09.05.2019 12:23


Aktuálně: Odvolání ženy, která poslala do věznice balík s psychotropními látkami, Krajský soud zamítl

Autor: Martina Homoláková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně ve čtvrtek zamítl odvolání Markéty Eidelpesové, která prostřednictvím České pošty zaslala do Vazební věznice Brno balík s psychotropními látkami a jedy. Potvrdil tak rozsudek městského soudu, který Eidelpesovou odsoudil k osmnácti měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na čtyřicet měsíců. Odsouzená se může proti tomuto rozhodnutí znovu odvolat.

Krajský soud v Brně. Autor: Martina Homoláková

Brno – Markéta Eidelpesová, která poslala balík do věznice již odsouzenému R. K. s vylisovanou sušinou obsahující psychotropní látky a jedy, nebyla na základě svého odvolání zproštěna trestu odnětí svobody na osmnáct měsíců s podmíněným odkladem na čtyřicet měsíců. Krajský soud ve čtvrtek potvrdil rozsudek soudu první instance.

Balíček obsahoval plastový sáček s vylisovanou sušinou o hmotnosti nejméně dva a čtvrt gramu. Odsouzená ho poslala prostřednictvím České pošty muži, který byl v té době ve Vazební věznici Brno – Bohunice. V balíku se nacházely omamné a psychotropní látky a jedy. Proti rozsudku městského soudu z pátého března letošního roku se ale odsouzená odvolala. "Nechci k případu nic dalšího dodávat," řekla před soudem.

S odvoláním u Krajského soudu v Brně nakonec neuspěla. „Obžalovaná spáchala přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, trest je adekvátní, proto neshledávám důvod, proč by měl být původní rozsudek upravován,“ řekl ve čtvrtek státní zástupce. Rozsudek zdůvodnil tím, že odsouzená Markéta Eidelpesová se dopustila nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a jedy, které poté odsouzenému R. K. zaslala. Obžalovaná ani její obhájkyně k rozsudku další informace nedodaly. 

Odvolání Eidelpesové Krajský soud zamítnul. „Prozkoumání bylo vedeno s ohledem na námitky a odvolání obžalované podle předchozích důkazů, ale i s ohledem na tyto skutečnosti je odvolání zamítnuto,“ pronesl rozsudek soudce Jaroslav Pálka. Dále uvedl, že odsouzená dostala za svůj čin i přiměřeně přísný trest, proto jej Krajský soud ponechává v původním znění. Odsouzená se proti rozsudku může znovu odvolat.

Klíčová slova: soud, jednání, rozsudek, odvolání, aktualita, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.