17.04.2019 14:22


Aktualita: Krajský soud zamítl odvolání uprchlého Martina Krupky

Autor: Zuzana Hudcová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Martin Krupka se odvolal proti rozsudku Městského soudu v Brně, který ho poslal na šestnáct měsíců do vězení s ostrahou. Soud mu uložil souhrnný trest za podvod a zanedbání povinné výživy. Odvolání uprchlého Krupky zamítl ve středu dopoledne Krajský soud v Brně. Rozhodl, že se obžalovaný trestných činů dopustil.

 Krajský soud zamítl odvolání uprchlého Martina Krupky. Foto:Zuzana Hudcová

 

Brno – Krajský soud v Brně potvrdil ve středu dopoledne rozsudek městského soudu v případu uprchlého Martina Krupky. Odsouzený dostal šestnáctiměsíční trest vězení za podvod a zanedbání povinné výživy. Krátce po rozsudku Krupka utekl z České republiky do zahraničí. Odvolacího řízení se osobně nezúčastnil. Zastupovala ho obhájkyně Hana Klímová, které udělil plnou moc.

Podle rozhodnutí krajského soudu získal Martin Krupka neoprávněně více než osmnáct tisíc korun za vydražení notebooku na internetovém aukčním portále. Krupka požadoval, aby zájemce o notebook poslal po dražbě peníze přes aplikaci PayPal. Peníze dostal, ale notebook mu nikdy neposlal. Poškodil tak provozovatele aukčního portálu Allegro Group, který za něj musel dlužnou částku zájemci zaplatit.

S uděleným trestem ale Krupka nesouhlasil. Proto podal odvolání. „Za obžalovaného navrhuji, aby odvolací soud rozsudek Městského soudu v Brně zrušil a obžalovaného zprostil podané obžaloby či vrátil věc k jednání soudu prvního stupně,“ přednesla návrh obhájkyně Krupky Hana Klímová.

Odvolací soud žádosti nevyhověl. „Odvolání obžalovaného se zamítá,“ konstatovala předsedkyně senátu Monika Staniczková. Podle soudců odvolacího řízení vynesl Městský soud v Brně rozsudek ve prospěch obžalovaného. „Soud se zabýval relevantními okolnostmi a dospěl ke správnému závěru,“ uvedl soudce Vladimír Sova.

Krajský soud v Brně potvrdil výši trestu Martina Krupky. Odvolání obžalovaného zamítl. Proti rozhodnutí může Krupka podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Klíčová slova: Aktualita, Krajský soud v Brně, Městský soud v Brně, odvolání, podvod,zanedbání povinné výživy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.