18.04.2019 13:28


Aktualita: Při slovní potyčce vytáhl zbraň. Spletl si ji s kamerou, hájil se u soudu

Autor: Tereza Ryšanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zbraň nebo kamera? Důkazy jsou nejednoznačné. Krajský soud v Brně ve čtvrtek zamítl odvolání Davida Kubáně proti rozsudku městského soudu, který ho poslal za vyhrožování na šest měsíců do vězení.

Krajský soud v Brně zamítl ve čtvrtek odvolání Davida Kubáně. Foto: Tereza Ryšanová

Brno – Případ Davida Kubáně řešil Krajský soud v Brně ve čtvrtek dopoledne. Původní rozsudek městského soudu zněl šest měsíců ve vězení za přečin nebezpečného vyhrožování jiné osobě. Proti tomu se však Kubáň odvolal.

Podle obžaloby vytáhl Kubáň zbraň z pouzdra a posléze s ní namířil na řidiče, se kterým se na jedné brněnské křižovatce pohádal. S tím ovšem obžalovaný nesouhlasí. „Zbraň s sebou nenosím. Byla už tma a šero, spletl si ji s kamerou. Ročně najezdím hodně kilometrů a pár takových incidentů jsem zažil. Vše si proto od té doby nahrávám,“ řekl Kubáň. Podle něho navíc celou hádku vyprovokoval druhý řidič.

Nesouhlasil ani s postupem policie. Nahrávku incidentu, kterou si údajně natočil, si totiž vyžádali až po dvou měsících. „Že na mě podal trestní oznámení, jsem zjistil až později. SD karta má omezenou paměť a přemazává se. Kdybych věděl, že budu záznam potřebovat, tak si ho uložím,“ dodal Kubáň.

Předložené důkazy podle předsedkyně senátu Dany Kancírové nestačily. Soud navíc Kubáně už jednou za podobné jednání odsoudil. „Uložený trest je na místě, odvolání se zamítá. Rozsudek je pravomocně vykonatelný,“ zakončila Kancírová. 

Klíčová slova: soudní jednání, zbraň, vyhrožování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.