22.11.2010 11:40


Adventní věnec za 10 minut

Autor: Ondřej Topinka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Blíží se čas adventu a s ním i otázka okolo adventního věnce - koupit nebo vyrobit? Na jedné straně stojí fakt, že kupované jsou drahé, na straně druhé obavy z obtížnosti vlastní výroby. V tomto článku naleznete návod, jak si věnec sami doma vyrobíte.

Každoroční otázka zda věnec koupit, vyrobit, či se na něj úplně vykašlat, se opět blíží. Druhá možnost má hned několik výhod. Doma vyrobené věnce bývají hezčí (minimálně v očích tvůrců), náklady jsou minimální a celá výroba je extrémně jednoduchá. K úspěšnému dokončení věnce potřebujete jen slaměný věnec, jutový provázek, čtyři svíčky a pár malých ozdob, přičemž vše se dá pořídit v hypermarketech. Zbytek, jako větvičky apod., si seženete sami lehkou zahradní úpravou parkových keřů.

 

Pokud jste již sehnali věnec a provázek, budete potřebovat větvičky nějakého jehličnanu. Nejlepší na věnec je túje, protože neopadává, pokud nemáte, nevadí. Hlavně ať se na vašem věnci neobjeví modřín nebo smrk, z nich v teple jehličí mizí závodním tempem. 

 

 

 

 

 

 

Větvičky si nařezejte dlouhé zhruba 20 – 30 centimetrů a jednu po druhé je zapichujte do korpusu, vždy tak, aby další jehličí navazovalo na sebe a nebyla vidět žádná sláma.

 

 

 

 

 

 

 

Když bude věnec celý zelený a rozježený, přijde na řadu provázek. Jednoduše ho omotejte kolem věnce, nejlépe dvakrát, a přečuhující konce větviček zastřihněte nůžkami.

 

 

 

 

 

 

 

Připravte si svíčky a dvě špejle. Do každé svíčky zaražte zespodu zhruba pěticentimetrový kousek špejle a takto upravenou svíčku zapracujte do věnce. Můžete si sami vybrat, zda chcete svíčky vedle sebe, do čtverce nebo jakkoli jinak.

 

 

 

 

 

 

V tuto chvíli máte víceméně hotovo a věnec stačí už jen dozdobit. Venku natrhané šípky, různé bobule či kvítky můžete doplnit zakoupenými drobnostmi. Efektně vypadají také sušené pomeranče, které si můžete vyrobit i sami doma v kuchyňské troubě.

 

 

 

 

 

 

 

Hotový věnec si umístěte kamkoli dle vlastní libosti a nezapomeňte po sobě zamést.  

Klíčová slova: adventní věnec, návod, výroba

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.