07.12.2018 13:23


Aktualita: Nově otevřený most na silnici I/43 řidičům usnadní cestu do Brna

Autor: Jan Mazáč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Silničáři v pátek dopoledne otevřeli nový most na hlavním tahu Brno – Svitavy vedoucí kolem Černé Hory. Řidiči tak po desetiměsíčních opravách nebudou muset projíždět městysem a zpomalovat. V létě se zjistil nedostatečný stav původního mostu, a tak se rozhodlo o výstavbě nového za čtyřiašedesát milionů korun.

Silničáři otevřeli nový most na tahu Brno – Svitavy. Foto: Jan Mazáč

Černá Hora – Řidiči po deseti měsícíh budou mít volný průjezd na tahu Brno – Svitavy. Silničáři otevřeli nový most na silnici I/43 a zjednodušili tak dopravu do Brna. Zejména v ranních hodinách se na objížďce přes Černou Horu tvořily kolony.

„Myslím, že to bylo přes Černou Horu řešeno moc složitě. Co vím, tak se tam pracovalo maximálně na jednom pruhu, ne na obou zároveň, takže to šlo řešit lépe. Tím, že byla v Černé Hoře třicítka a navíc semafor, se doprava hrozně zpomalila a ucpala,“ řekl Petr Kotek, který dojíždí do Brna za prací. Objížďka ale nekomplikovala živott jen řidičům. Podle slov starosty Černé Hory Aleše Luksche si po dokončení stavby oddechli i obyvatelé městyse. „Asi největší problém to byl pro občany pohybující se po Černé Hoře, protože přecházeli z jedné poloviny městyse na druhou. Je zde jen jeden přechod, takže to pro ně byla velká komplikace. Řidičům dělala problém navazující silnice. Najíždění na objížďku bylo nepříjemné, tvořily se zácpy,“ řekl starosta Černé Hory Aleš Luksch.

Silničáři se loni v létě rozhodli pro podepření mostu a uzavření jednoho pruhu. Reagovali tak na zjištění špatného stavu stavby. Provizorní provoz jedním pruhem vydržel půl roku. Dělníci poté celý most zbourali a začali stavět nový. I přes otevření nového mostu, jehož stavba stála čtyřiašedesát milionů korun, však nejsou veškeré práce hotové. „Na jaře budeme pokračovat v zemních pracích a úpravách terénu pod mostem. Dopravu to už neovlivní,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Stavební práce ovlivnily stav cest vedoucích pod mostem, které jsou v majetku městyse. „Cesty pod mostem jsou v podstatě zničené, bude potřeba je zrekonstruovat. Chtěli bychom požádat Ředitelství silnic a dálnic o náhradu,“ dodal Luksch.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.