04.03.2015 19:04


Aktuálně: Na Pedagogické fakultě začala sbírka pro emigranty z Krymu

Autor: Burger Tadeáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Teplé oblečení, deky, spacáky, ale i jiné předměty denní potřeby lze od středečních dvou hodin donést do budovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Budou věnovány ukrajinským uprchlíkům z Krymu.

Brno – Během první hodiny sbírky přišlo darovat věci několik desítek lidí. „Čekali jsme, že budeme dostávat hlavně oblečení, ale lidi nosí úplně všechno. Jídlo, hračky, čisticí prostředky, věci pro děti. Vybralo se toho hodně,“ řekl dobrovolník Milan Smutný. Kromě středy je možné předměty darovat i ve čtvrtek a příští týden v pondělí, středu a pátek.Autor: Tadeáš Burger

Vybrané věci budou převezeny na Ukrajinu a předány uprchlíkům z Doněcké a Luhanské oblasti. Sbírku, která vznikla ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky, pořádá vedoucí Katedry sociální pedagogiky Lenka Gulová. „Lidé z Krymu se teď hlavně cítí sami, takže myslím, že podobné sbírky jsou potřeba, mimo jiné jako projev solidarity,“ řekla.

Gulová se na Krymu angažuje od roku 2011 a do své činnosti zapojila i studenty fakulty. Po anexi Krymu Ruskem musely její projekty přesídlit do Kyjeva, vazeb s krymskými školami však využila při organizaci sbírky. V budoucnu plánuje zorganizovat i sbírku finanční.

Klíčová slova: sbírka pedagogická fakulta Ukrajina

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.