02.11.2013 21:17

Aktuálne: Brnenskí volejbalisti bodovali a vyhrali nad Havířovom

Autor: Zdenka Loučková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V športovej hale brnenského Sokola dnes odohrali volejbalisti tretie kolo extraligy mužov. Návštevníci mohli vidieť štyri kvalitne zahraté sety. Dramatický koniec skončil výhrou Brna nad Havířovom 3:1. „Na dnešný zápas sme sa tešili a potrebovali sme ho vyhrať. To sa nám podarilo,“ povedal kapitán Volejbalu Brno Miroslav Katona.

Víťazný tím Volejbal Brno; Autor: Zdenka LoučkováBrno - V treťom súboji medzi tímami Brna a Havířova mali spočiatku prevahu domáci volejbalisti. Hostia z Havířova však zintenzívneli svoj útok a v druhej polovici prvého setu vyrovnali. Napínavý záver však skončil úspešne pre Brňanov. Vyhrali tesne 28:26. Druhý set mal podobný scenár, avšak kvôli častým nevynúteným chybám na strane hosťov sa Havířovu nepodarilo vyrovnať. S prevahou vyhral znova Volejbal Brno, a to 25:16.

V treťom sete však domáci tím poľavil a hostia sa ujali vedenia. Tréner na to ihneď zareagoval a v dvojbodovom rozpätí si vyžiadal time out. To očividne domácim pomohlo, a tak vyrovnali na 13:13. „Keď v treťom sete vyrovnali, myslím, že sme sa trochu príliž upokojili a prestali sme hrať,“ vyjadril sa brnenský tréner Miroslav Malán. Set tak skončil prehrou Brna 18:25.

Na obidvoch stranách boli kvalitné bloky a horší servis. Avšak vďaka agresívnej hre sa nakoniec podarilo zvíťaziť Brnu a odniesli si tak dva body do tabuľky. Aj záver zápasu bol napätý, diváci čoraz viac povzbudzovali. Hlavný rozhodca udelil počas tohto setu jednu žltú kartu kapitánovi havířovského klubu. Hala úplne stíchla v závere, kedy Brno získalo prvý matchball. Ten však volejbalisti nevyužili, a tak loptu dostali hostia. Pokazeným servisom spečatili svoj osud a Volejbal Brno nakoniec vyhral 26:24. „Nevynútená chyba a nedokázali sme sa vysporiadať s agresívnou hrou Brna. Určite budeme musieť zlepšiť servis a musíme sa viac zohrať,“ povedal kapitán havířovských volejbalistov Ivan Duda.

Volejbal Brno má po dnešku tri body. Posunuli sa tak na šieste miesto v tabuľke. Zmeny v zostave na strane domácich však neoslabili tím, ale mu naopak priniesli výhru. Mladý nahrávač Hruška pomohol svojmu tímu aj vo vypätých situáciách a pridal tak na jeho konto štyri body. „Hral tu v Brne prvýkrát extraligu, bol to jeho prvý zápas. Myslím si, že sa toho zhostil dobre a diváci mohli vidieť z jeho strany bojovný zápas,“ dodal brnenský tréner Miroslav Malán.

Volejbal Brno - SKV Havířov 3:1 (26, 16, -18, 24)

Najviac bodov: Mlčuch 16, Klapal 12, Smrčina a Katona po 8 - Meehan 17, Holiš 9, Hukel 8

Klíčová slova: volejbal, Brno, Havířov