05.04.2019 14:03


Aktualita: Krajský soud zamítl návrh na obnovu řízení Zoltána Kučery

Autor: Zuzana Hudcová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zoltán Kučera odsouzený před dvěma lety Krajským soudem v Brně za loupež a zpronevěru, podal na začátku letošního roku návrh na povolení obnovy řízení. Soud případ projednával v pátek dopoledne a obnovu řízení nakonec zamítl. Odsouzený Slovák se k soudnímu jednání nedostavil.

Krajský soud v Brně projednával návrh na obnovu řízení Zoltána Kučery, Foto: Zuzana Hudcová

Brno – Krajský soud v Brně v pátek zamítl návrh na obnovu řízení v případu několikrát trestaného Zoltána Kučery. Soud ho před dvěma lety poslal na sedm let do vězení a uložil mu osmiletý trest vyhoštění ze země. Slovák žijící v Česku sedí za mřížemi za loupež a zpronevěru. Odsouzený požádal o povolení obnovy řízení. K soudnímu jednání, ale nedorazil.

Před třemi lety udeřil Kučera svého známého  pěstí  do obličeje a způsobil mu dvojnásobnou zlomeninu čelisti a několik dalších zranění. Poté poškozeného okradl. Soud odsoudil Kučeru mimo jiné i za vykradení krčmy, ve které v té době pracoval. Případ Zoltána Kučery projednával kromě krajského soudu i Vrchní a Nejvyšší soud. Na stůl se dostal i k Ústavnímu soudu, který stížnost odsouzeného zamítl.

Kučera proto podal návrh na obnovu řízení. Soud však jeho žádosti nevyhověl. „Povolení k obnově řízení vedeného u Krajského soudu v Brně se zamítá. Neexistují nové důkazy soudu dříve neznámé, které by mohly ovlivnit jiné rozhodnutí o vině a trestu,“ uvedl soudce Daniel Plšek.

Podle obhájkyně Kučery odsouzený nesouhlasí s uloženým trestem za loupež a požaduje nový posudek zranění poškozeného. „Klient navrhuje zpracování revizního znaleckého posudku a dále se domáhá výslechu jeho snoubenky Dany Durčákové,“ přednesla návrh odsouzeného obhájkyně Kučery. Soud projednávání dalších důkazů zamítl. „Žádný ze soudů nenařídil vypracování revizního znaleckého posudku. Pokud, ale odsouzený chce, může si posudek nechat vypracovat,“ konstatoval Plšek. Zamítl i návrh na vyslechnutí Dany Durčákové. Obnovu řízení krajský soud nepovolil. Proti usnesení soudu může Kučera podat stížnost.

Klíčová slova: Aktualita, Krajský soud v Brně, zpronevěra, loupež, návrh na obnovu řízení, Zoltán Kučera

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.