19.03.2014 09:24


Aktualita: Souboj kapel ovládli The Firearms

Autor: Kotulová Martina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Tři skupiny, které studenti hlasováním vybrali, si včera v brněnském Metru zasoutěžili o nahrání vlastní skladby v profesionálním nahrávacím studiu, o účast na Brněnském Majálesu a další hudební ceny.

Brno – Souboj kapel se konal včera v brněnském Metro music clubu. Soutěž vyhráli The Firearms a postoupili do celorepublikového kola, ve kterém budou soutěžit o možnost nahrání skladby v profesionálním studiu a o účast na festivalu Jamrock. Včerejší výhrou si však zasloužili učinkování na Brněnském Majálesu. „Jsme nadšení, překvapení, šťastní a nečekali jsme to. Všechny ty kapely byly super. Věděli jsme, kdo tady bude hrát a čekali jsme velkou konkurenci, ačkoliv každá z těch kapel hraje jiný styl. Všichni hráli dobře a byl bych nejradši kdyby se na Majáles dostaly všechny,“ sdělil své pocity bezprostřfedně po výhře frontman skupiny The Firearms Tomáš Půček. Návštěvníci Majálesu se nakonec mohou těšit i na vystoupení skupiny, která se umístila na druhé pozici, a to Minute to Escape. "Dostali jsme možnost si na Majálesu zahrát i odjinud. Proto si myslím, že by od nás nebylo hezké kdybychom zabírali dvě místa, a proto jsme to klukům přenechali," dodal Půček.

Zástupci kapel čekají na vyhlášení výsledků. Autor: Martina KotulováO výhru bojovaly tři skupiny, které si fanoušci sami vybrali hlasováním na Facebooku. Původní počet kapel byl šestnáct a do užšího výběru se dostaly kapely Suffer Age, Minute to Escape a The Firearms. Ty včera v průběhu večera koncertovaly v zaplněném Metru, kde si je přišli poslechnout a pomoct jim k úspěchu jejich příznivci. O vítězství rozhodla porota složená z fanoušků a tříčlenné odborné poroty. „Ocenila jsem nejen to, že bylo co poslouchat, ale taky se na co dívat. Hodnotilo se však těžce, jelikož každá kapela hrála úplně jiný styl,“ řekla návštěvnice koncertu Anna Ožanová.

Letos se uskutečnil první ročník této soutěže. Celý večer organizovala MUNIE (unie studentů Masarykovy univerzity) ve spolupráci s Ostravskou studentskou unií. „Loni už se konal první ročník, ale ten byl jen zkušební. Takže oficiálně je první ročník ten letošní. Ta akce měla v loňském roce obrovský úspěch, byla dokonce hodnocena jako nejúspěšnější celého roku,“ uvedla hlavní organizátorka Veronika Šodková. Mezery mezi jednotlivými koncerty vyplnily soutěže o Krále a Miss letošního Majálesu, kteří budou svoji univerzitu reprezentovat na Majálesu v květnu. Hosté si mohli zasoutěžit i o lístky na společný ples studentů Masarykovy univerzity, o lístky na Čarodějáles a další hodnotné ceny.

Klíčová slova: Souboj kapel, Májales, MUNIE

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.