05.03.2019 10:13


Aktuálně: Dva osobní vlaky se srazily na hlavním nádraží v Brně

Autor: Vojtěch Dufek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nehoda dvou osobních vlaků se stala během úterního rána krátce po osmé hodině. Srážka se neobešla bez zranění. „Pravděpodobnou příčinou byla chyba jednoho ze strojvedoucích,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal

 

Nehoda vlaků na brněnské hlavním nádraží

Brno – Na brněnském hlavním nádraží se dnes krátce po osmé hodině ráno srazily dva osobní vlaky. Na místě zasahuje několik desítek hasičů, policistů a záchranářů. „Zatím jsme ošetřili dvacet jedna zraněných lidí a z obou vlaků jsme jich zhruba dvě stě evakuovali. Příčinu nehody vyšetřujeme,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová. Jeden z vlaků směřoval z Letovic do Brna, druhý z Brna do Březové nad Svitavou. Podle svědka, který jedním z vlaků cestoval a pomáhal zraněným, byla některá poranění vážnější. „Byl to náraz, nic se mi nestalo, tak jsem se snažil pomoci zraněným,“ uvedl svědek Matěj, který jedním z vlaků cestoval z práce. České dráhy se snaží zajistit náhradní dopravu a zmatené cestující informují o situaci. O nehodě informovali jihomoravští hasiči na svém twitteru.

Záchranáři nakonec ošetřili celkem dvacet tři pacientů a následně patnáct z nich rozvezli do nejbližších nemocnic. „Zranění, která cestující utrpěli, byla lehká až středně těžká. Většinou se jednalo o fraktury, pohmožděniny a odřeniny,“ uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Jednalo se o situaci, na kterou jsou záchranáři cvičeni. Kooperace mezi záchranáři a hasiči fungovala. Hasiči pomáhali záchranářům nakládat nepohyblivé pacienty rovnou do sanitek. Lehce zraněné pak záchranáři ošetřovali přímo v čekárně na nádraží.

V jedenáct hodin dopoledne už na místě zůstala pouze jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty SŽDC. „My jsme k nehodě vyslali dvě jednotky a jednu jednotku hasičů, která celému zásahu velela, vyslalo SŽD. Naštěstí jsme nemuseli nikoho resuscitovat a ani vyprošťovat za pomocí speciální techniky. Srážka nebyla v devastující rychlosti,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Pravděpodobnou příčinou nehody bylo selhání lidského faktoru, kdy vlak z Brna do Březové vyjel dřív, než měl. Následně došlo tedy ke srážce. Budeme prověřovat i technický stav vozů,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Plný provoz byl na trati obnoven těsně před polednem. Brněnské nádraží prochází od začátku prosince velkou rekonstrukcí a většina spojů je odkloněna na dolní nádraží.

Klíčová slova: Brno, Hlavní nádraží, nehoda, aktualita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.