30.04.2014 22:09

Aktuálně: Emočně vypjatý duel zvládly lépe Teplice a porazily Tango 2:4

Autor: Švanda Robert | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Balticflora Teplice je pouze krůček od finále futsalové ligy. Ve vypjatém utkání si tepličtí poradili s hráči Tanga Brno, zvítězili 2:4 a v sérii vedou už 2:0 na zápasy. Příští zápas v Teplicích tak může ukončit sérii a rozhodnout o finalistovi.

Brno - Úvod zápasu vyšel domácímu Tangu stejně jako první semifinálový zápas v Teplicích. Ve druhé minutě se k míči dostal domácí kapitán Belej, přihrál Michalu Seidlerovi a ten překonal brankáře Tiaga. "Je to jako přes kopírák. Oba dva zápasy jsme zaspali úvod do utkání, možná nám přineslo trochu smůly, že trenér změnil rozestavení," zamýšlel se nad nepovedenými úvody hostující Salák.

Zápas se odehrával ve vysokém tempu. Míč pod kontrolou mělo spíše Tango, ale Teplice hrozily z rychlých brejků. Diváci si mohli stěžovat pouze na minimum brankových příležitostí. S nápravou přišel v osmé minutě kapitán Teplic Novotný, který mimo brankoviště napřáhl a střelou po zemi prostřelil Kubíčka, čímž určil konečný poločasový výsledek 1:1.

Do konce poločasu se totiž do vážnější situace dostal pouze domácí Záruba, ale na dobrou přihrávku od Taverny před prázdnou branku nedosáhl. Emoce tak vzplály pouze u zákroků domácích Chadzidise a Havla, kteří se dočkali za své počínání napomenutí v podobě žluté karty.

Hráči Teplic oslavují vyrovnávací branku. Autor: Robert Švanda

Tango vstupovalo do druhého poločasu s vědomím fiaska z prvního zápasu. V něm brněnští inkasovali v úvodu druhé půle tři slepené branky a na tříbrankový náskok soupeře už stačili zareagovat pouze snížením na konečných 3:4.

Poučeni z vlastních chyb se hráči Tanga zmocnili míče od úvodního hvizdu druhé poloviny a kontrolovali hru. Paradoxně největší šanci prvních minut měl hostující celek. Tango ztratilo míč a Sláma se řítil ve dvojici s Pintem na osamoceného brankáře Kubíčka. Sláma předložil Pintovi míč jako na zlatém podnose, ten ale místo vystřelil, zastavil balón a pokusil se o kličku. Obrana domácích se stihla vrátit a hrozbu inkasované branky odvrátila.

Teplice ale nakonec přeci jen z protiútoku udeřily. ve 26. minutě poslal centr před branku Ferreira, který přesně našel Holého a ten poslal Teplice do vedení 1:2. "Opět zápas zlomil gól na začátku druhého poločasu. Když dostaneme rychlé dva góly a naopak sami své šance zazdíme, tak to jsou rozhodující momenty," popsal kapitán Tanga Belej.

A s Tangem to o chvíli později vypadalo ještě hůř. Ve 30. minutě se do míče téměř na polovině hřiště opřel znovu Holý a jeho střela rozvlnila síť. Domácí lavička na inkasovanou branku reagovala hrou bez brankáře a taktický krok se vyplatil. Do hry naskočil Seidler a po dorážce Chadzidisovy střely se mohl radovat ze své druhé branky v utkání a ze snížení na rozdíl jedné branky.

S blížícím se koncem se na hřišti více diskutovalo než hrálo. Obě strany si byly vědomé důležitosti utkání a emoce ovládaly nejen realizační tým, ale i hráče na hřišti. V 37. minutě dostal po tvrdém zákroku druhou žlutou kartu Michal Kovács a musel jít do sprch. Z nařízené penalty se navíc prosadil Salák a vrátil Telpicím dvoubrankové vedení 2:4. Pro Saláka to vůbec byla jediná příležitost, kdy se ukázal na palubovce. "Byli jsme domluvení, že když bude penalta, tak na ní půjdu. Kluci mě tam pustili, trenér řekl, ať dám gól, tak jsem ho dal," vysvětlil své nasazení na pokutový kop Salák.

Závěrečný nápor Tanga vyvrcholil několika dobrými příležitostmi, ale se všemi si poradil skvěle chytající Tiago. "Naše šance stále neumřela. Vloni jsme utekli hrobníkovi z lopaty s Benagem, kdy jsme prohrávali 2:0 na zápasy a do Teplic pojedeme s tím, abychom se ještě jednou vrátili do Brna," dodal Belej.

Třetí duel čeká oba celky v sobotu 3. května od 18 hodin v Teplicích. Balticflora vede 2:0 na zápasy a její třetí vítězství by znamenalo ukončení série a postup Teplic do finále.

Tango Brno - Balticflora Teplice 2:4

Branky: 2. Seidler, 32. Seidler - 8. Novotný, 26. Holý, 30. Holý, 37. Salák

Žluté karty: Chadzidis, Havel, Kovács - Pinto

Červené karty: Kovács (Tango)

Tango Brno: Kubíček (Zrzavý) - Rodrigo, Chadzidis, Svoboda, Brůna, Buršík, Kovács, Belej (C), Záruba, Havel, Seidler, Raphinha, Peška

Balticflora Teplice: Tiago (Kalina) - Novotný (C), Holý, Sláma, Salák, Pinto, Ferreira, Ribeiro, Pierre, Emerson, Gui

Klíčová slova: sport, futsal, Tango Brno