05.12.2018 23:07


Aktuálně: Mikulášská tramvaj přilákala desítky dětí s rodiči

Autor: Veronika Kolaříková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mikuláš, čert a anděl odměnili děti za písničky a básničky ve středu 5. prosince na Komenského náměstí. Trojice si na děti počíhala v historické tramvaji. Nekteří rodiče s dětmi museli čekat desítky minut ve frontě, než se dostali na řadu.

Děti měly pro Mikuláše připravené krátké básničky a písničky. Foto: Veronika Kolaříková

Brno – Na mikulášské odpoledne ve středu 5. prosince přišlo na Komenského náměstí mnoho rodin s malými dětmi. Trojice Mikuláš, anděl a čert na ně čekala ve staré tramvaji, kterou vypravil Dopravní podnik města Brna, jenž akci pořádal.

Děti měly pro Mikuláše připravené písničky nebo básničky a těm nejmenším a stydlivějším pomáhali rodiče. „Naše Terezka se čerta hodně bála a úplně zapomněla co si připravila. Všichni ale byli moc příjemní a jsem ráda za podobné akce pro děti. Jako pracující rodič nemám moc času něco vymýšlet a tohle mi dost pomáhá zpestřit program,“ uvedla maminka Irena Hanáková.

Rodiče nadšeně dokumentovali výkony svých dětí. Foto: Veronika Kolaříková

Jako odměnu si děti mohly vykoledovat perníčky a čertovské svítící rohy. Pro zahřátí byl k dispozici vedle tramvaje stánek s teplými nápoji. „Mikulášskou tramvaj letos vypravujeme už několikátý rok. Jsme nadšení zájmem dětí o našeho Mikuláše,“ řekl jeden z řidičů historické tramvaje, který si nepřál být jmenován.

Speciálně vypravená historická tramvaj budila pozornost lidí. Foto: Veronika Kolaříková

Druhá historická dřevěná tramvaj obsluhovala zvláštní linku, která vozila děti z náměstí Svobody na Komenského náměstí. „Už dlouho jsem takovou tramvaj neviděla. Je to pro mě vlastně příjemná nostalgie. A jsem ráda, že ji můžou vidět i mí vnuci. Mají moc rádi vlaky,“ prozradila babička Milada Kuncová, která doprovázela svá vnoučata. Na náměstí Svobody se pak děti mohly od 17 hodin účastnit další mikulášské akce. Podle odhadu organizátorů se akce zúčastnila téměř stovka lidí. 

Klíčová slova: Mikulášská tramvaj, Komenského náměstí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.