23.03.2015 21:35


Aktualita: Festival Jeden svět začíná v Olomouci

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Festival Jeden svět pokračuje do dalšího regionálního města – Olomouce.


Olomouc – Mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět začal dnes večer v olomouckém Divadle hudby. Festival se tímto dnem přesouvá do města jako jsou Hradec Králové, Liberec či Plzeň. Studentka Univerity Palackého Zuzana Marešová festival slavnostně zahájila v plném sálu divadla.

Je to již šestnáctý ročník festivalu, který v Olomouci pořádá Člověk v tísni ve spolupráci s Muzeem umění a kinem Metropol. To jsou také místa, kde se budou filmy promítat. Vstupné na projekce je jednotné: šedesát korun. Po projekci většinou následuje debata na dané téma. Festival končí v sobotu 28. března.  

Diváci se mohou těšit například na dokument Toto a jeho sestry, první z řady snímků, které se snaží divákovi přiblížit společensky a kulturně palčivé problémy naší doby. Po skončení filmu následuje debata. Film popisuje vyrůstání dvou sourozenců, desetiletého Totonela a patnáctileté Andrey, v drogovém prostředí bukurešťského předměstí bez přítomnosti matky, která je ve vězení.

Problematika nadměrné konzumace cukru je tématem dokumentu Cukr blog, který je na programu zítra, stejně jako Bojovníci ze severu, film pojednávající o motivech přívrženců radikálních islamistických skupin. Dron, Válka lží a Ukrajinské hlasy jsou další dokumenty, které budou v následujících dnech k vidění. 

Klíčová slova: festival, Jeden svět

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.