27.11.2018 17:20


Aktualita: Krajský soud vyslýchal svědky v případu falešného zaměstnance společnosti Tipsport

Autor: Klára Zajíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud se zabýval případem Radka Strmisky, který se vydával za bookmakera sázkové společnosti Tipsport. Nabízel lidem smlouvu na půjčku se zhodnocením vkladu. Peníze, které mu lidé svěřili, měl zhodnocovat sázením na sportovní zápasy. V případě prohry svým klientům sliboval navrácení původního vkladu.

Krajský soud vyslechl svědky v případu sázkaře Foto: Klára Zajíčková

Brno - Peníze celkem převzal od téměř stovky lidí a nyní jím dluží šedesát osm milionů korun. Klienti se o jeho nabídce dozvídali obvykle přes známé. Když zjistili, že se peníze vracejí, rozhodli se se Strmiskou také uzavřít smlouvu. Ta obvykle slibovala zhodnocení vkladu od pěti do deseti procent. S lidmi uzavíral smlouvy od roku 2012 do roku 2014.

Dohoda mezi Strmiskou a klienty vypadala většinou následujícím způsobem. Nejdříve si u něj nechali zhodnocovat menší částky. Když zjistili, že se jim peníze vracejí, navýšili svůj vklad. Potom si Strmiska založil svou vlastní společnost. V ní nabízel zhodnocení větších částek, které mohly dosáhnout výše milionu korun. Několik částek měl klientům vyplatit, jak bylo dohodnuto. Pak už peníze údajně nevyplácel, ale sliboval, že je vrátí a termín vrácení opětovně odsouval.

V listopadu 2017 Radka Strmisku krajský soud odsoudil k sedmi letům vězení. V té době s ním byl soud vedený jako s uprchlým, jelikož nikdo nevěděl, kde se nachází. Nyní se případem zabýval krajský soud znovu, tentokrát byl Radek Strmiska už přítomen. Předchozí rozsudek byl nepravomocný. Radek Strmiska požádal o propuštění z vazby, kde čeká na konečné rozhodnutí. Přál bych si pracovat," uvedl Strmiska jako jeden z důvodů, proč by měl být z vazby propuštěn. Soudce Miloš Žďárský ovšem jeho žádost zamítl. „Pan obžalovaný je ohrožen trestem odnětí svobody od pěti do deseti let,“ uvedl s tím, že by se Strmiska mohl na svobodě pokusit o útěk. Radek Strmiska nadále zůstane ve vazbě.

Klíčová slova: soud, krajský soud, sázková společnost

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.