28.11.2014 20:30


Aktuálně: Kožešiny patří zvířatům, vyzývali aktivisté

Autor: Veronika Kovářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Několik desítek aktivistů dnes v pozdních odpoledních hodinách prošlo centrem města aby vyjádřili svůj nesouhlas s chovem zvířat na kožešinu a s kožešinovými farmami. Podobné protestní akce dnes probíhaly i jinde ve světě, dvacátý osmý listopad je totiž Světovým dnem bez kožešin.

Brno – Na náměstí Svobody dnes v podvečer neprobíhalo pouze rozsvěcení vánočního stromu a zahájení trhů.  Sešlo se zde také několik desítek aktivistů, protestujících proti chování zvířat na kožešinových farmách. V kožiších symbolicky potřísněnými červenou barvou a s transparenty prošli centrem města.

„Podruhé jsme se přidali k osmdesáti městům na celém světě, kde se tato akce pořádá. Jde nám především o to, aby se zrušily kožešinové farmy v České republice a aby se tak Česko přidalo ke státům jako je například Velká Británie a Rakousko, kde už jsou farmy zrušeny, “ vysvětlila Marcela Burkertová  z brněnského Kolektivu pro zvířata, který akci pořádal. Jednou z účastnic této akce byla i Aneta Řehková, která dorazila až z Vyškova. „Přijela jsem, protože považuji za zcela zbytečné, aby se chovala a zabíljela zvířata jen kvůli módě,“ uvedla Řehková. Akce probíhala ve velmi poklidném duchu, protestující rozdávali letáčky, které mají lidi informovat o problematice farem.  Průvod se několikrát zastavil a aktivisté přečetli proslov.

Aktivisté upozorňovali i na to, že kožešinářskými produkty nejsou pouze luxusní kožichy, ale můžeme se s nimi setkat například i na lemech bund, bot, či na ozdobných bambulích. V Česku nyní funguje asi dvanáct farem se zvířaty chovanými na kožešinu.

Klíčová slova: světový den bez kožešin, kožešina, kožešinové farmy, protest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.