13.11.2018 10:38


Aktualita: Odvolací soud potvrdil trest pro policistu, který tahal z řidičů peníze

Autor: Jakub Krahulec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Odvolacím řízením pokračoval případ policisty, který měl údajně vybírat od zahraničních řidičů pokuty a peníze si následně strkat do vlastní kapsy. Krajský soud v Brně dnes potvrdil jeho vinu ve věcech zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu. Bývalého policistu poslal soud na dva roky do vězení s podmínečným odkladem trestu.

Brno – Případ podvodu a zneužití pravomoci policisty řešil v úterý 13. listopadu Krajský soud v Brně. Obžalovaný David Krchňák se měl podle Okresního soudu ve Vyškově dopustit trestných činů celkem v šesti případech, za což mu uložil podmínku dvouletého odnětí svobody a pokutu třicet tisíc korun. Původní rozsudek dnes potvrdil brněnský odvolací soud.

Obhajoba zpochybňovala výpovědi polských řidičů, od kterých vybíral Krchňák podle nálezů soudního řízení pokuty v řádech několika tisíců korun. Poškození řidiči vypověděli, že jim policista nevydával stvrzenky. Obhájce poukazoval na skutečnost, že polští řidiči nebyli schopni Krchňáka jasně identifikovat. Požadoval proto příklon ke zpochybnění ve prospěch obviněného, soudce to však odmítl. Zdůraznil, že polští svědkové byli vyslýcháni tři roky po spáchání žalovaných trestných činů. Jeden z poškozených řidičů slovenské národnosti navíc podle vyškovského soudu Krchňáka poznal. Ani sám obviněný nepopřel, že by s poškozenými jednal.

Krajský soud neseznal dva roky vězení nepřiměřeným trestem s odůvodněním, že jde o souběh dvou druhů trestných činů. Mírnější rozsudek pro Krchňákova spolupachatele Zdeňka Ševčíka, který se účastnil menšího počtu přečinů, nabyl platnost pravomocným rozhodnutím vyškovského soudu již v létě.

Klíčová slova: krajský soud, zneužití pravomoci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.