01.04.2019 16:02


Aktualita: Vážná dopravní nehoda v Brně na ulici Křenová. Čelně se srazila tramvaj a trolejbus

Autor: Kateřina Vajsová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes krátce před druhou hodinou se čelně srazily tramvaj s trolejbusem na ulici Křenová u zastávky Masná v Brně. Na místě zasahovaly všechny jednotky záchranného systému. Zraněných je čtyřicet, z toho dvanáct těžce.

Brno – Vážná dopravní nehoda s dvanácti těžce zraněnými se stala v Brně. Tramvaj se srazila s trolejbusem na ulici Křenová u zastávky Masná v pondělí po druhé hodině odpoledne. Ulice byla uzavřená pro veškerou dopravu a místo nehody nepřístupné i pro chodce. Dopravu v místě nehody policisté obnovili až po sedmé hodině večer. 

Na místě zasahovaly všechny jednotky záchranného systému. Brněnští strážníci uzavřeli ulici a odkláněli veškerou dopravu do vedlejších ulic. Mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová uvedla, že na místě nehody je pět těžce zraněných a dvacet lehce zraněných. „Operátoři aktivovali trauma plán, protože se jedná o událost druhého stupně. Všechny zraněné rozvážíme do brněnských nemocnic U svaté Anny, fakultní nemocnice Brno Bohunice, Úrazové nemocnice i Dětské nemocnice, “ uvedla dále mluvčí. Konečný počet zraněných je čtyřicet, z toho dvanáct těžce.

Během dne se na sociálních sítích začala šířit informace o úmrtí řidiče trolejbusu. „K žádnému úmrtí nedošlo, jednalo se o nepodložené informace," řekla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Nehoda se dotkla i řidičů dalších tramvají na trase. „Řídila jsem následující tramvaj, takže jsem byla asi sto, možná dvě stě metrů za nehodou. Jsou tam těžká zranění. Nejhůř je na tom asi řidič tramvaje, protože to byl čelní náraz,“ řekla řidička tramvaje Alena Adamová. Příčina nehody zatím není známá. A nadále se bude vyšetřovat. Podle kolemjdoucích se měl řidič trolejbusu vyhýbat chodcům mimo přechod pro pěší. V trolejbusu byli cestující v tramvaji pouze řidič. Ten jel služební jízdu. Hasiči vyhlásili kvůli vzniklé situaci první stupeň požárního poplachu. Na místě vyprošťovali cestující i za pomoci hydrauliky.

U nehody zasahovala jak městská, tak státní policie. „Čtyři desítky policistů řeší situaci jak u nehody, tak na objízdných trasách. Ze vzduchu pomáhá i policejní vrtulník,“ informuje o nehodě Policie ČR na svém twitterovém účtu. Hasičský sbor Jihomoravského kraje zřídil speciální infolinku pro příbuzné účastníků nehody. Mohou telefonovat na číslo 950 649 999. Novější informace o nehodě zatím nejsou dostupné.

Ihned po nehodě Dopravní podnik reagoval tak, aby nedošlo ke kolapsu veřejné dopravy. „Náhradní autobusová doprava byla vedená okolními ulicemi. Místem nehody nic neprojíždělo ani osobní doprava,“ vyjádřila se Tomaštíková. O nehodě jako první informovali hasiči jihomoravského kraje na svém twitterovém účtu.

Klíčová slova: Aktuality, dopravní nehoda, srážka, trolejbus, tramvaj, šalina, ulice Křenová, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.