29.11.2018 21:52


Aktualita: Dny sportovišť nabídnou mezi svátky sport zdarma

Autor: Ketrin Jochecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brňané si mezi vánočními svátky bezplatně zaplavou, zahrají minigolf či zabruslí. Učinit tak mohou na Dnech sportovišť od 27. do 29. prosince. Akce se zúčastní vybraná sportoviště. Rozhodla o tom městská rada.

Brno – Úspěšná sportovní akce z minulých let se zopakuje i tento rok. Osm sportovišť poskytne vstup zdarma pro návštěvníky, kteří si budou chtít mezi vánočními svátky zasportovat.

„Z městských sportovišť se konkrétně zapojí Aqupark Kohoutovice, městský plavecký stadion Lužánky, který slaví čtyřicáté narozeniny, lázeňské a relaxační centrum Rašínova, krytý bazén Ponávka a mobilní kluziště za Lužánkami,“ sdělil Jaroslav Suchý, brněnský radní pro oblast školství a sportu. 

Pro velký zájem návštěvníků město spustí rezervační systém. Ten se týká většiny sportovišť kromě plaveckého stadionu v Lužánkách, posilovny v centru na Rašínově, krytého bazénu Ponávka a mobilního kluziště za Lužánkami.

„Od této akce si slibuji, že když nabídneme sportoviště k vyzkoušení, řada z návštěvníků u toho sportu zůstane a povede to k jejich lepšímu životnímu stylu,“ uvedl Jaroslav Suchý. 

Některá ze sportovišť nabídnou také doprovodný program. Aquapark v Kohoutovicích uspořádá po dobu konání akce mistrovství Brna v jízdě na tobogánu a aquazorbing, v lužáneckém bazénu si zájemci vyzkouší paddleboarding či skákání na vodní trampolíně. Pro seniory je nachystáno cvičení v bazénu Ponávka. Stadion Sokol přivítá dětské gymnasty, parkouristy či beachvolejbalisty.

"Akci Dny sportovišť organizujeme s podporou města Brna především proto, aby si lidé mohli vyzkoušet naše služby na brněnských sportovištích," řekla Michaela Radimská, tisková mluvčí společnosti STAREZ-SPORT, "s doprovodným programem spoléháme, že oslovíme všechny generace. Je to určitým způsobem také dárek od města, aktivně odpočívat zdarma po vánočních svátcích," dodala.

Rezervační systém město spustí 5. prosince od deseti hodin dopoledne. Akci pořádá městská společnost STAREZ-SPORT. Podrobný program zájemci naleznou na www.dnysportovist.cz.

Klíčová slova: sport, brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.