15.05.2013 22:32


Aktuálně: Veveří se stala místem oddychu a zábavy

Autor: Kristýna Turečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Účastníci Dne města ukázali, že relaxovat na Veveří třeba na okraji obrubníku není vůbec nemožné. Na jedno odpoledne se tato ulice stala místem střetávání hudebníků, tanečníků, kreativců, ale také náhodných kolemjdoucích, kteří si přímo na ulici vychutnávali kávu nebo připravené občerstvení z místních bister.

Brno – Happeningy, hry i hudební zážitek čekal na účastníky Dne města.  Celodenní program se v odpoledních hodinách přesunul ze Solniční ulice na ulici Veveří, kde mohli lidé relaxovat na připravených lehátkách, sedačkách i dekách přímo v centru města a vychutnat tak jeho atmosféru.

Cílem organizátorů bylo vrátit život do ulic a vrátit ulici lidem. „Ulici Veveří jsme si vybrali kvůli tomu, že je v centru města a to by mělo být více přizpůsobené chodcům a cyklistům alespoň omezeným provozem. Nechceme, aby se lidé přepravovali pouze z bodu do bodu. Měli by si cestu městem vychutnávat,“ řekl organizátor Robert Sedlák.

Vyjádřit svůj názor na situaci ve městě mohli návštěvníci například prostřednictvím pocitové mapy,  kde vyznačovali jak místa, kde se cítí příjemně, tak ty, kde by chtěli něco změnit. „Chtěla bych, aby bylo město otevřené a nebylo tak zaplněné auty. Lidé se můžou ve městě pohodlně přesouvat i na kole,“ říká účastnice Hana Kuncová.

Ulice Veveří nebyla jediným místem, kde se konaly aktivity jménem Dne města. Organizátoři přichystali například snídani na Solniční ulici, cyklojízdu Brnem či turnaj v piškvorkách na Žerotínově náměstí. Vše uzavře večerní tematická projekce v nedokončené pasáži nového Divadla na Orlí a grilování pod Měnínskou branou.

Klíčová slova: Den města, ulice, Veveří

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.