30.04.2019 16:58


Aktualita: Případ údajného znásilnění v úterý projednával Brněnský krajský soud. Mladá žena požaduje odškodné téměř dva miliony korun

Autor: Kateřina Vajsová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně v úterý znovu projednával případ znásilnění mladé ženy ze začátku roku 2017. Obviněným je několikanásobný recidivista Tomáš R. Znásilnění se mělo odehrát v autě u obce Nebovidy na Brněnsku. Soud se rozhodl znovu otevřít dotazování u projednávaného případu. K výslechu předvolal poškozenou k doplnění svědecké výpovědi. Mladá žena požaduje odškodné ve výši 1,8 milionu korun. Soud jednání odročil na neurčito a zadal vypracování znaleckého posudku výsledků dotazování a fotografií doplněných do spisu.

Brno – Případ znásilnění mladé ženy z roku 2017 znovu projednával Krajský soud v Brně. Obviněným je recidivista Tomáš R., který měl pod pohrůžkou násilí donutit mladou ženu k sexu. K tomu mělo dojít v autě nedaleko obce Nebovidy na Brněnsku. Soud se rozhodl znovu otevřít dotazování k případu, kvůli závěrečným řečem z posledního soudního řízení z ledna tohoto roku. Poškozená žena se dostavila k soudu, aby podala svědeckou výpověď. Po výslechu svědkyně soud závěrečné jednání odročil na neurčito a zadal vypracování znaleckého posudku, který bude pracovat s výsledky výslechu a fotografiemi z Instagramu poškozené, doplněných do spisu

Soud se zaměřil na prošetření doby od údajného znásilnění až do současnosti. „Dotazování soudu se bude zaměřovat výhradně na období po události, nikoli během ní,“ upozornil přítomné strany jednání soudce Martin Vrbík. Poškozená popisovala změny svého zdravotního a psychického stavu před a po této události. Soud také zjišťoval, do jaké míry událost ovlivnila její společenský život a získávání práce. Také se zaměřil na získání informací o fotografiích z instagramového účtu mladé ženy. Poškozená vypověděla, že od doby po znásilnění vystřídala několik zaměstnání od fabrik přes statky a v současné době pracuje jako šička. Podle svých slov není schopná vykonávat práci samostatně. Pracuje vždy ve dvojici s přítelem. „Nikam nedokážu jít sama, bojím se. Všude semnou chodí někdo z rodiny. Přemýšlela jsem nad sebevraždou,“ vypověděla. Před znásilněním se chtěla stát modelkou. Jako náhradu za vzniklou nemajetkovou újmu požaduje odškodné 1,8 milionu.

Tomáš R. nebyl k soudu předvolán. Na posledním soudním přelíčení obžalovaný žalobu odmítl. Vypověděl, že s poškozenou šlo o náhodnou známost. Mladá žena se prý chtěla dostat z Brna do Prahy, on jí nabídl odvoz. Na orálním sexu v autě u obce Nebovidy dohodli. „Sex mi nabídla sama, za kompletní sexuální službu chtěla 1500 korun, za orální sex pak 700,“ vypovídal obviněný. S cenou souhlasil a peníze by jí prý půjčil i bez sexu.

Klíčová slova: znásilnění, dobrovolný sex, soud, aktualita, Krajský soud v Brně

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.