12.05.2019 19:58

Aktuálně: Basketbalisté z Písku ovládli Mistrovství České republiky kadetů

Autor: Hana Podhorná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sokol Písek Sršni vyhráli v neděli Mistrovství České republiky v basketbalu v kategorii chlapců do sedmnácti let. Ve finálovém zápase v brněnské hale Morenda uhráli kadeti z Písku devadesát bodů a porazili tak SAM Brno v poměru 90:76. Do finále se probojovali přes duel s BK Snakes Ostrava, který vyhráli v prodloužení.

Mistři České republiky v basketbalu- kategorie U17, Hana Podhorná

Brno – Extraligové družstvo Sokol Písek Sršni se probojovalo na mistrovství díky výhře ve čtvrtfinále play-off nad Prostějovem, kdy sérii zakončili vítezstvím přímo v Prostějově. Kadeti z Písku ukazují, že nemusí vyhrát jen v domácím prostředí. I v brněnské hale Morenda dokázali vyhrát jak semifinálový, tak i finálový zápas. „Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli ale doma je doma. O to jsme to tady měli těžší, protože diváci fandili hlavně Brnu. Mám ale radost z toho, že jsme se tím nenechali vyvést z rovnováhy a hráli skvělý basket,“ hodnotí atmosféru během zápasu Jakub Šurý, hráč vítězného týmu.

Finálový zápas byl od začátku nejednoznačný a nabídl oběma týmům několik šancí. Ty dokázal v první čtvrtině lépe využít Písek. Druhou čtvrtinu ovládli kadeti z Brna a za stavu 39:35 vstoupili do druhé poloviny zápasu. I ta přinesla několik skvěle provedených kombinací od obou týmů, třetí čtvrtinu však výrazněji skóroval Písek a zajistil si tak náskok třinácti bodů - 65:52. O vedení se Sršni nenechali připravit do konce zápasu. „Bojovali jsme ze všech sil. Ukázalo se vše až v poslední čtvrtině.  V průběhu sezóny jsme se probojovali na první místo a je škoda, že jsme nedokázali vyhrát i tady, ale soupeř hrál skvěle a vítězství si zaslouží,“ komentuje finále brněnský kadet Tadeáš Hauf.

Že si Písek odnesl první místo zaslouženě, přiznávají i brněnští fanoušci. „Na věkovou kategorii U17 předvedli oba týmy skvělou hru. Písek ale vyhrál zaslouženě. Viděl jsem obě jejich utkání tady na mistrovství. Hráči byli výborně připravení jak kondičně, tak technicky,“ hodnotí tým Sršňů brněnský fanoušek Jindřich Pavlík.

Mistrovství České republiky kadetů do sedmnácti let se zúčastnily čtyři týmy v konečném pořadí: Sokol Sršni Písek, SAM Brno, BK Snakes Ostrava, BA Nymburk.

Klíčová slova: basketbal, Mistrovství ČR, Kadeti, U17