gmail.com. Vedoucí projektu Stisk: Jaroslav Čuřík. E-mail: curik@fss.muni.cz. Tel.: +420 549 49 3642. Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.