13.12.2018 19:13


Aktualita: Jihomoravský kraj má rozpočet na příští rok. Zelenou dostaly i lázně v Pasohlávkách

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zastupitelé schválili na čtvrtečním zasedání takřka osmimiliardový rozpočet kraje na rok 2019. Velké investice půjdou do dopravy, několik desítek milionů také do oprav nemocnic a vzdělání.

Na osmnáctém zasedání Jihomoravského kraje zastupitelé mimo jiné schvalovali rozpočet na příští rok. Autor: David Křída

Brno - Ještě před jednomyslným schválením rozpočtu se hlasovalo také o diskutovaném prodeji pozemků v Pasohlávkách. Chce je koupit čínská firma RiseSun, která tam má v plánu postavit lázně. Zastupitelstvo na osmnáctém zasedání Jihomoravského kraje odprodej za 380 milionů korun odsouhlasilo. Pro bylo padesát dva z padesáti sedmi přítomných. Zbylých pět zastupitelů se hlasování zdrželo.

S výtkami se k tématu vyjádřil člen opozice Jan Grolich (KDU-ČSL). „Mám obavu z jakéhokoliv čínského investora u nás. I s ohledem na nedávnou zprávu Bezpečnostní informační služby,“ popsal Grolich, co se mu na projektu nelíbí. Člen koaliční strany Petr Kunc (TOP09-ŽB)  by sice preferoval, kdyby projekt dostala nějaká firma z okolních zemí, ale z nabízených možností je to dle něj nejlepší varianta. „Je to nejlepší možné řešení,“ řekl Kunc. Po případném podpisu smlouvy bude firma povinná stavbu dokončit do sedmi let.

Po rozhodnutí o lázních v Pasohlávkách později mimo jiné ještě následovalo hlasování o rozpočtu Jihomoravského kraje na další rok. Všichni přítomní zastupitelé hlasovali pro jeho přijetí. Potvrdili tak již dříve představený návrh rozpočtu od Rady kraje, podle kterého nejvíce peněz dostane doprava.

Klíčová slova: rozpočet, Jihomoravský kraj, Pasohlávky, lázně, Čína

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.