26.04.2014 21:29


Aktuálně: Hokejoví fanoušci se přišli rozloučit s uplynulým ročníkem

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Příznivci Komety Brno žili v posledních týdnech hokejovým play-off a živili naději na rekordní dvanáctý titul v nejvyšší domácí soutěži. Přestože to nakonec nevyšlo, na své hrdiny nezanevřeli a přišli se nimi, ale i s celou sezónou, rozloučit na Moravské náměstí.

Příjezd hokejistů na Moravské náměstí. Foto: Jan JurákBrno – Finálová série je dobojována. Zlín v posledním zápase porazil Kometu Brno 5:3 a po deseti letech tak získal svůj historicky druhý titul. Na Kometu zbylo stříbro. Přestože se nejedná o nejcenější kov, rozhodně je to velký úspěch, který se musí pořádně oslavit. A to se taky stalo. Stovky fanoušků brněnského klubu se v sobotu odpoledne sešly na Moravském náměstí, aby vzdaly hold svému týmu. Diváky nejprve zahřívala brněnská kapela Lidopop, ale fanoušci se především těšili na příjezd brněnských hokejistů.

„Vy to ještě nevíte, ale tohle je náš koncert a žádní hokejisti nepřijedou. To jsme si jenom vymysleli, abychom vás sem dostali,“ vtipkoval s fanoušky baskytarista kapely Martin Kudlička. Ti se nakonec dočkali několik minut po osmnácté hodině. „Tak už jsou tady,“ pobídl příznivce k jásotu moderátor hokejových zápasů Komety a také moderátor dnešní akce Michal Chylík. Zanedlouho se na připraveném pódiu začali objevovat jednotliví hráči. Bouřlivému přijetí se dostalo především brankáři Jiřímu Trvajovi, který stále čeká na svůj vytoužený titul. „Jiří, máš tři stříbra, ale zlato pořád nic. Co příští rok?“ zeptal se gólmana Chylík. „Uvidíme,“ odpověděl se smíchem Trvaj.

Na závěr se s diváky přišel pozdravit i realizační tým v čele s trenérem Vladimírem Kýhosem, který všem poděkoval za přízeň. „Myslím si, že to byla krásná sezona. O titul jsme bojovali do posledních chvil. Ve finále jsem sledoval všechny zápasy a Zlín měl prostě o trochu víc štěstí. Příště už to vyjde,“ zhodnotil uplynulý ročník fanoušek Radim Vávra. To v podstatě zopakoval i tahoun Komety Petr Kuboš. „Myslím, že to byla úžasná sezona. Když to zhodnotíme dokola kolem, tak super.“ 

Klíčová slova: Kometa Brno, hokej, Moravské náměstí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.