14.05.2019 15:10


Aktualita: Městský soud zprostil Tomáše Řepku návrhu na potrestání kvůli neplacení alimentů

Autor: Vendula Kocandová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Městský soud v Brně pokračoval v úterý v hlavním líčení s fotbalistou Tomášem Řepkou. Bývalý fotbalový reprezentant byl už stíhán za dlouhodobé neplacení výživného na syna z prvního manželství, v jiných kauzách dále dostal třicet měsíců vězení. Nyní se řešilo neplacení alimentů na syna, kterého má s Vlaďkou Erbovou. 

Autor: Vendula Kocandová

Brno – Městský soud se v úterý zabýval návrhem na potrestání Tomáše Řepky kvůli neplacení alimentů. K soudu se obžalovaný nedostavil, přišla pouze jeho zástupkyně. Soud se případem zabýval od začátku března, kdy byla Řepkovi udělena možnost výživné uhradit. Nemusel platit původních 175 tisíc korun, ale pouze 20 tisíc. Řepka totiž již dříve uspěl u soudu se snížením alimentů z původních 15 tisíc korun měsíčně na pět tisíc. Nyní usiluje o další snížení na dva tisíce.

Tomáš Řepka z původní dlužné částky doplatil 30 tisíc korun včetně letošního dosavadního výživného. Městský soud v Brně přihlédl ke skutečnosti, že obžalovaný uspěl se snížením alimentů. Návrhu na potrestání za neplacení výživného byl tedy bývalý fotbalový reprezentant díky úhradě dluhu zproštěn. „Je třeba vycházet z reálné situace a brát v úvahu, že obžalovaný nemá skoro žádný příjem ani majetek,“ řekl předseda senátu Ivo Zummer. Podle něj je také třeba přihlédnout ke skutečnosti, že obžalovaný platí výživné i na staršího syna z prvního manželství. Uhrazená částka a výše alimentů je tedy podle Zummera dostačující. 

Státní zástupce Pavel Klimeš s výsledkem nesouhlasí, částka ve výši dvou tisíc korun je prý nepřiměřená. „Postrádám jakoukoliv snahu z jeho strany, aby mohl na děti přispívat více. Záleží na něm, zda se nechá vyživovat, ale snažit by se mohl,“ řekl Klimeš. Rozsudek Městského soudu v Brně není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na možné odvolání.

Zástupkyně Řepky Natálie Navrátilová doufá, že její klient bude výživné nadále platit již podle pravidel. Na dotaz, zda je obžalovaný připraven nastoupit do vězení za další kauzy, odmítla odpovědět. 

Tomáš Řepka byl stíhán i za dlouhodobé neplacení výživného na syna z prvního manželství, trestní stíhání však bylo zastaveno. Bývalý hráč anglického West Hamu dostal už u pražského soudu pravomocný dvouletý trest za zpronevěru a poškozování cizích práv. Za maření výkonu úředního rozhodnutí dostal dalších devět měsíců vězení. 

Klíčová slova: soud, Tomáš Řepka, alimenty, výživné, Erbová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.