14.10.2015 20:01


Aktuálně: Debata kandidátů do akademického senátu před chvílí skončila. Kdo zaujal publikum?

Autor: Havelková Lenka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Debata studentských kandidátů do akademického senátu FSS skončila asi před hodinou v atriu fakulty sociálních studií. Představilo se šest uchazečů o funkci senátora, z nichž kandidují tři samostatně a tři ve volné koalici. Volba začne v neděli 18. října od 22:00 prosřednictvím informačního systému.

 

Brno – Předvolební debata na fakultě sociálních studií v Brně skončila. Kandidáti do studentské komory Akademického senátu se nejprve krátce představili, následovaly dotazy publika. Všech šest uchazečů se jednoznačně shodlo na důležitosti této instituce, lišily se ale názory na reálné možnosti prosazování velkých změn.

Šest studentských kandidátů přislo diskutovat do atria Fakulty sociálních studií. F

Kandidáti se shodli na tom, že se budou snažit „být více vidět“. Zazněla snaha vylepšit komunikaci přes internet, zavést veřejné diskuze se studenty a podobně. Z debaty bylo zřejmé, že studenti se celkově o senát zajímají málo.

„Mám pocit, že jakmile studenti odvolí, tak se o senát nezajímají. Bojím se, že to tak bude i letos,“ vyjádřil obavu dosavadní předseda studentské komory Ondřej Mocek.

Kandidáti odpovídali na dotazy publika.

Tato slova rozpoutala diskuzi, kdy uchazeči začali vyjmenovávat svoji motivaci a také míru nasazení, kterou jsou ochotni do možné budoucí funkce investovat. „Rozhodně budu dělat všechno proto, aby to byla věc veřejná a aby fungovala diskuze, “ slíbil možný budoucí senátor Jakub Hruška. 

„Chtěl bych, aby byl senát v roli jakési lobby studentů. Jsem ochotný do toho dát všechen čas,“ slíbil další z uchazečů Martin Černý.

„Na maily odpovídáme, facebook máme, rozhodně komunikujeme rádi,“ řekl k věci Mocek.

Volby

Volby do akademického senátu se budou konat příští týden od neděle 18. října od 22 hodin do 21. října do 22 hodin.

Volba se uskuteční přes informační systém IS v záložce e-volby a je možné dát hlas až pěti kandidátům. Akademický senát FSS má jedenáct členů, pět z nich jsou studenti.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, FSS, volby, akademický senát

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.