16.05.2014 18:46


Aktuálně: Nejen studenti tančili na počest Masarykovy univerzity

Autor: Koláříková Tereza | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Náměstím Svobody dnes odpoledne zněla hudba a dvojice tanečníků se behěm pár minut rozrostla v malý dav. Několik desítek lidí, převážně studenti Masarykovy univerzity, oslavilo pětadevadesáté výročí školy netradičním mob dance. 

Brno – Auto s reproduktory na střeše zaparkovalo dnes krátce po čtvrté hodině odpoledne vedle brněnského orloje.  Ihned spustilo píseň It´s my life a v tu chvíli se rozestoupil malý dav, v jehož středu zahájily mob dance dvě tanečnice. Postupně se přidávali další přihlížející, jak ti, kteří společnou choreografii uměli, tak i náhodní kolemjdoucí. K tančící skupině studentů se připojili i dva důchodci.

Tanečníci na náměstí Svobody. Foto: Tereza Koláříková

Nezvyklou oslavu výročí zorganizovala Fakulta sportovních studií, proto většina tanečníků byla právě z ní. „Uspořádala to naše fakulta, tak jsme ji museli jít podpořit,“ vysvětlil student, který se k tanci připojil jako první. „Bylo to super, ale doufali jsme, že se zapojí víc lidí,“ řekl.

Podobnou představu měli i přihlížející, kteří o plánované akci předem věděli. „Čekala jsem to trochu větší. Že bude více lidí, hlasitější hudba,“ podotkla Kateřina Svobodová, která se přišla speciálně na tanec podívat. „Myslím, že kdo šel po druhé straně, nemusel si toho vůbec všimnout. Bylo to takové tiché, ukázněné,“ dodala Svobodová.

Flash mob je rychlá zábavná událost, kdy se zúčastnění domluví na internetu, sejdou se na určeném místě a – v tomto případě – zatančí, aby se poté mohli jako náhodný dav opět rozejít. Pro kolemjdoucí má tanec působit spontánně. „Když se ozvala hudba, nevěděl jsem, co se děje. Ale tančili hezky a bylo to příjemné zpestření,“ zhodnotil akci náhodný divák Lukáš Bureš. Přihlížející si však museli během podívané dávat pozor i na projíždějící tramvaje, jejichž provoz nebyl nijak omezen. 

Klíčová slova: Flash mob dance, náměstí Svobody, 95. výročí, Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.