22.11.2018 15:40


Aktualita: Fotbalista Tomáš Řepka se vyhne vězení. Trest za internetové útoky si odpracuje

Autor: Eva Maršalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně dnes projednal odvolání Tomáše Řepky a jeho přítelkyně Kateřiny Kristelové. Falešné profily na internetových stránkách, které dvojice minulý rok vytvořila, inzerovaly jménem fotbalistovy bývalé manželky Vlaďky Erbové sexuální služby. Řepka čelil šesti měsícům vězení, odvolací soud mu ale trest zmírnil na výkon obecně prospěšných prací.  Ani jeden z obžalovaných se jednání nezúčastnil.

Brno – Krajský soud v Brně zrušil ve čtvrtek 22. listopadu původní tresty, které dostal Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová za internetové útoky na bývalou ženu fotbalového reprezentanta Vlaďku Erbovou. Řepkovi nově uložil soud trest tři sta hodin obecně prospěšných prací, jeho současnou partnerku Kristelovou pak odsoudil jako spolupachatelku k odnětí svobody na tři měsíce s podmínkou na jeden rok.

Bývalého fotbalového obránce odsoudil Městský soud v Brně v srpnu tohoto roku k půlročnímu vězení. Učinil tak z důvodu, že Řepka inzeroval sexuální služeby na erotických stránkách jménem své exmanželky Vlaďky Erbové. Celkem tři eskortní inzeráty obsahovaly telefonní číslo poškozené, na které ji pak zájemci posílali vulgární zprávy. První profil zveřejňoval také intimní fotografie Erbové. „Soud prvního stupně zhodnotil v potřebném rozsahu všechny důkazy, a proto dospěl i odvolací soud k názoru, že se oba obžalovaní dopustili trestné činnosti. Vina obžalovaných byla bez důvodných pochybností prokázána,“ uvedl při čtení rozsudku soudce Petr Hlavina.

Odvolací soud ale zohlednil skutečnost, že Řepka odpracoval sto osmdesát hodin obecně prospěšných prací, které mu letos v květnu uložil za neplacení výživného na syna. „Ze zprávy Probační a mediační služby České republiky je patrné, že obžalovaný trest vykonal v zákonné lhůtě. Podle hodnocení poskytovatele, fotbalového klubu SK Hostivař, se věnoval svěřené trenérské činnosti svědomitě. Také jeho docházka byla pravidelná,“ sdělila předsedkyně krajského soudu Halina Černá.

Obhájce bývalého profesionálního fotbalisty Miloš Holub proto argumentoval tím, že předchozí souhrnný trest odnětí svobody na šest měsíců už není možné uložit. Krajský soud s tímto faktem souhlasil a Tomáše Řepku místo toho odsoudil k trestu obecně prospěšných prací v rozsahu tří set hodin, tedy v jeho nejvyšší možné hranici.

Spolu s Řepkou potrestal soud také jeho současnou přítelkyni, moderátorku Kateřinu Kristelovou, která sportovci pomohla se založením jednoho z falešných profilů. Ta měla původně zaplatit pokutu padesát tisíc korun, proti rozsudku se ale stejně jako Řepka odvolala. Její obhájkyně Eva Ondřejová u soudu zdůraznila nepříznivou finanční situaci Kristelové a argumentovala proti udělení peněžitého trestu. „Protože se obžalovaná odmítla vyjádřit ke svým majetkovým a osobním poměrům, soud prvního stupně neměl možnost zjistit, jak na tom finančně je. Odvolací soud proto dospěl k závěru, že přichází v úvahu uložení přísnějšího trestu, tedy podmíněného odnětí svobody,“ odůvodnil soudce Hlavina odsouzení moderátorky ke třem měsícům ve vězení s podmínkou na jeden rok.

Klíčová slova: Krajský soud, Brno, odvolání, Tomáš Řepka, Kateřina Kristelová, Vlaďka Erbová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.