29.03.2019 18:14


Aktualita: Brňané dnes můžou na České ochutnat pokrmy z čerstvě naporcovaného tuňáka

Autor: Anežka Horová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Gastronomické zážitky, příprava jídel a filetování ryby na ulici. To vše dnes Brňanům nabízí Tuňákobraní na České. V rámci akce organizátoři uspořádali filetování a porcování stokilového tuňáka před zraky kolemjdoucích. Každý má také možnost ochutnat teplé a studené pokrmy z této čerstvě naporcované mořské ryby dovezené z Ománu. Akce je volným pokračováním festivalu Tuňáci na ledu. 

Autor: Anežka Horová

Brno – Filetování a porcování stokilového tuňáka dnes od jedné hodiny můžou kolemjdoucí pozorovat na České. Zájemcům hned po naporcování nabízí kuchaři i pokrmy z čerstvých kousků ryby. Pro Brňany tuto akci s názvem Tuňákobraní uspořádali organizátoři ze společnosti Ocean48. „Často děláme pro naše zákazníky takové akce, kde ukazujeme, jak se zpracovávají ryby a jak se z nich připravují pokrmy. Na tuto akci jsme dovezli čerstvého tuňáka do 24 hodin od výlovu z Ománu,“ informuje Václav Baráček ze společnosti Ocean48.

Tuňáka filetuje a popisuje jeho části Jaroslav Karásek, který se zabývá výrobou sushi. Za svůj život vyfiletoval zhruba třicet tuňáků. „Tuňák, kterého dnes porcuji má sto kilogramů. Většinou se z ryby dostane asi padesát procent, tedy z té naší asi padesát kilogramů masa. Když počítáme se sty gramy na porci, tak tu dnes přichystám zhruba pět set porcí jídla,“ popisuje Karásek.

Pořadatelé připravili na ulici i posezení, kde si lidé mohou vychutnat tatarák, steak či sashimi (pokrm skládající se ze syrového masa ryb, nakrájeného na plátky, pozn. red.) z tuňáka. „Přišla jsem proto, že jsem stálý návštěvník Oceánu. Byla jsem i úplně první zákazník v jejich prodejně v Žabovřeskách. Přišla jsem je na Tuňákobraní podpořit, protože si myslím, že je to skvělý nápad,“ konstatuje návštěvnice akce Ludmila Bínová. Jídla z tuňáka mohou lidé ochutnávat až do dnešního večera.

Tuňákobraní je volným pokračováním festivalu Tuňáci na ledu, který připravovali také zástupci z rodinného podniku Ocean48 v roce 2016 před stadionem za Lužánkami. Na festivalu odborníci předváděli mnohonásobnou filetáž ryb a poté následovala ochutnávka. Lidé se také dozvěděli zajímavosti například o výlovu ryb.

Klíčová slova: Tuňákobraní, tuňák, filetování, gastronomie, Ocean48

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.