07.05.2019 12:21


Aktuálně: Krajský soud zamítl odvolání muže odsouzeného za loupežné přepadení

Autor: Ladislav Zouhar | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně v úterý zamítl odvolání Marco Krause, který byl odsouzen městským soudem za dvě loupežná přepadení ke čtyřiceti dvěma měsícům odnětí svobody do věznice s ostrahou. Soudce v délce trestu zohlednil i to, že byl Kraus již dříve čtyřikrát trestán. 

Krajský soud v Brně. Foto: Ladislav Zouhar.

Brno – Odvolání obžalovaného Marco Krause v úterý zamítl krajský soud a potvrdil tak trest městského soudu v Brně, který jej odsoudil na tři a půl roku výkonu trestu odnětí svobody nepodmíněně. Odsouzený se na místě neodvolal. "Vzhledem k tomu, že byl obžalovaný v minulosti již čtyřikrát trestán, naposledy v roce 2016 za výtržnictví, považuji rozsudek městského soudu za přiměřený," okomentoval rozsudek soudce Vlastimír Čech.

Soudce potvrdil rozsudek, dotyčný se podle něj dopustil dvou trestných činů. Prvního jako spolupachatel, druhého jako pachatel. Loni v lednu se spoluviníkem Michalem Krokou napadl kolemjdoucího muže před hotelem Grand a měl mu uloupit peníze z peněženky. Výpověď napadaného D. L. byla ale ovlivněna tím, že byl v době útoku v podnapilém stavu a nepamatoval si, jestli měl peněženku v kalhotách, nebo saku, a zda mu tedy nemohla během útoku vypadnout. Podle očitého svědka napadený po útoku upadl a usedl na schody, útočníci ho však neprohledávali, ale rychlým krokem odešli. Později se však vrátili a napadenému vrátili peněženku, museli mu ji tedy podle slov svědka vzít ještě před útokem.

Tři týdny po prvním útoku pak obžalovaný Kraus napadl dalšího muže, tentokrát v blízkosti brněnské zastávky Tkalcovská. Udeřil ho zezadu do hlavy, kvůli čemuž napadený spadl na zem.  Tento útok měl obžalovaný podle své výpovědi u městského soudu spáchat v podnapilosti. "Obžalovaný byl ve finanční tísni a nezaměstnaný. Útok provedl s cílem oloupit poškozeného, přičemž se po útoku u obžalovaného našla powerbanka a tabák patřící poškozenému. Částečně polehčující okolností je, že se obžalovaný přiznal a projevil lítost. Na druhou stranu jednal s rozmyslem a byl již dříve odsouzen, proto potvrzuji trest městského soudu," řekl Čech. 

Městský soud se bude muset případem ještě jednou zabývat. Podle soudce Vlastimíra Čecha totiž není jasné, zda se v jednom případě odsouzený dopustil trestného činu ublížení na zdraví, nebo výtržnictví. O tom by měl rozhodnout městský soud na základě zdravotního posudku o rozsahu zranění napadeného, kterému měl být při útoku zlomen nos. Tento posudek však zatím nebyl soudu dodán. Na délce trestu odsouzeného by se však nemělo nic změnit.

Klíčová slova: Krajský soud, odvolání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.