28.11.2018 21:24


Aktualita: Na brněnském Brusláku se opět bruslí

Autor: Ketrin Jochecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brňané si od středy užívají bruslení na kluzišti pod sochou Jošta na Moravském náměstí. Slavnostní zahájení provozu ledové plochy za účasti krasobruslařů v čele s českou olympioničkou Kateřinou Beránkovou se uskutečnilo ve čtyři odpoledne. Od šesti hodin do konce otevírací doby návštěvníci bruslili na kluzišti zdarma.

Brno – Svařák do ruky a hurá bruslit pod sochou Jošta. Oblíbené zimní kluziště zvané Bruslák na Moravském náměstí je od středy na další sezónu opět v provozu. Provoz v podvečer slavnostně zahájil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl za hojné účasti přihlížejících.

Doprovodný program tvořil soubor dětských krasobruslařů a krasobruslařek z TJ Stadion Brno, kteří bruslili na motivy oblíbených vánočních pohádek, hokeje či olympijských her. Zúčastnila se rovněž bývalá olympijská krasobruslařka Kateřina Beránková, která vyhrála zlatou medaili v krasobruslení ve sportovních párech. Vystoupil také bronzový olympionik Ondřej Hotárek původem z Brna, který nyní reprezentuje Itálii. Akci doprovázely tradiční koledy, ale také moderní písně.

„Je to super. Konečně sem začali chodit lidi, tak snad je to bude lákat i dál. Je to pěkné. Doufám, že bude dál hrát ta hudba, aby tady nebylo ticho, a že tu zůstane i to pěkné osvětlení,“ sdělila Pavla Nováková, jedna z návštěvnic. Po setmění organizátoři kluziště i okolí nasvítili do modré a fialové barvy. „Atmosféru svými efekty dokreslili Vizuálové,“ sdělila Kateřina Dobešová z Úřadu městské části Brno-střed. Skupina Vizuálové se zabývá světelnými instalacemi.

Po konci slavnostního zahájení mohli návštěvníci od šesti až do devíti večer bruslit zadarmo a občerstvit se jídlem či pitím ze stánků, které se poblíž kluziště nachází. Zájemci mohou na kluzišti bruslit každý den od desíti ráno do devíti večer. Vstup pro dospělé za dvouhodinový blok bruslení činí sto korun, děti a senioři za něj zaplatí šedesát korun. Ti, kteří nemají brusle, si je mohou zapůjčit přímo na místě za sedmdesát korun a vratnou zálohu pět set korun.

Klíčová slova: kluziště, moravské náměstí, socha Jošta, brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.