NEPŘEHLÉDNĚTE

Jak se žije se psím seniorem aneb vrtěti labradorem

Jak se žije se psím seniorem aneb vrtěti labradorem

10.04.2014 21:50

Autor: Barbora Božková, Kategorie: Publicistika

Otevřu oči a kouknu se na podlahu u postele. Leží tam a chrní, ale jakmile zaznamená sebemenší pohyb na lůžku, otevře oči a s radostným výrazem na mě kouká. Když chce rychle vstát z pelechu, aby byl na nohou dřív než já, náhle si uvědomí svůj věk. Jeho staré kosti ho zpomalí. Pak se konečně zvedne a začne pobíhat po pokoji, na dřevěné podlaze se přitom ozývá hlasité ťukání drápů. Za radostného vrtění ocasem mi na postel položí užmoulaného plyšového medvědo-psa. Každé ráno se opakuje ten stejný rituál, přes dvanáct let. Zdá se vám to jako poklidné soužití? Pak jste ovšem nikdy nežili se psím seniorem.

další příspěvky

Rubriky

O nás

Stisk je studentský zpravodajský on-line deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Brno. Stisk vznikl jako cvičné médium pro studenty v roce 1997, kdy byl jedním z prvních internetových časopisů v České republice. Cílem multimediální dílny je simulace redakčního prostředí, každý student si tak může vyzkoušet všechny role při výrobě on-line zpravodajského či publicistického obsahu. Od února 2009 vychází Stisk také na blogu iDnes. Nejzajímavější články z nynější produkce redakce Stisku tedy najdete také na www.stisk.blog.idnes.cz.

Tiráž

Vedoucí projektu Stisk: Jaroslav Čuřík. Mail: curik@fss.muni.cz. Tel.: +420 549 49 3642. Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno. Tiskové zprávy zasílejte na stisk.munimedia@gmail.com.