27.04.2011 11:06


Aktuálně: Němčina ovládla na několik hodin brněnskou fakultu

Autor: Lenka Tůmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lidé, kteří chtějí němčinu využít ve svém budoucím povolání, mají jedinečnou příležitost. Společnost Alumniportal Deutschland totiž připravila akci, která jim usnadní vstup na pracovní trh v Německu.

Brno - Popovídat si s německými zaměstnavateli, dovědět se informace o aktuálních stážích v Německu nebo získat přehled o pracovních příležitostech. Nejen to bude hlavní náplní akce s názvem Kariéra s němčinou, která dnes v dopoledních hodinách odstartovala v atriu Fakulty sociálních studií v Brně.

Jednodenní akce je určena lidem, kteří chtějí využít své znalosti německého jazyka, popřípadě zkušeností z Německa, k uplatnění na pracovním trhu. Akce se nemusí zúčastnit jen jednotlivci, ale i celé společnosti. „Je určena pro firmy, které nabízí pracovní místa a pro organizace, jež zprostředkovávají stáže v Německu,“ uvedl pořadatel akce Jindřich Weiss. Podle něj nemá takto zaměřená akce v České republice obdoby.Pořadatelem akce je německá společnost Alumniportal Deutschland. Foto: Lenka Tůmová.

Akce Kariéra s němčinou zaujala desítky mladých lidí z celé republiky. „Končím studium překladatelství němčiny a přijela jsem se informovat o pracovních možnostech, které tato akce přináší,“ řekla jedna z návštěvnic Jana Vostalová.

Po celé dopoledne se uskuteční několik prezentací na téma pracovní příležitosti. „Ty pak vystřídají tematické workshopy, kterých se mohou návštěvníci účastnit bezplatně,“ doplnil Weiss. Workshopy povedou zkušení odborníci z oblasti personálního managementu a prodeje. „Pro naši společnost je to dobrá příležitost, jak získat nové pracovníky. Hlavními požadavky jsou výborná znalost německého jazyka a ochota učit se novým věcem,“ sdělila zástupkyně jedné z prezentujících společností Petra Štůlová. Celá akce bude končit rautem, který organizátoři připravili v univerzitním klubu Rektorátu Masarykovy univerzity.

Pořadatelem akce je společnost Alumniportal Deutschland představující internetovou základnu, kde se setkávají zástupci jednotlivých firem a organizací. „Hlavní výhoda portálu spočívá v tom, že zde funguje burza práce,“ vysvětlil Weiss. Za necelé dva roky existence má více než třicet tisíc uživatelů z celého světa. „Jedná se o první podobnou iniciativu ve světě, pomocí které chce Německo zlepšit svůj image,“ dodal.

Klíčová slova: Alumniportal Deutschland, němčina, Kariéra s němčinou

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.